DataLife Engine v.10.4 Final ReleaseБули підготовлені і реалізовані наступні зміни:


1. Додана нова система виставлення рейтингу для опублікованих новин на сайті. Тепер в налаштуваннях скрипта ви можете вибрати тип рейтингу на сайті. В налаштуваннях скрипта, в адмінпанелі, Ви можете вибрати з трьох доступних систем:

Оцінка – при даному типі використовується п’ятизірковий рейтинг публікації. Відвідувачі можуть виставляти оцінку новини від 1 до 5 і рейтинг виводиться у вигляді усередненої оцінки. По суті це існував раніше в скрипті рейтинг для публікацій.

Тільки ‘Подобається’ – при даному типі, відвідувач може зазначити, що йому подобається дана публікація (система лайків) і виводиться кількість користувачів, яким сподобалась ваша публікація.

‘Подобається чи Не подобається’ – при даному типі відвідувачі відзначають подобається їм публікація чи не подобається. В даному випадку виводиться загальне значення рейтингу, наприклад, +20 або -10 і т. д.

2. Для підтримки нової системи рейтингу шаблони короткої та повної (shortstory.tpl і fullstory.tpl) новини додана підтримка наступних нових шаблонних тегів:

[rating-type-1] текст [/rating-type-1] -які виводять текст, ув’язнений в них, якщо в налаштуваннях скрипта включено використання першого типу рейтингу ‘Оцінка’.

[rating-type-2] текст [/rating-type-2] -які виводять текст, ув’язнений в них, якщо в налаштуваннях скрипта включено використання другого типу рейтингу ‘Тільки Подобається’.

[rating-type-3] текст [/rating-type-3] -які виводять текст, ув’язнений в них, якщо в налаштуваннях скрипта включено використання третього типу рейтингу ‘Подобається чи Не подобається’.

[rating-minus] текст [/rating-minus] -які виводять текст, укладених в них, у вигляді посилання для зменшення рейтингу публікації, виводиться дана посилання тільки якщо використовується третій тип рейтингу.

[rating-plus] текст [/rating-plus] -які виводять текст, укладених в них, у вигляді посилання для збільшення рейтингу публікації, виводиться дана посилання тільки якщо використовується другий і третій тип рейтингу.

Також є підтримка тегів [rating-type-1] текст [/rating-type-1], [rating-type-2] текст [/rating-type-2], [rating-type-3] текст [/rating-type-3] додана і для шаблону виведення профілю користувача userinfo.tpl


3. Додана підтримка нової системи виставлення рейтингу для коментарів, опублікованих на сайті. Включення рейтингу для коментарів здійснюється в налаштуваннях скрипта в адмінпанелі скрипта. А також в налаштуваннях груп користувачів ви можете дозволити або заборонити виставлення рейтингу для коментарів, для кожної групи користувачів персонально. Також, як і для рейтингу публікацій, в налаштуваннях скрипта ви можете вибрати, який тип рейтингу використовувати для коментарів. Ви можете вибрати з трьох доступних систем:

Оцінка – при даному типі використовується п’ятизірковий рейтинг коментарів. Відвідувачі можуть виставляти оцінку коментарю від 1 до 5 і рейтинг виводиться у вигляді усередненої оцінки.

Тільки ‘Подобається’ – при даному типі, відвідувач може зазначити що йому подобається цей коментар (система лайків) і виводиться кількість користувачів, яким сподобався даний коментар.

‘Подобається чи Не подобається’ – при даному типі відвідувачі відзначають подобається їм коментар або не подобається. В даному випадку виводиться загальне значення рейтингу, наприклад, +20 або -10 і т. д.

4. Для підтримки нової системи рейтингу коментарів шаблон виводу коментарів (comments.tpl) додана підтримка наступних нових шаблонних тегів:

[rating-type-1] текст [/rating-type-1] -які виводять текст, ув’язнений в них, якщо в налаштуваннях скрипта включено використання першого типу рейтингу ‘Оцінка’.

[rating-type-2] текст [/rating-type-2] -які виводять текст, ув’язнений в них, якщо в налаштуваннях скрипта включено використання другого типу рейтингу ‘Тільки Подобається’.

[rating-type-3] текст [/rating-type-3] -які виводять текст, ув’язнений в них, якщо в налаштуваннях скрипта включено використання третього типу рейтингу ‘Подобається чи Не подобається’.

[rating-minus] текст [/rating-minus] -які виводять текст, укладених в них, у вигляді посилання для зменшення рейтингу коментаря, виводиться дана посилання тільки якщо використовується третій тип рейтингу.

[rating-plus] текст [/rating-plus] -які виводять текст, укладених в них, у вигляді посилання для збільшення рейтингу коментаря, виводиться дана посилання тільки якщо використовується другий і третій тип рейтингу.

{rating} – виводить виставлений для коментаря рейтинг.

{vote-num} – виводить кількість користувачів, які виставили рейтинг для даного коментаря.

5. Для шаблонів виведення профілю користувача (userinfo.tpl і profile_popup.tpl) додана підтримка наступних нових тегів для виведення сумарного рейтингу коментарів користувача:

[comments-rating-type-1] текст [/comments-rating-type-1] -які виводять текст, ув’язнений в них, якщо в налаштуваннях скрипта включено використання для коментарів першого типу рейтингу ‘Оцінка’.

[comments-rating-type-2] текст [/comments-rating-type-2] -які виводять текст, ув’язнений в них, якщо в налаштуваннях скрипта включено використання для коментарів другого типу рейтингу ‘Тільки Подобається’.

[comments-rating-type-3] текст [/comments-rating-type-3] -які виводять текст, ув’язнений в них, якщо в налаштуваннях скрипта включено використання для коментарів третього типу рейтингу ‘Подобається чи Не подобається’.

{commentsrate} – виводить сумарний рейтинг всіх коментарів даного користувача.

6. Додана можливість об’єднання старих, вже зареєстрованих акаунтів на сайті, з авторизацією за допомогою соціальних мереж. У разі якщо користувач вже був зареєстрований на сайті, і при цьому входить на сайт з використанням соціальної мережі, в якій використовується той же e-mail адресу і на сайті, то на його e-mail адресу буде надіслано лист з підтвердженням на об’єднання даних облікових записів. І в разі підтвердження, що він зможе входити в свій аккаунт на сайті через цю соціальну мережу. Також якщо він користується кількома соціальними мережами, з одним і тим e-mail адресою, він може використовувати будь-яку з них для авторизації. В цілях безпеки дана опція відключена для користувачів, які знаходяться в групі адміністраторів сайту.


7. Додана можливість для всіх шаблонів e-mail повідомлень, встановлювати, в якому форматі потрібно надсилати листи у форматі HTML або у текстовому форматі. Тим самим при використанні формату HTML листів, ви можете задати індивідуальне оформлення HTML для листів, що відправляються з вашого сайту.


8. В адмінпанелі, в розділі налаштувань шаблонів для E-mail повідомлень, доданий новий шаблон для листів, що відправляються при використанні масової розсилки листів через панель управління скриптом. В даному шаблоні ви задаєте необхідну вам HTML оформлення листів, тим самим можете зробити персоналізоване оформлення листів для вашого сайту.


9. В адмінпанелі, в розділі управління користувачами, додана можливість видалення всіх новин певного користувача. Для цього в розділі управління користувачами, вам необхідно клікнути по кількості новин у користувача і вибрати пункт “Видалити все”.


10. У налаштування скрипта в розділ налаштувань безпеки, додана можливість зазначення інтервалу, протягом якого буде блокуватися IP відвідувача на авторизацію, після вказаної кількості помилкових вводів пароля. Раніше цей інтервал був за замовчуванням на 20 хвилин, а тепер ви можете його встановити самі за своїм бажанням на більший період часу, що дозволить найбільш краще захистити сайт від перебору паролів до облікових записів.

11. Додана повна підтримка скриптом протоколу IPv6. Якщо відвідувач вашого сайту буде мати адресу IP в даній версії протоколу IP, то він також буде підтримуватися скриптом, надаючи користувачеві всі доступні можливості скрипта.


12. Додана можливість при вставці посилання в стандартному редакторі BBCODES, вказувати також і підказку (title) посилання.

13. Додано коректне зміна URL браузера при включенні навігації за коментарями за допомогою AJAX. Тепер при використанні даної навігації, автоматично змінюється, та URL браузера, що необхідно якщо відвідувач вирішить перевантажити сторінку браузера або скопіювати URL.


14. Додано автоматичний захист від видалення публікацій, шляхом випадкового виставлення дати на видалення у вкладці “додатково”, при додаванні або редагуванні публікацій. Тепер, крім того, що необхідно вибрати дату, також необхідно вибрати обов’язково і дію, яку необхідно виконати з публікацією після закінчення зазначеного терміну.

15. В систему ведення логів дій в адмінпанелі, добавлена також і автоматичний запис інформації про те, що публікація була видалена після закінчення строку, встановленого в параметрах цієї новини.


16. В адмінпанелі, в розділі редагування новин, для розширеного пошуку, додана можливість вибору порядку сортування новин за кількістю коментарів і за кількістю переглядів.

17. Додана можливість використання шаблонів при виведенні RSS вашого сайту. Для цього використовується файл шаблону rss.tpl в загальній папці шаблонів /templates/. Тим самим ви можете гнучко формувати виведену інформацію у вашому RSS потоці, наприклад, включати туди виведення інформації з дод. полів новин.


18. В налаштування категорій в адмінпанелі управління скриптом, додана можливість включати або виключати новини опубліковані в даній категорії загального RSS потоку. Дане нововведення буде корисне для сайтів, які хочуть виключити певні категорії з RSS, наприклад, при публікації потоку в системі Яндекс Новини.

19. Для шаблонів main.tpl, fullstory.tpl і addcomments.tpl додана можливість використання тегів виведення авторизації користувачів на сайті з використанням соціальних мереж. Це ті ж теги, що і використовуються в шаблоні login.tpl, такі як [vk] {vk_url} [/vk] і т. д. Тим самим ви можете гнучко на сторінках вашого сайту пропонувати відвідувачам авторизуватися на вашому сайті, щоб їм не доводилося шукати форму авторизації на вашому сайті. Наприклад, якщо відвідувач перегорнув сторінку до кінця читаючи коментарі до публікації і хоче залишити коментар, то у формі додавання коментаря, ви можете запропонувати йому також відразу авторизуватися на вашому сайті.

20. Для тега виведення публікацій в призначеному для користувача форматі {custom …} доданий новий параметр categoryexclude=”список категорій”, який повністю протилежний параметру category=”список категорій і дозволяє вивести новини, які не належать вказаним у пункті категоріям. Наприклад, {custom categoryexclude=”2,7″} виведе всі новини які не належать категоріями id 2 і 7.

21. Для тега виведення публікацій в призначеному для користувача форматі {custom …} доданий новий параметр idexclude=”список id новин”, який повністю протилежний параметру id=”список id новин” і дозволяє вивести новини, які не належать вказаним в параметрі id. Наприклад, {custom idexclude=”5-10″} виведе всі новини, id яких не належить діапазону від п’яти до десяти.

22. Для тега виведення публікацій в призначеному для користувача форматі {custom …} доданий новий параметр sort=”asc” і sort=”desc”, який дозволяє вказати порядок сортування публікацій. При використанні значення desc публікації сортуються по спаданню, а при використанні asc за зростанням. Критерій сортування вказується також, як і раніше в параметрі order.

23. Для шаблону виведення RSS інформерів (informer.tpl) доданий новий тег {link} який призначений для виводу тільки URL посилання на сторінку джерела публікації. Даний тег призначений для більш гнучкого оформлення шаблону RSS інформера і оформлення посилання зі своїми спеціальними додатковими параметрами.


24. У налаштування скрипта додана можливість включення авторизації на сайті лише з використанням соціальних мереж. При включенні даної настройки, внутрішня реєстрація на сайті, автоматично відключається і на сайті зможуть авторизуватися лише користувачі, які мають акаунти у соціальних мережах.

25. Додано автоматичне видалення сортування публікацій по коментарям, при виведенні користувальницької сортування публікацій з використанням тегу {sort} в шаблоні main.tpl, у разі якщо в налаштуваннях скрипта було заборонено коментування публікацій.

26. Проведена адаптація скрипта для коректної підтримки лінійки PHP 5.6.x

27. Додана підтримка налаштування, що забороняє реєстрацію декількох користувачів з одного IP на сайті, також і для авторизації на сайті через соціальні мережі.

28. Додано більш правильне і розумне скорочення тексту в метатеге ‘description’ при його автоматичному формуванні. Скорочення тексту проводиться по завершенні логічного слова, а не обривається посередині слова.

29. Додано обмеження на використання символу ‘#’ в логіни користувачів при їх реєстрації на сайтах. Оскільки цей символ некоректно обробляється модулем mod_rewrite для Апача, в правилах ЧПУ, що може призводити до проблем з переглядом профілів на сайті даних користувачів при включеному ЧПУ.

30. Додано система автоматичного повного скидання кешу скрипта, після відновлення бази даних з резервних копій.

31. Додано автоматичне стиснення JS-скриптів для HTML5 плеєра, якщо таке стиснення включено в налаштуваннях скрипта. Що дозволяє прискорити завантаження сторінок, які використовують даний плеєр, в браузер.

32. Внесено зміни в логіку роботи тегів [declination=X] текст [/declination]. Якщо раніше даний тег виводив число X разом зі словом “текст” в потрібному відмінюванні. То тепер цей тег виводить лише текст в потрібному відмінюванні без числа. Наприклад, якщо раніше тег [declination={comments-num}]коментарі|ю|я|ів[/declination] виводив “2 коментаря”, то тепер тег виводить просто “коментаря”. Що дозволяє використовувати цей тег для побудови більш складних речень з потрібними склонениями складаються з кількох слів. Також даний тег отримав глобальну підтримку у всіх шаблонах.

33. Для шаблону RSS інформерів додана підтримка нового тег {date=формат дати}, який виводить дату в заданому в тезі форматі. Тим самим ви можете виводити не тільки дату цілком, але і її окремі частини. Формат дати задається згідно з форматом, прийнятим в PHP. Наприклад тег {date=d} виведе день місяця публікації новини або коментаря, а тег {date=F} виведе назву місяця, а тег {date=d-my H:i} виведе повну дату і час.


34. У налаштування скрипта додана можливість вказувати область накладання водяного знаку на завантаження зображення. Ви можете вибрати накладання водяного знаку за такими параметрами: “Зверху зліва”, “Зверху справа”, “Знизу ліворуч”, “Знизу праворуч”

35. Додана підтримка нових російських часових поясів, введених після 26 жовтня 2014 року.

36. Проведені поліпшення у верстці панелі управління скриптом, виправлені деякі помилки. Поліпшена контрастність тексту, для підвищення зручності читання текстів.

37. Оновлено візуальний редактор TinyMCE до актуальної версії.

38. Виправлена проблема, при якій завжди створювалася середня копія зображення при завантаженні зображення, URL, навіть якщо це відключалася відповідної галочкою перед безпосередньою завантаженням файлу.

39. Виправлена проблема, пов’язана з некорректним цитуванням коментарів при використанні візуальних WYSIWYG редакторів, якщо коментар починався з будь-якого HTML-тега.

40. Виправлена проблема при автоматичному перенесенні довгих слів у коментарях, при якій відбувався повторний перенесення слів у разі редагування коментаря повторно.

41. Виправлена проблема, пов’язана з некоректною роботою редактора шаблонів в адмінпанелі скрипта, на комп’ютерах Mac з OS X.

42. Виправлена проблема, при якій міг відбуватися некоректний пошук схожих новин, якщо була включена опція пошуку схожих новин, які перебувають у тієї ж категорії, що і сама новина.

43. Виправлена проблема з обробкою ББ тегів, пов’язана з можливим пошкодженням загальної верстки шаблону, при певній комбінації тегів в тексті і верстки шаблону.

44. Виправлені виявлені і заявлені раніше невеликі помилки в скрипті.

Інформація до завантаження скрипта для клієнтів:

Увага! Перегляд інформації доступний тільки користувачам, що мають ліцензію на скрипт. Якщо ви вже купували скрипт, то вам необхідно зайти на сайт під своїм клієнтським аккаунтом.
Якщо ви ще не є нашим клієнтом, то ви можете придбати скрипт на нашому сайті.

Обговорити реліз ви можете на нашому форумі
276