DataLife Engine v.10.0 Press Release

Були підготовлені і реалізовані наступні зміни:

1. Замість застарілого шаблону для мобільної версії сайту, доданий новий шаблон smartphone.


2. Додана нова система захисту сайту від спамерів. Нове рішення ґрунтується на хмарному сервісі stopforumspam.com, який містить інформацію про більш ніж 45 мільйонів спамерах по всьому світу. Завдяки цій можливості здійснюється автоматичне блокування понад 90% промислового спаму. Контроль спамерів здійснюється при реєстрації користувачів на сайті, при публікації коментарів і при використанні зворотного зв’язку на сайті, при відправці листів звичайним відвідувачам сайту. Дана можливість включається в налаштуваннях скрипта в адмінпанелі і ви можете включити як помірну фільтрацію спаму, так і посилену. При включенні помірної фільтрації проводиться інтелектуальна перевірка, чи є користувач спамером чи ні, при цьому враховується як давно IP або e-mail брав участь у спам і коли було останнє повідомлення про спам з боку даного користувача, і на основі цього приймається рішення про те чи є він спамером чи ні. Помірна фільтрація дозволяє більш гнучко уникати помилкових спрацьовувань, коли користувач не поширював спам, а IP йому дістався від інтернет провайдера, той, який раніше використовувався спамером. При включенні посиленої фільтрації в налаштуваннях скрипта, здійснюється повне і беззастережне блокування IP адрес помічених в спамі.


3. У налаштування скрипта додана можливість підключення вашого сайту до загальної боротьби зі світовим злом: спамом. Для цього ви можете зареєструватися на сервісі stopforumspam.com отримати API ключ, і поставити його в налаштуваннях скрипта. Після цього, якщо в коментарях ви натискаєте на кнопку “Спам”, то крім видалення спамерських коментарів, здійснюватиметься відправлення всіх даних спамера в загальну базу даних про спамерах, тим самим ви допоможете автоматично блокувати спамера на інших сайтах. Дана настройка є необов’язковою, і ви можете користуватися блокуванням спамерів на своєму сайті без отримання API ключа, однак ми рекомендуємо всім адміністраторам зареєструватися та отримати API ключ, і активно користуватися кнопкою “Спам”, для видалення саме спаму на сайті. Тим самим ви візьмете активну участь у боротьбі зі спамом, що в свою чергу дозволить вашим же сайтів бути більш захищеними від спаму.


4. При додаванні новин на сайті додана можливість публікувати також відразу і опитування додається до новини.

5. Повністю переписані всі регулярні вирази для функцій preg_replace в скрипті, який використовує модифікатор /e. Всі ці функції були замінені на використання preg_replace_callback. Дана зміна коду було вироблено в цілях забезпечення сумісності DLE c лінійкою PHP 5.5.x

6. Переписаний модуль створення бекапу бази даних MySQL, замість застарілого розширення MySQL, бекап створюється і відновлюється за допомогою нового розширення PHP MySQLi. Це необхідно для підтримки нової лінійки PHP 5.5.x


7. В адмінпанелі для розділу “Список дій в адмінпанелі” додана можливість переглядати невдалі спроби авторизуватися в адмінпанелі скрипта, або невдалі спроби авторизації користувачів на сайті, що мають доступ до адмінпанелі. Тим самим у випадку спроб підбору пароля облікового запису методом перебору, ви можете бачити ці спроби, і оперативно реагувати на них.

8. RSS Для імпорту публікацій в адмінпанелі і для RSS інформерів, додана підтримка формату Atom http://ru.wikipedia.org/wiki/Atom тим самим ви можете імпортувати собі на сайт стрічки, що містять публікації не тільки у форматі RSS 2.0, але і у форматі Atom.

9. Для сторінок використовують показ новин головної сторінки додано використання канонічних посилань, що дозволяють усунути дублі головної сторінки в пошукових системах. Наприклад, адреси http://site.ru/ і http://site.ru/index.php являють собою різні адреси однієї і тієї ж головної сторінки. При цьому для дубля сторінки http://site.ru/index.php буде встановлено позначку , що вказує пошуковій системі, який адреса головної сторінки кращий.


10. Додана можливість враховувати не тільки всі перегляди публікацій, але й тільки унікальні перегляди. Для цього в налаштуваннях скрипта для лічильника переглядів новин надається вибір: або ви можете повністю відключити лічильник переглядів новин, або враховувати всі перегляди публікації (лічильник переглядів збільшується при кожному зверненні до новини), або ви можете включити облік тільки унікальних відвідувачів (лічильник переглядів прив’язується до IP відвідувача і якщо користувач вже переглядав новину, то другий перегляд від нього вже не враховується).


11. Для модуля виводу швидкої навігації ‘speedbar’ (хлібні крихти), додана микроразметка HTML для пошукових систем, дозволяє більш інформативно показувати посилання на ваші сайти в знайдених результати. Більш детально про цю микроразметке ви можете прочитати на сторінці http://support.google.com/webmasters/bin/answer.py?hl=ru&answer=185417


12. В налаштування в адмінпанелі скрипта, додана можливість включати відправку листів в зворотному зв’язку з використанням системного адреси E-mail адміністратора. Дана настройка корисна при використанні безкоштовних SMTP серверів і деяких хостинг провайдерів, де обмежено використання поля From при відправленні листів, на використання тільки конкретних адрес, наприклад, дозволено використовувати тільки адреси зареєстровані на сервері, за допомогою яких здійснюється відправлення листів. При включенні даної настройки, повідомлення зворотного зв’язку на сайті будуть приходити від імені системного e-mail адреси, а безпосередньо E-mail адресу відправника листа ви можете задати в шаблонах E-mail повідомлень в адмінпанелі за допомогою тегу {%email%}


13. У налаштування скрипта додана можливість включення відправлення E-mail повідомлень на системний E-mail адресу адміністрації сайту, при отриманні нових скарг на сайті від відвідувачів вашого сайту.


14. Для сторінок перегляду повної новини додана спеціальна розмітка в метатегах згідно з протоколом Open Graph http://ogp.me/, завдяки їй, для соціальних мереж і пошукачів, в метатегах будуть додаватися назва сайту, посилання на зображення, новини, посилання на відео (якщо таке присутнє в новини і опубліковано за допомогою тегу ), а також посилання на аудіо (якщо таке присутнє в новини і опубліковано за допомогою тегу ). Все це дозволяє більш краще і якісніше індексувати ваш сайт і інтегрувати його з соціальними мережами.

15. Для тега інтерфейсу виводу публікацій {custom …} для атрибута category=”…”, додана підтримка вказівки діапазону категорій з використанням тире. Наприклад, тег {custom category=”1,4-8,11″ aviable=”global” from=”0″ limit=”10″ order=”date”} виведе новини з категорії 1, категорій мають id c 4 по 8, а також з категорії 11. Тим самим спрощується написання великої кількості категорій в тегу.

16. Додана нова система ресайза і накладення водяних знаків на зображення у форматі GIF, що призвело до більш коректної підтримки картинок, що містять прозорість.


17. У налаштування скрипта додана можливість установки часу для примусового очищення кеша. Ви можете встановити інтервал часу (у хвилинах, після якого кеш скрипта буде очищений примусово. Ця функція буде особливо корисна для сайтів, які заздалегідь публікують новини на ще не настав час, і використовують при цьому кешування на сайті. Для даної настройки можна встановити значення 0, тоді кеш буде очищатися, як і раніше автоматично по мірі зміни інформації в базі даних.


18. В адмінпанелі скрипта, в розділі управління додатковими полями новин, додана нова зручна система встановлення порядку сортування. Тепер для того, щоб встановити новий порядок сортування, достатньо буде перенести потрібні поля мишкою в необхідні позиції і зберегти порядок сортування. Ця нова система дозволяє набагато зручніше організовувати списки додаткових полів для новин.

DataLife Engine v.10.0 Press Release
19. Для додаткових полів новин, що мають тип “кілька рядків” додана можливість вказувати підключати або не підключати редактор при написанні публікацій для даних полів. Тим самим ви можете більш гнучко використовувати це поле для різних цілей.

20. Глобальна налаштування “безпечний режим додаткових полів”, яка відключала підтримку BB HTML тегів і в дод. полях була перенесена безпосередньо в управління додатковими полями. Тепер ви можете встановити для кожного поля відключати чи ні BB теги і HTML. Тим самим ви можете більш гнучко використовувати поля, наприклад для потрібних полів мають тип “один рядок”, ви можете дозволити використання в ньому BB тегів.


21. В адмінпанелі скрипта, в розділі управління додатковими полями профілів користувачів, також додана нова система встановлення порядку сортування. Тепер для того, щоб встановити новий порядок сортування, достатньо буде перенести потрібні поля мишкою в необхідні позиції і зберегти порядок сортування. Ця нова система дозволяє набагато зручніше організовувати списки додаткових полів для профілю користувачів.


22. У налаштування скрипта додана можливість вказувати, який саме контент показувати за замовчуванням на головній сторінці. Ви можете вибрати показ новин за допомогою тегів {content} або {custom}, а також вибрати показ статичної сторінки на головній. При цьому, незважаючи на те, що показ новин визначається наявністю тегів {content} або {custom} в шаблоні, якщо ви на головній сторінці виводите тільки новини через тег {custom}, то даний пункт також необхідно вибрати в налаштуваннях скрипта, тому що це дозволить заощадити на ресурси вашого сервера і скрипт не буде виконувати зайву роботу по обробці для тегу {content} для головної сторінки вашого сайту.

23. Додана можливість використання одночасно тегів [xfvalue_x] і [xfvalue_x limit=”X”] в шаблонах виведення коротких і повних новин.


24. Додана можливість видалення зареєстрованих користувачів, безпосередньо при їх редагування профілю на сторінках сайту. Тим самим для видалення користувачів, немає більше необхідності копіювати їх логін з сайту і заходити в адмінпанель в розділ редагування користувачів, необхідні дії можна виконати, перебуваючи безпосередньо на сторінках сайту.

25. Для виведення новин за допомогою тег {custom}, для атрибута fixed=”yes”, додана можливість використовувати значення only, яке виводить тільки зафіксовані новини з розділу. Наприклад, якщо вказано fixed=”yes”, то зафіксовані новини будуть виводитися першими, а потім всі інші, а якщо вказано fixed=”only”, то будуть виводитися тільки зафіксовані новини.

26. Для шаблону виведення популярних новин (topnews.tpl) доданий новий тег {title limit=”x”}, який виводить урізаний до X кількості символів, заголовок новини. При цьому скорочення тексту відбувається до останнього логічного слова, а не обриває текст на середині слова.

27. Для шаблонів виведення популярних новин і схожих новин (topnews.tpl і relatednews.tpl) додана підтримка нових тегів: {date} і {date=формат дати}, які виводять дату новин або згідно налаштувань скрипта, або в користувальницькому заданому форматі.

28. Додано константа SECURE_AUTH_KEY у файлі engine/data/dbconfig.php. Значення цієї константи генерується автоматично і є унікальним для кожного сайту. Константа представляє з себе складну рядок з різних букв, цифр і спецсимволов, довжиною більше 60 символів і призначення для посилення різних хешів і контрольних підписів сайту. Впровадження даної константи захищає сайт від розшифровки контрольних хешів методом перебору. У будь-який час, при бажанні, адміністратор може змінити значення цієї константи на свій розсуд.

29. Налаштування груп, що дозволяють завантаження картинок і звичайних файлів на сервер, стали повністю незалежними один від одного. Наприклад, ви можете дозволити завантаження файлів на сервер, визначених розширень, але при цьому заборонити завантаження зображень на сервер.

30. Внесено зміни до розсилку масових повідомлень користувачам в адмінпанелі скрипта. При відправці розсилки масових повідомлень в адмінпанелі, повідомлення більше не будуть відправлятися забаненным користувачам на сайті.

31. Поліпшені механізми відновлення відправки розсилки масових повідомлень в адмінпанелі. Раніше при поновленні могла відбуватися повторне надсилання вже відправлених листів, або відновлення було неможливо.

32. Оптимізована завантаження PHP скриптів, призначених для обміну відвідувачами посиланнями на сайт і публікацією їх у соціальних мережах, зменшений код цих скриптів і додана підтримка GZIP стиснення даних для скриптів, що істотно прискорює завантаження браузером відвідувача вашого сайту.

33. Внесені невеликі косметичні зміни у формування ББ тега спойлера, додають клікабельність для картинки відкриття, закриття спойлера.

34. Поліпшений контроль невірних ЧПУ посилань на сторінках пагинации головної сторінки сайту.

35. Оновлено WYIWYG Live Editor до актуальної версії.

36. Виправлена проблема, пов’язана з некоректною роботою BBCODES редактора в браузері IE9 при додаванні новин і коментарів на сайті.

37. Виправлена проблема, при якій втрачалася частина питання в розділі редагування запитань і відповідей, якщо дане питання містив лапки.

38. Виправлена проблема, при якій не відбувався облік фільтра слів в момент реєстрації користувача на сайті, тим самим слова з фільтра допускалися інформації про себе в момент реєстрації користувача на сайті.

39. Виправлена проблема, пов’язана з некоректним додаванням зайвих span тегів в WYSIWYG LiveEditor редакторі, при роботі у нього в браузері Chrome, під час об’єднання різних рядків тексту.

40. Виправлена проблема, при якій у разі зміни користувачем e-mail адреси в профілі, повідомлення про нові коментарі підписані на новини, продовжували приходити на його стару адресу.

41. Виправлена проблема, пов’язана з додаванням флеш роликів у візуальному редакторі LiveEditor.

42. Виправлена проблема, пов’язана зі вставкою одинарних і подвійних лапок при повному цитуванні коментарів.

43. Виправлена проблема, пов’язана з некоректним формуванням посилання на профіль користувача при відключеному ЧПУ, яка формується в розділі перегляду статистики сайту.

44. Виправлена проблема, пов’язана з можливою некоректною сортуванням статичних сторінок по даті, в адмінпанелі скрипта.

45. Виправлені виявлені і заявлені раніше невеликі помилки в скрипті.
130