DataLife Engine v.10.5 Final ReleaseБули підготовлені і реалізовані наступні зміни:


1. Додана нова система деревовидних коментарів до новин. Дана система коментування дозволяє відвідувачам відповідати на конкретні окремі коментарі, і виводити коментарі до новин у вигляді дерева. Дана система коментування включається в адмінпанелі у налаштуваннях коментарів. При цьому ви також можете вказати максимальний рівень вкладених коментарів. При включенні даної системи на сайті, ми рекомендуємо вам також звернути увагу на такий параметр параметрів, як кількість коментарів на одну сторінку. У разі використання деревовидних коментарів, це буде саме батьківських коментарів на одну сторінку, а реальна кількість коментарів з урахуванням вкладених відповідей може бути більше.

2. Для шаблону виведення коментарів (comments.tpl) доданий новий тег [reply] текст [/reply], який виводить текст в них, у вигляді посилання на відкриття спливаючого вікна для відповіді на коментар, у разі якщо включена підтримка деревовидних коментарів, а в разі якщо вона відключена вставляє логін обраного коментатора в форму додавання коментарів.

3. Для шаблону виведення коментарів (comments.tpl) додані нові теги [treecomments] текст [/treecomments], які виводять текст, укладених в них, у разі якщо включені деревовидні коментарі в налаштуваннях скрипта. А також додані теги [not-treecomments] текст [/not-treecomments], які виводять текст, ув’язнений в них, у разі якщо деревовидні коментарі відключені. Дані теги дозволять вебмайстрам створювати більш гнучкі шаблони, які будуть виводиться по-різному в залежності від налаштувань скрипта в даному питанні.

4. Для шаблону виведення коментарів (comments.tpl) доданий новий тег {replycount}, який виводить кількість наявних відповідей на даний коментар.


5. В налаштування в адмінпанелі скрипта, додана можливість відключати редактор для коментарів і персональних повідомлень. У разі відключення редактора, користувачі не будуть мати можливості використовувати яке-небудь оформлення при додаванні коментарів, а зможуть писати тільки текст. При цьому також відключається обробка всіх ББ тегів і їх ручне написання не буде мати ніякого ефекту, за винятком одного тега цитати “quote”, який необхідний для функціонування цитування та відповідей на коментарі та персональні повідомлення. Дана можливість буде корисна тим вебмайстрам, які хочуть мінімізувати можливості по оформленню текстів коментарів і персональних повідомлень.
6. В налаштування в адмінпанелі скрипта, додана можливість включати режим швидкого відповіді на коментар. При даному режимі, відповідь на коментар вводиться не в окремому спливаючому вікні, а виводиться спрощена форма відповіді на коментар, трохи нижче самого коментаря. Також запитується мінімальний набір необхідних даних, і відключається редактор для відповіді на коментар. Іншими словами, основний коментар може публікуватися повноцінно, з використанням форматування, а відповіді на нього вже в спрощеному вигляді.

7. Знижено навантаження на базу даних MySQL при перегляді коментарів до публікацій на сайті.


8. Повністю перероблений дизайн стандартного BBCODES редактора в адмінпанелі. Він отримав сучасний дизайн, відповідний оформлення адмінпанелі. Для кнопок були використані векторні шрифти, що робить кнопки контрастними і добре читаються на моніторах, які мають високу растрові дозвіл і при масштабуванні в OS.

9. Для BBCODES редактора в адмінпанелі, додана підтримка нових кнопок і BB тегів:
[sub] текст [/sub] – виводить текст в нижньому індексі[sup] текст [/sup] – виводить текст в верхньому індексі[justify] текст [/justify] – вирівнює текст по обом сторонам і ліворуч і праворуч

10. Для BBCODES редактора в адмінпанелі, додана підтримка вставки заголовків тексту. Заголовки вставляються з використанням спеціальної нової кнопки в редакторі і можуть використовуватися заголовки від

до

.

11. Додана підтримка нового файлу шаблону для виведення завантажених і прикріплених до новин файлів. Ім’я нового файлу шаблону: attachment.tpl, в якому ви можете задати оформлення для показу прикріплених файлів. Тим самим ви можете гнучко задати будь-яке візуальне оформлення тега [аttachment=…], який ви використовуєте при вставлення в текст новин. В даному файлі шаблону ви можете використовувати наступні теги:
[allow-download] текст [/allow-download] – Виводить текст ув’язнених у них, якщо для користувача сайту дозволено скачування завантажених файлів.[not-allow-download] текст [/not-allow-download] – Виводить текст ув’язнених у них, якщо для користувача сайту заборонено скачування завантажених файлів.[count] текст [/count] – Виводить текст ув’язнених у них, якщо в налаштуваннях скрипта включена підтримка лічильника скачування файлу з сервера.{id} – Виводить унікальний ID номер завантаженого файлу, інформація про який зберігається в базі даних.{name} – Виводить ім’я завантаженого файлу або вказаний текст для імені файлу в тегу [аttachment=…] в тексті новини.{link} – Виводить URL на скачування завантаженого файлу.{size} – Виводить розмір завантаженого файлу.{md5} – Виводить контрольну суму MD5 завантаженого файлу.{date} – Виводить дату завантаження файлу на сервер, у форматі дати, зазначеної в налаштуваннях скрипта.{date=формат дати} – Виводить дату в заданому в тезі форматі. Формат дати задається задається згідно з форматом прийнятому в PHP. Наприклад тег {date=d} виведе день місяця завантаження файлу, а тег {date=F} виведе назву місяця, а тег {date=d-my H:i} виведе повну дату і час{count} – Виводить кількість скачувань файлу з сервера.
12. Додано глобальна підтримка у всіх шаблонах тега для виведення новин {custom ….}. Тепер ви можете використовувати цей тег у всіх без винятку файлах шаблону, а не тільки в суворо визначених.

13. Для тега інтерфейсу виводу новин {custom ….}, додана підтримка використання динамічних параметрів, на основі інших шаблонних тегів. Наприклад, якщо раніше ви могли використовувати цей тег в шаблонах тільки з використанням заздалегідь визначених у шаблоні параметрах {custom id=”1,2″}, то тепер можете використовувати цей тег з параметрами {custom id=”[xfvalue_x]”}, а значення ID новин задавати при додаванні новини дод. полях новин. Тим самим відкриваються практично безмежні можливості по виведенню контенту новин на сторінках вашого сайту.


14. Додано автоматичне акцептування введених значень для хмари тегів, метатегів і додаткових полів, що мають опцію перехресних посилань, без необхідності натискання кнопки Enter на цих полях.


15. Додана нова автоматична система захисту коментарів від спаму на основі хмарного сервісу “Яндекс Чистий Веб”. Детальніше про це сервісі ви можете прочитати на сторінці https://tech.yandex.ru/cleanweb/. Особливістю даної захисту є те що аналізується безпосередньо сам текст коментарів на наявність ознак спаму, а не тільки на основі IP і e-mail користувача, хоча ці дані також враховуються.

16. Покращена підтримка SSL для сайтів. Додана автоматична підтримка https-протоколу, при використанні зовнішніх сервісів (таких як gravatar) і плеєрів (youtube та інші) сайту, якщо ваш сайт використовує протокол https.


17. Додана підтримка і використання HTML5 плеєра, при вставці аудіофайлів, якщо даний плеєр включений у налаштуваннях програвачів.

18. Перероблена і покращена система фільтрації тега iframe у новинах, яка дозволяє додавати iframe тільки для довірених доменів. Перевірка стала універсальною і перевіряє тільки ім’я домену без протоколу і www псевдонімів даного домену. Тим самим у разі якщо відео сервіс вносить зміни у свій код плеєра, то він продовжує працювати і прийматися скриптом DLE. Наприклад, якщо раніше відеосервіс youtube публікував посилання на свій плеєр як //www.youtube.com/ а зараз змінив на https://www.youtube.com/, то нова система автоматично буде акцептувати і ці посилання.

19. Для шаблону виведення коментарів (comments.tpl) додані нові теги [comments-author] текст [/comments-author], які виводять текст, ув’язнений в них, якщо користувач, який переглядає сторінку сайту, є автором даного коментаря. А також теги [not-comments-author] текст [/not-comments-author], які виводять текст, ув’язнений в них, якщо користувач, який переглядає сторінку сайту, не є автором даного коментаря. Дані теги дозволяють вебмайстрам робити шаблон коментарів таким чином, щоб відвідувачі сайту могли відразу бачити візуально свої власні коментарі, наприклад, за відмітним колірному оформленню його коментарів.

20. Для шаблону виведення коментарів (comments.tpl) додані нові теги [news-author] текст [/news-author], які виводять текст, ув’язнений в них, якщо коментар належить автору даної новини, а також теги [not-news-author] текст [/not-news-author], які виводять текст, ув’язнений в них, якщо коментар не належить авторові даної новини. Тим самим ви можете візуально виділяти на сторінках вашого сайту, ті коментарі, які пише автор публікації.

21. Для шаблону виведення коментарів (comments.tpl) додані нові теги [positive-comment] текст [/positive-comment], які виводять текст, ув’язнений в них, якщо коментар має позитивний рейтинг, [negative-comment] текст [/negative-comment], які виводять текст, ув’язнений в них, якщо коментар має негативний рейтинг, [neutral-comment] текст [/neutral-comment], які виводять текст, ув’язнений в них, якщо коментар має нейтральний рейтинг. Тим самим ви можете візуально виділяти на сторінці або приховувати оформлення і текст як позитивно оцінених коментарів, так і негативно оцінених.

22. Додана можливість окремого виведення додаткових полів для новини в шаблоні додавання новини (addnews.tpl). Для цього були додані наступні теги: [xfinput_X], де X це ім’я додаткового поля для новин, які виводять вибраний додаткове поле в формі додавання новини в потрібному вам місці. Тим самим ви можете як завгодно і де завгодно розташувати додавання потрібного поля у вашій формі, а не тільки загальним тегом {xfields}

23. Додана можливість окремого виведення додаткових полів профілю користувачів в шаблонах реєстрації та профілю користувачів (registration.tpl / userinfo.tpl). Для цього були додані наступні теги: [xfinput_X], де X це ім’я додаткового поля для профілю, які виводять вибраний додаткове поле в формі реєстрації та редагуванні профілю користувача в потрібному вам місці. Тим самим ви можете як завгодно і де завгодно розташувати додавання потрібного поля у вашій формі, а не тільки загальним тегом {xfields}

24. У налаштування профілю на сайті для зручності відвідувачів вашого сайту, список часових поясів, додано вказівку який часовий пояс використовується на сайті за замовчуванням, тим самим вони можуть вирішити, чи варто його змінювати в налаштуваннях свого профілю чи ні.

25. Додана можливість задавати обмеження на доступ до облікового запису користувача на сайті або до адмінпанелі з використанням маски підмережі. Наприклад вказувати не тільки 10.96.*.*, але і наприклад 10.96.0.0/11, що буде діапазону адрес з 10.96.0.0 до 10.127.255.255. Використання маски дозволяє більш точно описувати діапазон динамічних адрес вашого інтернет провайдера, для обмежень доступів до аккаунту.

26. Додана підтримка підключення до сервера Memcache з використанням UNIX сокетів, можна вказувати не тільки сервер і порт, але вказувати шлях до сокета, наприклад, “unix:///home/login/.system/memcache/socket”.


27. Додана можливість очищення результатів опитувань, призначених новини, при редагуванні даної новини в адмінпанелі.


28. В адмінпанелі, в розділі редагування вихідного коду рекламних матеріалів, доданий редактор з підсвічуванням вихідного коду для зручності редагування.


29. У налаштування груп в адмінпанелі додана можливість обмежувати час, протягом якого групі дозволено редагувати новини. Ви можете вказати для обраної групи, протягом скількох днів, після публікації новини її дозволено редагувати. Після закінчення зазначеного кількості днів, користувачі з цієї групи більше не зможуть редагувати ці новини. Дане нововведення буде корисно для адміністраторів сайтів, які не хочуть, щоб старі новини піддавалися якому-небудь зміни з боку інших користувачів.


30. При надсилання персонального повідомлення на сайті додана перевірка на основі хмарного сервісу, є відправник спамером чи ні. Дана можливість включається і відключається для кожної групи користувачів персонально в налаштуваннях груп в адмінпанелі. Тим самим ви отримуєте додаткові механізми захисту персональних повідомлень від спаму.

31. Для шаблону реєстрації (registration.tpl) додана підтримка тегів швидкої авторизації через соціальні мережі. Це ті ж теги, що і використовуються в шаблоні login.tpl, такі як [vk] {vk_url} [/vk] і т. д.


32. Додана підтримка нової системи захисту від спам ботів Recaptcha 2.0. Використання даної системи дозволяє вашим сайтам більш дружньо ставиться до користувачів, і більш легко підтверджувати що вони не є роботами, а також більш надійно захищати ваші сайти від спам ботів. Увагу при переході на цю систему, якщо ви раніше використовували загальні ключі, які йшли в комплекті зі скриптом, то вам необхідно зареєструвати ваші сайти персонально на сервісі рекаптчи, і використовувати свої власні ключі. Загальні ключі більше недійсні.

33. Для виведення новин у призначеному для користувача форматі тег {custom ….} доданий новий параметр tags=”слово1,слово2″, який виводить новини які містять перераховані ключові слова з хмари тегів. Наприклад тег {custom tags=”новини,шаблони”} виведе всі новини, які містять ключові слова з хмари тегів “новини” та “шаблони”.

34. Перероблена і покращена система відправки листів з сайту, основним класом для відправки листів став використовуватися клас PHPMailer 5.2.9. Що дозволило істотно збільшити сумісність з різними серверами SMTP, а також були усунені проблеми з відправкою листів з використанням деяких SMTP серверів (наприклад, при використанні SMTP сервера від mail.ru). Для розробників сторонніх додаткових модулів, що використовують стандартний клас для відправки листів, додана можливість відправляти вкладені файли у листах.

35. При завантаженні аватарів відвідувачами сайту в свій профіль, додано також збереження в базі даних та ім’я домену де перебуває і зберігається аватар. Дане нововведення буде особливо корисно сайтів, які використовують кілька доменів і сайтів для свого проекту і об’єднують базу даних користувачів у єдину. Тим самим вашим відвідувачам не доведеться на кожному з ваших сайтів завантажувати аватар повторно, він буде коректно відображатися на інших доменах і сайтах в рамках об’єднаного проекту.

36. Згідно з новими вимогами системи “Яндекс Новини”, для RSS була змінена система логотипів для даної системи. Тепер звичайний логотип повинен перебувати у файлі yandexlogo.png в корені вашого сайту, а квадратний логотип на 180 180 пікселів повинен перебувати у файлі yandexsquarelogo.png в корені вашого сайту.

37. Покращено відображення форми додавання публікацій в адмінпанелі, при використанні моніторів з невеликим дозволом екрану, а також моніторів, що мають велику піксельну щільність, але не великі фізичні розміри.

38. Додано використання Gzip стиснення для HTML5 плеєра. Тим стиснення JS файлів в налаштуваннях скрипта, він також буде стискатися і, як наслідок, швидше завантажуватися.

39. Додана можливість зазначення домашньої сторінки сайту в налаштуваннях скрипта, без вказівки протоколу. Наприклад, ви можете вказати замість “http://site.ru/” просто “//site.ru/”. Дане нововведення буде особливо корисно для тих, хто робить сайт доступним одночасно по HTTP і HTTPS протоколи. Чи планує надалі переключити сайт з одного протоколу на інший.

40. Додано відображення кількості тих, хто проголосував в опитуваннях до публікацій, одразу після голосування, або при натисканні на кнопку “Результати”.

41. Оновлено візуальний редактор TinyMCE до актуальної версії. Детальніше про зміни ви можете прочитати на сторінці http://www.tinymce.com/develop/changelog/index.php?type=tinymce

42. Виправлена проблема, пов’язана з некоректною роботою календаря в адмінпанелі скрипта, при перегортанні місяців у календарі, якщо поточна дата більше ніж кількість днів в наступному місяці.

43. Виправлена проблема, при якій не приймалися розміри для середньої копії завантаженої картинки, вказані у вікні завантаження зображень, при завантаженні зображень через зовнішній URL.

44. Виправлена проблема, при якій відбувалося видалення зворотного слеша при збереженні інформації в блокноті панелі управління.

45. Виправлена проблема, при якій не показувався HTML5 плеєр при попередньому перегляді новин, перед публікацією їх на сайті.

46. Виправлена проблема, при якій не можна було редагувати додаткові поля при швидкому редагуванні, якщо в їх значенні було зазначено “0”.

47. Виправлена проблема, при якій неможливо було завантажити файли на сервер, якщо перед його розширенням було дві точки.

48. Виправлені виявлені і заявлені раніше невеликі помилки в скрипті.

Інформація до завантаження скрипта для клієнтів:

Увага! Перегляд інформації доступний тільки користувачам, що мають ліцензію на скрипт. Якщо ви вже купували скрипт, то вам необхідно зайти на сайт під своїм клієнтським аккаунтом.
Якщо ви ще не є нашим клієнтом, то ви можете придбати скрипт на нашому сайті.

Обговорити реліз ви можете на нашому форумі
96