DataLife Engine v.10.6 Final ReleaseБули підготовлені і реалізовані наступні зміни:


1. Додана підтримка чотирьох байтовой кодування бази даних для сайтів, які використовують кодування UTF-8. При установці скрипта в кодуванні UTF-8 ви можете включити підтримку чотирьох байтів для даної кодування в БД. Це необхідно якщо ви, наприклад, захочете використовувати не літерні символи в базі даних. Наприклад, смайлики Emoji, музичні символи і т. д.

2. Для шаблону main.tpl доданий новий тег {jsfiles}, даний тег виводить підключення всіх скриптів JS, які використовує DLE у вказаному місці шаблону. За допомогою даного тега ви можете, наприклад, перенести всі JS скрипти в самий низ сторінки, для прискорення завантаження і візуалізації ваших сторінок. Цей тег є необов’язковим, і в разі його відсутності в шаблоні, всі скрипти будуть підключені, як і раніше до тегу {headers}. Увага, якщо ви переносите підключення скриптів, то повинні мати на увазі, що тег {AJAX} також повинен знаходитись нижче тегу {jsfiles}, а також ви повинні передбачити роботу всіх своїх сторонніх скриптів в шаблоні, якщо вони використовують, наприклад, бібліотеку Jquery, щоб вони не запускалися раніше, ніж виконається підключення всіх скриптів. Ми настійно не рекомендуємо новачкам користуватися цим тегом, він призначений для досвідчених вебмайстрів, які мають досвід у роботі з JS скриптами.


3. Для рейтингу новин і коментарів додано виведення інформації у вигляді спливаючого вікна, у разі якщо його голос не може бути врахований, з описом причини за якими його голос не може бути прийнятий. Наприклад, він виставляє цю ж оцінку повторно, або голосує за власну новину чи коментар.

4. Для рейтингу новин і коментарів додано заборону на виставлення оцінки власної новини або власним коментарем.

5. Для рейтингу новин і коментарів додана можливість зміни для відвідувачів сайту свого голосу або оцінки. Наприклад, якщо користувач поставив одну оцінку або голос за новину або коментар, передумавши, він може змінити свою оцінку. При цьому стара його оцінка буде скасована і додана нова.


6. У налаштування скрипта додана можливість вказувати максимальну кількість знайдених сторінок результатів пошуку по сайту. Тим самим ви можете обмежити показ знайдених результатів, з метою зниження навантаження на сервер, так і показувати всі знайдені результати.


7. Додано форматований вивід кількості переглядів новини, кількості коментарів у новини, кількості новин і коментарів у користувача профілі. Наприклад, при виведенні кількості переглядів в новини замість 252501 буде виведено 252 501. Що полегшує сприйняття великих цифр.

8. Для тегів [aviable=x] Текст [/aviable] і [not-aviable=x] Текст [/not-aviable] додані теги синоніми [available=x] Текст [/available] і [not available=x] Текст [/not available] відповідно. Дані теги є повністю ідентичними синонімами і несуть одну функціональну навантаження, просто написання available є правильним і співзвучним для англомовних користувачів скрипта.

9. Додана підтримка вкладених один в одного для тегів [available=x] Текст [/available] і [not available=x] Текст [/not available]. Наприклад, ви можете використовувати шаблон конструкцію: [available=main|cat] Текст 1 [available=cat] Текст 2 [/available] [/available]. Яка виведе “Текст 1” при перегляді головній сторінці і категорій, а “Текст 2” тільки при перегляді категорій. Тим самим спрощується логіка верстки шаблону, а також додаються нові можливості при верстці шаблону.

10. Додана підтримка вкладених один в одного для тегів [group=x] Текст [/group] і [not-group=x] Текст [/not-group]. Наприклад, ви можете використовувати шаблон наступну конструкцію: [group=1,2,3,4] Текст 1 [group=1] Текст 2 [/group] [/group]. Яка виведе “Текст 1” для всіх зареєстрованих користувачів, а “Текст 2” для адміністраторів.

11. Для BBCODES редактора сайту, додана підтримка нових кнопок і BB тегів:
[sub] текст [/sub] – виводить текст в нижньому індексі[sup] текст [/sup] – виводить текст в верхньому індексі[justify] текст [/justify] – вирівнює текст по обом сторонам і ліворуч і праворуч

12. Для BBCODES редактора сайту, додана підтримка вставки заголовків тексту. Заголовки вставляються з використанням спеціальної нової кнопки в редакторі і можуть використовуватися заголовки від

до

.

13. Поліпшені алгоритми роботи модуля “Перехресні посилання”. Тепер модуль коректно розпізнає різні слова, що мають однакові входження. Наприклад, якщо були задані слова “Термінатор” і “Термінатор Генезис” з різними посиланнями, то буде проведена коректна заміна кожного окремого ключового слова, незалежно один від одного і незалежно від того, коли вона були додані в скрипті.


14. В налаштування відеопрогравач в адмінпанелі додана можливість включати або відключати попередню завантаження метаданих відео. Якщо дана опція включена, то плеєр довантажує попередньо для відео дані про відео, а саме його тривалість і перший стоп кадр відео для превью в плеєрі. У разі відключення даної настройки ці дані не завантажуються, тим самим ви можете економити трафік сервера і користувачів, якщо вони не будуть переглядати це відео.

15. Доданий новий більш зручний формат виведення публікацій в закладках. Сортується висновок тепер не за параметрами загальних налаштувань в скрипті, а за принципом: “останній доданий показується першим”, т. е. новини які були додані у закладки пізніше показуються в списку раніше, тим самим при наявності великої кількості закладок на сайті, користувачеві буде зручніше бачити, які новини він в останній раз додавав.

16. Для тегів [category=x] текст [/category], [not-category=x] текст [/not-category], [catlist=x] текст [/catlist], [not-catlist=x] текст [/not-catlist] додана можливість перераховувати список категорій з використанням дефіс, наприклад, ви можете вказати [category=3-7,15] текст [/category], і дані теги виведуть текст на сторінках категорій, мають ID з 3 по 7, 15.

17. Для шаблонів виведення коментарів (comments.tpl) додані нові теги [rootcomments] текст [/rootcomments], які виводять текст, укладених в них, у разі якщо коментар є основним батьківським до новини, а не є відповіддю на який-небудь інший коментар. А також додані теги [childrencomments] текст [/childrencomments] , які виводять текст, укладених в них, у разі якщо коментар є відповіддю на інший коментар. Тим самим ви можете гнучко візуально настроювати зовнішній вигляд дерева коментарів, наприклад, укласти батьківські коментарі в окремий блок, або для відповідей на коментарі скоротити кількість візуального оформлення та інформації.

18. Для виведення новин за допомогою тег {custom …}, для параметра author, додана можливість перераховувати кількох авторів. Наприклад, ви можете вказати {custom author=”test,admin”}, і тоді буде виведено новини авторів з іменем “admin” і логіном “test”.

19. Для виведення новин за допомогою тег {custom …} додано використання нового параметра authorexclude=”X”, при якому виводяться публікації всіх авторів, крім зазначеного, де X це ім’я логіна автора. Логіни авторів в даному параметрі також можна перераховувати через кому. Наприклад, при використанні {custom authorexclude=”admin ” test”} будуть виведені новини всіх авторів, крім авторів з іменем “admin” і логіном “test”.

20. Для виведення новин за допомогою тег {custom …} додано використання нового параметра catalog=”X”, при якому виводяться всі публікації містять зазначений у параметрі символьний код, де X це призначений новин символьний код. Допускається також перерахування символьних кодів в параметрі через кому. Наприклад, при використанні {custom catalog=”а,б”} будуть виведені новини, які містять символьні коди “а” або “б”.

21. Для виведення новин за допомогою тег {custom …} додано використання нового параметра catalogexclude=”X”, при якому виводяться всі публікації, які не містять зазначений у параметрі символьний код, де X це призначений новин символьний код. Допускається також перерахування символьних кодів в параметрі через кому. Наприклад, при використанні {custom catalogexclude=”а,б”} будуть виведені новини, які не містять символьні коди “а” і “б”.

22. Для виведення новин за допомогою тег {custom …} додано використання нового параметра xfields=”X”, при якому виводяться всі публікації, що містять вказане в параметрі значення додаткових полів новин, де X-це значення додаткового поля. Допускається також перерахування значень параметра через кому. Наприклад, при використанні {custom xfields=”значення 1,значення 2″} будуть виведені новини, в яких є додаткові поля містять “значення ” 1″ або “2”.

23. Для виведення новин за допомогою тег {custom …} додано використання нового параметра xfieldsexclude=”X”, при якому виводяться всі публікації, що не містять вказане в параметрі значення додаткових полів новин, де X-це значення додаткового поля. Допускається також перерахування значень параметра через кому. Наприклад, при використанні {custom xfieldsexclude=”значення 1,значення 2″} будуть виведені новини, в яких немає додаткових полів, що містять “значення ” 1″ і “2”.

24. Для шаблонів виведення профілю користувачів (userinfo.tpl і profile_popup.tpl) додана підтримка нових тегів [profile-user group=X] Текст [/profile-user-group], які виводять текст ув’язнених у них, якщо група користувача, профіль якого проглядається, належить зазначеній групі X. Де X це номер групи. Допускається також перерахування потрібних груп через кому. Наприклад, ви можете вказати [profile-user group=1,2] Текст [/profile-user-group] і в даному випадку буде виведений текст, якщо проглядається профіль адміністратора або головного редактора. Тим самим ви можете для різних груп користувачів, робити різне оформлення їх профілю.

25. Для шаблонів виведення профілю користувачів (userinfo.tpl і profile_popup.tpl) додана підтримка нових тегів [not-profile-user group=X] Текст [/not-profile-user-group], які виводять текст ув’язнених у них, якщо група користувача, профіль якого проглядається, не належить зазначеній групі X. Де X це номер групи. Призначення даних тегів протилежно описаним в попередньому пункті. Наприклад, ви можете вказати [not-profile-user group=1,2] Текст [/not-profile-user-group] і в даному випадку буде виведений текст, якщо проглядається профіль користувача, не належить адміністраторам і головним редакторам. Тим самим ви можете для різних груп користувачів, робити різне оформлення їх профілю.

26. Для шаблону виведення статичної сторінки (static.tpl або будь-якого іншого шаблону, призначеного сторінці) доданий новий тег {text limit=”x”} , який виводить лише текст доданих для статичної сторінки без HTML форматування, при цьому сам текст публікації скорочується до зазначеного X кількості символів. При цьому скорочення тексту відбувається до останнього логічного слова, а не обривається на середині слова.

27. Для шаблону виведення статичної сторінки (static.tpl або будь-якого іншого шаблону, призначеного сторінці) додано використання нових тегів: {image-x} , який виводить URL картинки, що знаходиться в тексті статичної сторінки, де x-це номер картинки в тексті сторінки, наприклад, {image-1} виведе URL першої картинки в тексті сторінки. Додано використання тегів [image-x] текст [/image-x], які виводять вказаний текст, тільки якщо картинка з номером “x” присутній в тексті сторінки.

28. Для статичних сторінок додана спеціальна розмітка в метатегах згідно з протоколом Open Graph http://ogp.me/, завдяки їй, для соціальних мереж і пошукачів, в метатегах будуть додаватися назва сайту, посилання на зображення в статичній сторінці, посилання на відео (якщо таке присутнє в статичній сторінці і опубліковано за допомогою тегу ), а також посилання на аудіо (якщо таке присутнє в статичній сторінці і опубліковано за допомогою тегу ). Все це дозволяє більш краще і якісніше індексувати ваш сайт і інтегрувати його з соціальними мережами.

29. Для шаблону виведення прикріплених до новини файлів (attachment.tpl) додана підтримка нового тегу {extension}, який виводить розширення завантаженого до новини файлу. Тим самим ви можете, наприклад, ставити в шаблоні для виведення завантажених файлів піктограми, в залежності від типу файлу та його розширення.

30. Для кожного спливаючого вікна, яке викликає скрипт, додано призначення власного унікального класу. Тим самим ви можете легко змінити для нього візуальне оформлення вікна, персонально для кожного вікна. Наприклад, його розміри, або візуальний вигляд.

31. Додана підтримка зміни дизайну адмінпанелі скрипта за допомогою своїх шаблонів, створених для сайту. Для цього досить розмістити в папці свого шаблону, який у вас призначено за замовчуванням у налаштуваннях скрипта, файл adminpanel.css в якому ви можете розмістити і перепризначити оформлення класів CSS, які використовуються панеллю управління. У випадку, якщо такий файл є у вас в папці шаблону, то він буде підключений панеллю керування автоматично. Так як вся верстка панелі управління заснована на CSS, ви можете зі свого шаблону повністю змінити візуальне оформлення панелі управління, наприклад, кольорове оформлення. При цьому при оновленні на нові версії скрипта, ваші зміни також будуть зберігатися автоматично діяти і на нових версіях.

32. Перероблено формування відтворення відео на сайті. Для всіх сучасних форматів відео, застосовується виключно HTML5 плеєр, можливість використання для них застарілого флеш плеєра відключена. Флеш плеєр використовується тільки у випадку якщо вставляється флеш відео у форматі .flv. Для відтворення аудіо, також застосовується тільки HTML5 плеєр. Дане нововведення необхідно для більш якісної підтримки всіх типів пристроїв для відтворення відео, включаючи смартфони і планшети.

33. Внесені зміни в роботу парсинга тексту новин щодо зворотної конвертації HTML тегів для зображень (тега img). У разі якщо картинка була вставлена у вигляді ББ тегів, то при редагуванні вона також переводиться в ББ теги. У разі якщо картинка була вставлена за допомогою HTML-тега, то при редагуванні вона також залишається у вигляді HTML-тега. Дане нововведення дозволяє більш гнучко писати тексти новин, якщо картинок потрібно задати якісь додаткові HTML властивості, наприклад, стилів або CSS класи і т. д.

34. Додана підтримка стиснення зображень PNG формату при їх завантаженні на сервер, що дозволяє знизити розмір картинок, після їх завантаження на сервер.

35. Оптимізований висновок завантажених до новин файлів. А саме підрахунок розмірів файлів і його хеш сум провадиться лише у разі якщо відповідні теги стоять в шаблоні attachment.tpl, і в разі якщо їх немає, то робота щодо отримання цієї інформації скриптом не проводиться. Що дозволяє істотно скоротити швидкість роботи скрипта і знизити навантаження на сервер.

36. З жалем були змушені відключити підтримку сервісу “Чистий Веб” від Яндекса. У зв’язку з припиненням підтримки даного сервісу з боку Яндекса.

37. Додано автоматичне підключення плеєра DLE для відео опублікованого в новинах, і які виводяться тег {custom …} на сайті.

38. Покращена робота адмінпанелі при роботі зі смартфонами, зокрема поліпшено завантаження файлів зі смартфонів, а також робота спливаючих вікон в адмінпанелі, поліпшена контрастність деяких елементів адмінпанелі.

39. Додана можливість переміщення спливаючих вікон по екрану для сенсорних пристроїв, які не мають мишки (смартфони, планшети тощо).

40. Додана підтримка скриптом лінійки MySQL 5.7.x

41. Перероблений і адаптований код скрипта, для підтримки лінійки PHP 7.xx

42. Оновлено до актуальної версії PHP клас для роботи з поштою, поліпшена сумісність з деякими серверами SMTP.

43. Оновлено HTML5 плеєр до актуальної версії, покращена підтримка і його робота на деяких моделях смартфонів.

44. Оновлено візуальний редактор TinyMCE до актуальної версії, покращено його робота в новому браузері Edge від Microsoft.

45. Виправлена проблема, при якій якщо додатковим полем було зазначено використання без редактора, то при швидкому редагуванні новини на сайті, редактор все одно підключався.

46. Виправлена проблема, пов’язана з некоректною обробкою виведення прикріплених завантажених файлів, у разі виведення новин за допомогою тег {custom …}

47. Виправлена проблема, при якій не працювало видалення всіх коментарів у конкретної новини, в розділі редагування новин в адмінпанелі скрипта.

48. Виправлена проблема, при якій при створенні нової категорії в адмінпанелі, не зберігалася інформація, про те, що не потрібно транслювати новини RSS потік, якщо це вказувалося.

49. Виправлена проблема, при якій невірно формувалися посилання в листах, якщо в налаштуваннях скрипта як URL сайту було просто вказано “/”.

50. Виправлена проблема, при якій не очищався автоматично кеш RSS інформерів щогодини.

51. Виправлені виявлені і заявлені раніше невеликі помилки в скрипті.

Інформація до завантаження скрипта для клієнтів:

Увага! Перегляд інформації доступний тільки користувачам, що мають ліцензію на скрипт. Якщо ви вже купували скрипт, то вам необхідно зайти на сайт під своїм клієнтським аккаунтом.
Якщо ви ще не є нашим клієнтом, то ви можете придбати скрипт на нашому сайті.

Обговорити реліз ви можете на нашому форумі
111