DataLife Engine v.10.3 Final ReleaseБули підготовлені і реалізовані наступні зміни:1. Додано можливість авторизації на сайті з використанням соціальний мереж. Включається дана підтримка в налаштуваннях скрипта в панелі управління. А налаштування безпосередньо соціальних мереж здійснюється в спеціальному новому розділі панелі управління: “Налаштування соціальний мереж”. В даному розділі ви можете налаштувати які саме соціальні мережі ви хочете підтримувати на своєму сайті, а також вказати необхідні параметри і ключі для роботи конкретної соціальної мережі. Також в даному розділі надана докладна довідка як створювати додатки в соціальних мережах для авторизації. Всього на даний момент підтримується шість соціальних мереж: Вконтакте, Однокласники, Facebook, Яндекс, Mail.ru Google. Тим самим відвідувачі можуть швидко авторизуватися на вашому сайті використанням свого логіна і пароля в соціальних мережах, без необхідності проходження процедури реєстрації з введенням каптч, підтвердженням E-mail і іншого.

2. Для шаблону панелі авторизації на сайті (login.tpl) додані наступні теги для підтримки авторизації на сайті через соціальні мережі:
[vk] текст [/vk], які виводять текст, ув’язнений в них, якщо включена підтримка авторизації за допомогою соціальної мережі Вконтакте. А також тег {vk_url}, який виводить посилання URL на авторизацію в даній соц. мережі.

[odnoklassniki] текст [/odnoklassniki], які виводять текст, ув’язнений в них, якщо включена підтримка авторизації за допомогою соціальної мережі Однокласники. А також тег {odnoklassniki_url}, який виводить посилання URL на авторизацію в даній соц. мережі.

[facebook] текст [/facebook] виводять текст, ув’язнений в них, якщо включена підтримка авторизації за допомогою соціальної мережі Facebook. А також тег {facebook_url}, який виводить посилання URL на авторизацію в даній соц. мережі.

[google] текст [/google], які виводять текст, ув’язнений в них, якщо включена підтримка авторизації за допомогою соціальної мережі Google. А також тег {google_url}, який виводить посилання URL на авторизацію в даній соц. мережі.

[mailru] текст [/mailru], які виводять текст, ув’язнений в них, якщо включена підтримка авторизації за допомогою соціальної мережі Mail.ru. А також тег {mailru_url}, який виводить посилання URL на авторизацію в даній соц. мережі.

[yandex] текст [/yandex], які виводять текст, ув’язнений в них, якщо включена підтримка авторизації за допомогою мережі Yandex. А також тег {yandex_url}, який виводить посилання URL на авторизацію в даній мережі.


3. Додана можливість створювати при завантаженні зображень на сервер не тільки зменшених копій, але і копій середнього розміру завантажуваних зображень. Тим самим тепер ви можете створювати при завантаженні зображень маленьке превю картинки, середню зменшену копію і оригінальне зображення.


4. Додана можливість при вставці завантажених до новин картинок вказувати в якому вигляді їх вставляти. А саме, збільшувати їх при натисканні на них до оригінального зображення, або вставляти їх просто у вигляді зображень, без будь-яких посилань на них.


5. В налаштуваннях скрипта в панелі управління скриптом, була прибрана налаштування зміщення часу. Замість неї, доданий більш зручний вибір часового поясу сервера, з якого буде працювати скрипт. Використання часових поясів більш зручно, оскільки автоматично буде проводиться перехід на літній і зимовий час (наприклад, якщо сервер знаходиться в Європі, а ви встановили Московський часовий пояс, то вам не потрібно виробляти налаштування два рази в рік). А також в RSS транслюватиметься коректний часовий пояс вашого сервера.


6. Додана можливість персонального вибору кожним зареєстрованим користувачем свого часового поясу в якому він знаходиться. Дана можливість дозволяє відвідувачам сайту бачити для себе коректне час публікації статей і коментарів. Наприклад, сервер і адміністрація сайту знаходиться в Москві, а зареєстрований користувач знаходиться в Красноярську, то цей користувач може зайти на сайті в налаштування свого профілю і вибрати Красноярський часовий пояс, і після цього він буде бачити дату і час новин і коментарів, які вже за своїм Красноярському часу, і т. д.

7. Для шаблону редагування профілю користувача (userinfo.tpl) доданий новий тег {timezones} , який виводить список доступних часових поясів в системі і дозволяє вибрати йому свій часовий пояс для свого профілю на сайті.

8. Додана можливість для опитувань, доданих до публікацій, виводити їх не тільки при перегляді повних новин, але і при перегляді коротких новин. Для цього в шаблоні коротких новин (shortstory.tpl) ви можете використовувати тег {poll}. Оформлення самого опитування здійснюється також у шаблоні poll.tpl

9. Для шаблонів виведення коротких новин (shortstory.tpl) додана можливість використання тегів банерів, доданих в управлінні рекламними матеріалами в адмінпанелі. Тим самим ви можете дуже гнучко виводити банери на сторінках свого сайту спільно з тегами [newscount=x] {banner_x} [/newscount] і самостійно визначати після якої новини на сторінці ви хочете здійснити висновок реклами.

10. Для шаблонів виведення коротких і повних новин (shortstory.tpl і fullstory.tpl) додані нові теги [add-favorites] текст [/add-favorites], які виводять текст в них у вигляді посилання на додавання новину в закладки на сайті, а також додані теги [del-favorites] текст [/delete-favorites], які виводять текст в них у вигляді посилання видалення новини з закладок на сайті. Дані теги дозволять більш гнучко налаштовувати дизайн свого сайту, для тих, хто хоче відмовитися від спільного тегу {favorites}, який виводить тільки одну заздалегідь запрограмовану картинку на дані дії.

11. Додані нові глобальні теги для шаблонів: [smartphone] текст [/smartphone], які виводять текст, ув’язнений в них, якщо сайт проглядається за допомогою смартфона, а також теги [not-smartphone] текст [/not-smartphone], які виводять текст, ув’язнений в них, якщо сайт проглядається відвідувачем не зі смартфона. Дані теги є глобальними і можуть використовуватися у всіх файлах шаблону. Тим самим ви можете гнучко налаштувати висновок контенту свого сайту, в залежності від використовуваного відвідувачем пристрої, наприклад, управляти виведенням реклами для пристроїв і багато іншого.

12. Додані нові глобальні теги для шаблонів: [tablet] текст [/tablet], які виводять текст, ув’язнений в них, якщо сайт проглядається за допомогою планшета, а також теги [not-tablet] текст [/not-tablet], які виводять текст, ув’язнений в них, якщо сайт проглядається відвідувачем з використанням планшета. Дані теги є глобальними і можуть використовуватися у всіх файлах шаблону. Тим самим ви можете гнучко налаштувати висновок контенту свого сайту, в залежності від використовуваного відвідувачем пристрої, наприклад, управляти виведенням реклами для пристроїв і багато іншого.

13. Додані нові глобальні теги для шаблонів: [desktop] текст [/desktop], які виводять текст, ув’язнений в них, якщо сайт проглядається за допомогою десктопного браузера (настільні комп’ютери, ноутбуки), а також теги [not-desktop] текст [/not-desktop], які виводять текст, ув’язнений в них, якщо сайт проглядається відвідувачем з використанням десктопного браузера. Дані теги є глобальними і можуть використовуватися у всіх файлах шаблону. Тим самим ви можете гнучко налаштувати висновок контенту свого сайту, в залежності від використовуваного відвідувачем пристрої, наприклад, управляти виведенням реклами для пристроїв і багато іншого.

14. Додана можливість вказувати для статичний сторінок файли шаблонів, що знаходяться не тільки в кореневій папці шаблону, але і файли, що знаходяться в підпапках шаблону.


15. Додана можливість в модулі перехресних посилань призначати для кожного ключового слова, скільки замін цього слова має проводиться на сторінці.

16. Для повнотекстового пошуку на сайті доданий логічний режим роботи пошуку, що дозволяє істотно поліпшити пошук по сайту відповідність знайденої інформації по пошуковому запиту. Дане нововведення дозволяє показувати відвідувачу найбільш підходящі під його запит знайдені новини, коментарі або статичні сторінки.

17. Поліпшений алгоритм обробки вже перебувають посилань на сторінці при заміні ключових слів з модуля перехресних посилань. Тепер більше не потрібно обов’язкове відсутність HTML тегів всередині посилань, заміна в них не буде виробляється незалежно від цього.

18. Поліпшений алгоритм знаходження і заміни ключових слів з модуля перехресних посилань, завдяки чому вдалося істотно збільшити швидкість роботи скрипта при великому обсязі посилань.


19. Для модуля управління перехресними посиланнями в адмінпанелі скрипта додана можливість масової установки області заміни ключових слів, а також додана можливість масово встановлювати враховувати регістр букв чи ні.


20. Додана можливість редагування значень додаткових полів для профілю користувача, безпосередньо в адмінпанелі скрипта, в розділі налаштувань власного профілю користувачем.

21. Для шаблону виведення інформації про зареєстрованого користувача на сайті (login.tpl) додана можливість виводу значень його додаткових полів, які він заповнив при реєстрації або в налаштуваннях свого профілю. Для виведення додаткових полів профілю використовуються точно такі ж позначки, як і в шаблонах профілю (userinfo.tpl) і в шаблонах коментарів (comments.tpl).

22. З бази даних профілів користувачів прибрано стаціонарне поле ICQ. Дане рішення прийнято з тим що даний месенджер втратив свою актуальність і використання цього поля незначно, при тому що воно займає місце в базі даних. При цьому при необхідності ви можете створити це поле як додаткове поле для профілю і використовувати його при необхідності на сайті.

23. Додано зазначення номера показувалася сторінки повній новини, метатеге title, якщо новина була розбита на кілька сторінок.


24. У налаштування скрипта додана можливість призначення символу роздільника, для модуля ‘speedbar’ (хлібні крихти). Цей символ буде використовуватися при виведенні навігації даного модуля, розділяючи розділи сайту. Тим самим ви можете вказати будь-який власний роздільник, замість постійно використовуваного раніше символу “»”.


25. У налаштування скрипта додана можливість призначення символу роздільника, для списку категорій, призначених новини. Цей символ буде використовуватися при виводі списку категорій при показі новин на сайті, розділяючи призначені категорії. Тим самим ви можете вказати будь-який власний роздільник, замість постійно використовуваного раніше символу “»”.

26. Додано виведення інформації про сторонніх модулях, встановлених в панелі управління скриптом, у лівій бічній панелі швидкої навігації по модулях в адмінпанелі.


27. Перероблено управління ключовими словами хмари тегів, метатегів і значень дод. полів, що мають тип перехресні посилання. Тепер ви можете не тільки видаляти їх в один клік, але і редагувати без видалення, для цього необхідно двічі клацнути по потрібному вам речі. А також доданий автоматичний розбір вставлених слів за допомогою Ctr-V, без необхідності натискання Enter.


28. В панелі управління скриптом, додана кнопка для швидкого згортання і розгортання бічній панелі. Дане нововведення буде корисним для користувачів, що мають монітори з низьким дозволом екрану, для збільшення робочої області.

29. Доданий автоматичний скидання Кешу стислих CSS і JS файлів, редагування файлів даних в редакторі шаблонів панелі управління.

30. Для шаблону панелі авторизації (login.tpl) доданий новий тег {group}, який виводить назву групи користувача сайту в якій він знаходиться в даний момент.

31. Додана підтримка апострофів, для додаткових полів новин, що мають тип “Використовувати значення як гіперпосилання, і для яких при цьому не був включений безпечний режим. Тим самим ви можете використовувати, наприклад, такі слова як о’брайен, д’артаньян і т. д.

32. Додано автоматичне формування імені ЧПУ для категорії, при її створенні в адмінпанелі, якщо воно не було задано користувачем. При цьому при створенні даного імені застосовується транслітерація від вказаного імені категорії.

33. При додаванні або редагуванні категорій в адмінпанелі скрипта, додана контроль зарезервованих імен ЧПУ посилань для категорій, щоб користувачі не додавалися імена, які зарезервовані в DLE для інших потреб. Наприклад, ви не зможете додати кореневу категорію з ім’ям “catalog”, бо це ім’я використовується для організації на сайті каталогів, але зможете використовувати це ім’я підкатегорії, де дане ім’я вже не зарезервовано і т. д.


34. Доданий більш зручний вибір категорій при створенні або редагуванні додаткових полів новин в панелі управління скриптом.


35. У налаштування скрипта додана можливість вказувати кількість днів, протягом яких, необхідно зберігати логи скрипта, для модуля “Список всіх дій, виконаних в адмінпанелі скрипта”. При цьому мінімальною кількістю днів в цілях безпеки залишається 30 днів, щоб зловмисник не міг видалити логи дій, а адміністратор сайту при бажанні може збільшити необхідну кількість днів, наприклад, до трьох місяців або року і т. д.

36. Оновлена бібліотека Jquery до актуальної версії v1.11.1

37. Оновлено візуальний редактор TinyMCE до актуальної версії.

38. Оновлено до актуальної версії HTML5 плеєр, в якому були виправлені деякі помилки з відтворенням.

39. Виправлена проблема, при якій не працювало управління налаштуваннями в адмінпанелі скрипта, при використанні смартфонів і планшетів.

40. Виправлена проблема, при якій відбувалася некоректна перевірка на заповненість дод. полів, якщо перед полем типу “список”, було обов’язкове поле з іншим типом.

41. Виправлена проблема, при якій, якщо пошук здійснюється повторно, а користувач при цьому перебував на першій сторінці пошукової видачі, він міг отримувати порожню сторінку, якщо в нових результати знайдено меншу кількість новин. Тепер новий пошук повертає користувача на першу сторінку пошукової видачі.

42. Виправлена проблема, при якій модуль ‘speedbar’ (хлібні крихти), виводив вкладене знаходження користувача на статичній сторінці, а при цьому фактично він перебував на головній сторінці сайту, якщо в налаштуваннях скрипта був включений показ статичної сторінки за замовчуванням для головної сторінки сайту.

43. Виправлена проблема, при якій, якщо користувач редагував новину, чекаючу модерацію на сайті, не міг керувати завантаженими до даної новини картинками, а якщо при редагуванні новини завантажував повторно картинки, вони не призначалися цієї новини.

44. Виправлена проблема, пов’язана з некоректною роботою тегів [newscount=x] текст [/newscount], при використанні їх в користувальницькому виведення новин тег {custom …}

45. Виправлені виявлені і заявлені раніше невеликі помилки в скрипті.

Інформація до завантаження скрипта для клієнтів:

Увага! Перегляд інформації доступний тільки користувачам, що мають ліцензію на скрипт. Якщо ви вже купували скрипт, то вам необхідно зайти на сайт під своїм клієнтським аккаунтом.
Якщо ви ще не є нашим клієнтом, то ви можете придбати скрипт на нашому сайті.

Обговорити реліз ви можете на нашому форумі
241