DataLife Engine v.10.1 Final ReleaseБули підготовлені і реалізовані наступні зміни:


1. В адмінпанелі доданий новий розділ “Перехресні посилання”. Даний розділ призначений для швидкого створення перелінковки сайту за ключовими словами. В даному розділі ви задаєте ключове слово URL-у випадку знаходження даного ключового слова на сторінці, воно буде замінено на гіпертекстову посилання. На відміну від модуля “фільтр слів”, який також є в адмінпанелі, в даному модулі ключові слова шукається по всій сторінці, включаючи весь контент (новини, коментарі, шаблони, сторонні модулі тощо), а не тільки в новинах і коментарях. Також будь-внесення або редагування ключових слів в даному розділі, призводить до миттєвого застосування по всьому сайту і всіх сторінок сайту, і не потрібно ніякого перестроювання публікацій. Також у цьому модулі підтримується вказівку відмінювання слів, наприклад ви можете задати ключове слово Іван(ів|ова|ову)” та посилання буде застосовуватися до слів: Іванов, Іванова, Іванову і т. д. Пошук ключових слів здійснюється тільки за словами, а не просто за всім входженням в тексті.


2. Доданий новий HTML5 плеєр для відтворення відео на сайті. Даний плеєр включається в налаштуваннях відеопрогравач і застосовується коли ви публікуєте відео в mp4 форматі, стисненого кодеком H. 264, використовуючи теги [vidеo=http://site.ua/video.mp4]. А також він застосовується при вставці відео з сервісу Youtube за допомогою тега [mеdia=http://www.youtube.com/watch?v=rT_OmTMwvZI]. Цей плеєр має одну дуже важливу перевагу відносно флеш плеєра, а саме він не вимагає додаткових плагінів для браузера, і відео може бути переглянуто на вашому сайті, якщо відвідувач використовують смартфони при перегляді вашого сайту.

3. Доданий контроль і обробка невірних ЧПУ посилань для статичних сторінок. Тепер спільно з новинами, некоректні ЧПУ посилання обробляються і для статичних сторінок. Тим самим, якщо включений ЧПУ на сайті, то всі посилання без ЧПУ на статичні сторінки автоматично, за допомогою 301 редіректу, перенаправлені на коректні посилання.


4. У налаштування скрипта додана можливість установки пошуку схожих новин для публікації тільки з тих категорій, яким належить дана публікація. Тим самим ви можете встановити, щоб схожі новини шукалися або по всьому сайту, або тільки з тих категорій, яким належить опублікована новина.

5. RSS Для експорту новин, призначених для експорту в Яндекс новини, додана можливість експорту в RSS потік посилань на картинки знаходяться в детальною новини.


6. Повністю перероблено формування навігації по сторінках повної новини, якщо текст публікації був розбитий на кілька сторінок. Тепер для навігації по сторінках повної новини введений додатковий файл шаблону splitnewsnavigation.tpl де ви можете визначити будь-який зручний для вас вид навігації.


7. В налаштування категорій в адмінпанелі додана можливість для кожної категорії окремо встановлювати налаштування: «Виводити новини опубліковані в субкатегориях». При цьому глобальна налаштування для всіх категорій також залишається в налаштуваннях скрипта. Тим самим ви можете персонально для кожної категорії встановлювати чи потрібно виводити новини з субкатегорий чи ні. Наприклад, ви можете глобально вирішити дану настройку, а для певних категорій заборонити, і навпаки.


8. У налаштування скрипта додана можливість включення і відключення автоматичної генерації мета тегів ‘description’ і ‘keywords’ у разі якщо вони не були заповнені вручну при публікації новини. Раніше автоматичне формування мета тегів існувало завжди, тепер при бажанні ви можете відключити.


9. У налаштування скрипта додана можливість встановлювати список IP-адрес з яких дозволено доступ до адмінпанелі. На відміну від обмеження по IP у налаштуваннях профілю, дане обмеження поширюється тільки на адмінпанель DLE і застосовується для всіх користувачів, що мають доступ до адмінпанелі, навіть якщо користувач з’явиться минаючи скрипт DLE, наприклад буде впроваджений в базу даних MySQL.


10. У налаштування груп в адмінпанелі скрипта додана можливість дозволяти або забороняти для певних груп користувачів відновлення забутих паролів на сайті. Дану можливість рекомендується відключати для груп користувачів, які мають розширені повноваження на сайті, тим самим у випадку крадіжки у користувачів поштових акаунтів, можна буде отримати доступ до своїх акаунтів на вашому сайті, шляхом відновлення забутого пароля.


11. Доданий новий тип автоматичної фільтрації спаму на сайті, а саме “слабка фільтрація”. Тим самим фільтрація тепер працює наступним чином: При слабкій фільтрації користувач або його коментар буде відхилений якщо ймовірність того, що він спамер складає більш 80%, при помірній фільтрації користувач або його коментар буде відхилений якщо ймовірність того, що він спамер становить понад 50%, при посиленій фільтрації досить його знаходження в спам базі, для відхилення доступу, ймовірність при цьому не враховується.


12. Загальна настройка автоматичного захисту від спаму при додаванні коментарів, була перенесена з налаштувань скрипта, у налаштування груп. Тим самим ви можете включати і відключати дану настройку для різних груп користувачів.

13. Доданий контроль адреси E-mail при реєстрації, при перевірці є відвідувач можливим спамером. Раніше перевірка при реєстрації здійснювалася тільки за IP адресою, тепер перевірка здійснюється і за E-mail адресою.


14. Для модуля ‘хлібні крихти’ (speedbar) додана нумерація сторінок при навігації по сторінкам того чи іншого розділу сайту.

15. Додана можливість підключати в шаблонах за допомогою тегу {include file=”file.tpl”} шаблони файлів, з інших шаблонів. Для цього необхідно вказати шлях до файлу починаючи від кореня шаблонів /templates/, наприклад {include file=”/templates/file.tpl”} або {include file=”/templates/Gemini/file.tpl”} і т. д. Дане нововведення буде корисне для сайтів, які використовують кілька шаблонів одночасно на сайті і яким необхідно наприклад підключати у всіх шаблонах, один універсальний файл шаблону.

16. Додані нові режими роботи і можливості для антивіруса в адмінпанелі скрипта. Тепер у разі якщо не було створено знімок системи і ви натискаєте на кнопку “Антивірус” в панелі управління скриптом, то відбувається перевірка тільки папок скрипта DLE. У випадку якщо ви натискаєте на ретельну перевірку, то скануються всі папки в корені вашого сайту, незалежно від того, чи належать вони DLE чи ні. У випадку якщо ви створюєте знімок файлів, то робиться знімок всіх без винятку важливих файлів на сервері, незалежно від їх розташування та від того чи знаходяться вони у папках DLE. Тим самим вбудований антивірус в DLE може контролювати зміни в будь-яких важливих файлів на сервері, навіть у файлах інших скриптів, які не мають відношення безпосередньо до DLE.


17. Для модуля виводу стандартної каптчі додані нові алгоритми виводу тексту, що ускладнюють автоматичне розпізнавання.

18. Додано захист адміністрації від самих себе при редагуванні власного профілю в розділі редагування користувачів, а саме вони більше не можуть змінювати власну групу, і тим самим захищаються від випадкового перенесення в іншу групу. Іншими словами, недосвідчені користувачі скрипта, не зможуть більше забанити самі себе.


19. Додана можливість призначення автора публікації ще при первинному написанні публікації в адмінпанелі скрипта, а не тільки при редагуванні публікації.

20. Доданий новий механізм ротації банерів, доданих в адмінпанелі скрипта , в розділі управління рекламними матеріалами. Раніше, у разі якщо банери мали однакові імена, ротація відбувалася у випадковому порядку. Тепер, при першому заході на сайт, користувачеві показується банер у випадковому порядку, а при відвідуванні наступних сторінок сайту, йому будуть показуватися раніше ще не переглянуті банери, тим самим йому будуть показані всі банери задані в панелі управління.

21. Додана підтримка нового формату коду, який використовується для вставки відео з сервісу Youtube.

22. Додана підтримка тегів [hidе] текст [/hidе], призначених для відображення прихованого тексту в полях для новин, якщо висновок новин здійснюється за допомогою інтерфейсу тег {custom ….}

23. Для шаблонів виведення короткої і повної новини (shortstory.tpl і fullstory.tpl), а також для шаблонів виведення коментарів і персональних повідомлень (comments.tpl / pm.tpl) додана підтримка нових тегів [declination=X]текст[/declination], призначених для схиляння слів щодо чисел. В якості параметрів тега замість X передається число, а замість “текст” передається корінь слова з закінченнями. Закінчення слова перераховуються за допомогою символу “|”. Даний тег корисно використовувати з іншими тегами, що виводять наприклад кількість переглядів новини або кількість коментарів. Наприклад [declination={comments-num}]коментарі|ю|я|ів[/declination] в залежності від кількості коментарів буде виводити: “1 коментар”, “2 коментаря”, “10 коментарів” і т. д. Або наприклад тег [declination={views}]перегляд|а|ів[/declination] в залежності від кількості переглядів новини буде виводити “1 перегляд”, “2 перегляду”, “5 переглядів”.д.

24. Для шаблонів виведення коротких новин (shortstory.tpl), а також для шаблонів користувача виведення новин за допомогою тег {custom ….} додана підтримка нового тега: [newscount=x] текст [/newscount] який виводить текст зазначений в тегах якщо показується X новину, де X-це кількість показываемой на сторінці новини. Наприклад [newscount=1] текст [/newscount] покаже текст при показі першої по рахунку на сторінці новини. Даний тег корисний для вебмайстрів, які хочуть наприклад регулювати де їм показувати рекламу на сайті між новинами. Наприклад, доданий в самий кінець шаблону код [newscount=2,5] код [/newscount], буде показувати рекламу після другої і п’ятої новини.

25. Повністю перероблений висновок результатів пошуку по сайту. Тепер для шаблону висновків результатів пошуку (searchresult.tpl) ви можете використовувати точно такі ж теги без обмежень, які ви використовуєте в шаблонах виведення коротких новин і шаблони виведення коментарів. Тим самим сторінка пошуку і висновків результатів більше нічим не обмежена по функціональності і по використовуваних тегам.

26. Додана можливість знімати новину з публікації на сайті, при швидкому редагуванні новини.


27. Додана можливість пошуку схожих новин, при додаванні новин на сайті. При цьому на відміну від пошуку схожих новин в адмінпанелі, при додаванні на сайті не пропонується видалення або редагування новин, тільки їх перегляд.


28. Покращена система вставки посилань в BBCODES редакторі. Введення посилання і тексту для посилання здійснюється в межах одного вікна, а також здійснюється автоматичний аналіз виділеного тексту у редакторі, є вона посиланням чи ні, і заповнюється відповідне поле у вікні.

29. Для шаблону E-mail повідомлень, яке використовується для відправки повідомлень про появу нового коментаря для адміністрації сайту і передплатників, доданий новий тег {%title%} , який виводить заголовок новини в якій був написаний новий коментар. А також додана підтримка ЧПУ для тегу {%link%} в даному шаблоні.

30. Для тега інтерфейсу виводу публікацій {custom …} для атрибута id=”…”, додана підтримка вказівки діапазону ID новин з використанням тире. Наприклад, тег {custom id=”1,4-8,11″ aviable=”global” order=”date”} виведе новини з номером 1, новини з діапазоном id c 4 по 8, а також новина з номером 11.

31. Для шаблону виведення персональних повідомлень (pm.tpl) додана можливість перегляду, є користувач в даний момент онлайн або оффлайн на сайті. Для цього були додані теги: [online] текст [/online] – які виводять текст, якщо користувач онлайн, [offline] текст [/offline] – які виводять текст, якщо користувач оффлайн. Статус активності користувача визначається інтервалом в 20 хвилин, якщо протягом 20 хвилин не було ніякої активності і відвідувань сайту від даного користувача, то його статус автоматично стає оффлайн.

32. Для шаблону виведення коментарів (comments.tpl) додано використання нових тегів: [commentsgroup=1,2,3] текст [/commentsgroup] які виводять укладений в них текст зазначених у них, якщо коментар був написаний користувачем належить до перелічених груп, також доданий тег [not-commentsgroup=1,2,3] текст [/not-commentsgroup], який виводить ув’язнений в них, якщо текст коментар був написаний користувачем не належить зазначеним групам. Тим самим у вас з’являється можливість зробити різне оформлення коментарів написаних різними групами користувачів. Наприклад, ви можете зробити один вид коментарів, залишених адміністраторами, і інший вид коментарів залишених звичайними відвідувачами.

33. Для шаблону виведення коментарів (comments.tpl) додана підтримка нового тега: [commentscount=x] текст [/commentscount] який виводить текст зазначений в тегах якщо показується X коментар, де X це число показується на сторінці коментаря. Наприклад [commentscount=1] текст [/commentscount] покаже текст при показі першого за рахунком на сторінці коментаря. Даний тег корисний для вебмайстрів, які хочуть наприклад регулювати де їм показувати рекламу на сайті між коментарями. Наприклад, доданий в самий кінець шаблону код [commentscount=1,10] код [/commentscount], буде показувати рекламу після першого і десятого коментаря.

34. Додана підтримка кириличних доменів для тегів [витоків=….] при публікації захищених посилань у новинах, для сайтів використовують кодування windows-1251.


35. Покращена система вибору категорій при публікації і редагуванні новин в адмінпанелі скрипта. Вибрані категорії більше не прибираються зі списку, а залишаються, при цьому виділяються кольором. Тим самим ви можете і далі легко орієнтуватися в структурі категорій, при їх виборі.

36. Прибраний застарілий флеш завантажувач файлів, т. к. одночасне завантаження декількох файлів підтримує стандартних завантажувач у всіх сучасних браузерах, а також покращено візуальне відображення завантаження файлів в стандартному завантажувачі.


37. Оновлено візуальний редактор TinyMCE до актуальної нової лінійки 4.x

38. Виправлена проблема, при якій не працював пошук на головній сторінці, якщо в якості головної в налаштуваннях скрипта був включений показ статичної сторінки.

39. Виправлена проблема, при якій не можна було додавати у фільтр по логіну в адмінпанелі скрипта, логіни містять у собі кирилицю, якщо на сервері встановлена версія PHP 5.4.x. і вище.

40. Виправлена проблема, пов’язана з некоректною публікацією заголовка новини у мета тегах сторінки, якщо заголовок містить лапки.

41. Виправлена проблема, пов’язана з некоректною роботою каптчі Recaptcha від сервісу Google, при використанні на сайті SSL протоколу.

42. Виправлені виявлені і заявлені раніше невеликі помилки в скрипті.

Інформація до завантаження скрипта для клієнтів:

Увага! Перегляд інформації доступний тільки користувачам, що мають ліцензію на скрипт. Якщо ви вже купували скрипт, то вам необхідно зайти на сайт під своїм клієнтським аккаунтом.
Якщо ви ще не є нашим клієнтом, то ви можете придбати скрипт на нашому сайті.

Обговорити реліз ви можете на нашому форумі
153