DataLife Engine v.11.0 Press Release

Були підготовлені і реалізовані наступні зміни:


1. До складу дистрибутива включені три абсолютно нових шаблону. Дані шаблони створені з використанням HTML5 стандартів. Є повністю адаптивними, як під декстопні браузери, так і під планшети і смартфони. Також у верстці шаблонів активно використана векторна графіка, що забезпечує їх якісне відображення на HiDPI (Retina) дисплеях.


2. Доданий новий тип додаткових полів для публікацій: “Завантажуване зображення”. При даному типі поля, користувачеві пропонується завантажити картинку для даної новини, яка потім виводиться при показі новин на сайті. Для даного типу поля ви можете задати такі параметри як обмеження на вагу і розмір картинки, потрібно створювати для неї зменшену копію, розміри зменшеної копії, чи накладати на неї водяний знак. Тим самим з використанням даного типу поля полегшується процес написання новин, наприклад, ви можете створювати різні типи картинок (постери, скріншоти і т. д.) і оформити їх виведення в шаблоні, а при додаванні новин залишиться лише їх тільки завантажити в один клік.


3. Доданий новий тип додаткових полів для публікацій: “завантажити файл”. При даному типі поля, користувачеві пропонується завантажити файл для даної новости, який потім буде викачуватися як вкладення. В налаштуваннях цього поля ви можете задати розширення файлів, які допустимі для даного поля при завантаженні, а також максимальна вага, завантажуваного файлу. Тим самим з використанням даного типу поля полегшується процес написання новин, наприклад, ви можете створювати різні типи файлів, в тому числі і картинки безпосередньо для скачування (шпалери в різних дозволах) і оформити їх виведення в шаблоні, а при додаванні новин залишиться лише їх тільки завантажити в один клік.


4. Доданий новий тип додаткових полів для публікацій: “Перемикач ‘Так’ чи ‘Ні'”. При написанні новин даний тип поля виводиться у вигляді перемикача ‘Так’ чи ‘Ні’ (Увімкнено або Вимкнено). В якості значення поля виводить ‘Так’ чи ‘Ні’ в залежності від того що було встановлено при написанні новини. Проте основне призначення даного поля — це управління тегами [xfgiven_X] текст [/xfgiven_X] і [xfnotgiven_X] текст [/xfnotgiven_X]. У разі якщо перемикач був включений, то теги [xfgiven_X] текст [/xfgiven_X] виведуть відповідних текст, а теги [xfnotgiven_X] текст [/xfnotgiven_X] приберуть його, і навпаки. Тим самим за допомогою даних додаткових полів ви можете легко керувати виведеної інформацією на сайті в шаблонах, стосовно до кожної конкретної новини. Наприклад, включати або відключати висновок будь-яких вкладок з описом на сторінці, або організувати висновок галерей зі скріншотами або постерами і т. д.


5. Для додаткових полів новин, що мають тип поля “Список”, додана можливість створювати окремі значення, які відображаються у списку при додаванні публікації, і ті, які відображаються на сайті після вибору користувачем в якості значень. Для цього при додаванні поля, потрібно використовувати роздільник ‘|’ у списку значень, наприклад: Yes|Так. При написанні новини, користувачеві для вибору буде вказаний пункт Так, а на сайті буде виведено значення поля як Yes.

6. Для додаткових полів профілю користувачів, що мають тип поля “Список”, також додана можливість створювати окремі значення, які відображаються у списку при редагуванні профілю, і ті які відображаються на сайті після вибору користувачем в якості значень. Для цього при додаванні поля, потрібно також використовувати роздільник ‘|’ у списку значень, наприклад Yes|Так. При редагуванні профілю, користувачеві для вибору буде вказаний пункт Так, а на сайті буде виведено значення поля як Yes.

7. Істотно перероблений і поліпшений режим роботи “Використовувати як перехресні гіперпосилання” для додаткових полів новини. У разі якщо поле має дану опцію, то пошук новин за значенням поля проводиться на основі повного збігу даного значення у інших новин, а також збігу саме даного конкретного поля. Наприклад, якщо раніше ви створювали поле “Рік випуску”, і ставили значення 2015, і при цьому у вас було інше поле, в якому була, наприклад, завантажена картинка, на шляху якої також було 2015, то стара система виводила обидві новини, т. к. пошук здійснювався виключно за входження шуканого слова. Що призводило до того, що показувалися не зовсім очікувані новини. Тепер же будуть показані тільки ті новини, які саме поле “Рік випуску” буде мати значення 2015. Ніякі інші поля та їх значення враховуватися не будуть, що дозволяє більш розширено використати додаткові поля, для організації перехресного зв’язування між собою. Наприклад, по року випуску, акторам, режисерам і т. д. Новий тип пошуку автоматично застосовується тільки для нових доданих новин. Якщо ви хочете, щоб і старі існуючі новини брали участь у цьому пошуку, то вам потрібно буде в адмінпанелі, в розділі “Перестроювання публікацій”, запустити перестроювання новин, і тим самим буде створено індекс значень полів і для старих існуючих новин.

8. Для основного шаблону (main.tpl) додана можливість виводу в ньому додаткових полів новин при перегляді повної новини на сайті. Для цього в даному шаблоні ви можете використовувати ті ж теги, що і для виведення додаткових полів в шаблонах короткої і повної новини. Це теги: [xfgiven_X] текст [/xfgiven_X], [xfnotgiven_X] текст [/xfnotgiven_X] і [xfvalue_X]

9. Для шаблонів, підтримують виведення додаткових полів новин, додана підтримка нових тегів [ifxfvalue tagname=”tagvalue”] Текст [/ifxfvalue], які виводять текст, ув’язнений в них, якщо значення додаткового поля збігається із зазначеним. А також додана можливість використання тегів [ifxfvalue tagname!=”tagvalue”] Текст [/ifxfvalue], які виведуть текст, якщо значення поля не збігається з зазначеним. Де tagname це ім’я додаткового поля, а tagvalue це його значення. Наприклад, [ifxfvalue test=”m”] Чоловіча стать [/ifxfvalue], даний тег виведе текст “Чоловіча стать”, якщо значення поля test буде встановлено “m” при написанні публікації. Це відкриває великі можливості по створенню різних шаблонів оформлення в залежності від значень полів, встановлених при написанні цих публікацій. Наприклад, створивши полі “список”, можна в залежності від обраного пункту, застосувати різне оформлення.

10. Покращено відображення додаткових полів при швидкому редагуванні публікацій на сайті, для цього додані додаткові допоміжні класи CSS для форми редагування, які можна використовувати для оформлення полів при швидкому редагуванні.


11. При використанні авторизації на сайті за допомогою соціальних мереж, додана можливість для користувачів задати свій персональний логін для сайту, який буде в подальшому використовуватися. Запит логіна здійснюється тільки в момент першої авторизації на сайті за допомогою соціальної мережі і буде використовуватися в подальшому автоматично. Дане нововведення буде корисне для відвідувачів вашого сайту, які не хочуть використовувати дані, отримані автоматично з соціальної мережі, наприклад, коли в якості логіна використовується ім’я і прізвище користувача.

1454937725_1.png
12. Додана підтримка смайлів для HiDPI (Retina) моніторів. Для цього використовується дві копії смайлів, в звичайному форматі, і у високоякісному. У разі якщо монітор має звичайну піксельну щільність, то на ньому виводиться звичайний смайлик, якщо монітор має HiDPI (Retina) щільність, то виводиться його високоякісна копія. Визначення і використання смайлів відбувається в автоматичному режимі. Для цього вам потрібно розмістити в папці зі смайлами дві копії смайлика, наприклад, з ім’ям smile.gif для звичайного смайла і [email protected] для HiDPI (Retina) смайла. У разі якщо копія смайла у високому дозволі відсутня, то буде використовуватися у всіх випадках висновок звичайного смайла.

13. До складу дистрибутива включено 60 нових смайлів. Усі вони має підтримку HiDPI (Retina) дисплеїв.

14. Додана автоматична підтримка смайлів у форматі .png. Підтримка здійснюється також в автоматичному режимі. Для цього потрібно просто скопіювати файли в папку зі смайлами з розширенням .png і вказати ім’я смайлика в налаштуваннях скрипта.

DataLife Engine v.11.0 Press Release
15. Доданий новий глобальний тег:

{customcomments id=”1,2,5-8″ category=”2,3,5-8″ author=”x” days=”x” template=”custom” available=”global” from=”0″ limit=”10″ order=”date” sort=”desc” cache=”yes”}який дозволяє виводити коментарі в будь-якому місці сайту в призначеному для користувача форматі. Цей тег є допоміжним додатковим висновком коментарів, і може, наприклад, використовуватися для виведення останніх коментарів на головній сторінці сайту в блоці і т. д.

Даний тег може приймати наступні параметри:
id – список ID коментарів, які ви хочете вивести, розділяються комою без пробілів. Також ви можете вказувати діапазон ID коментарів за допомогою тире. Наприклад, 1,4-8,11 виведе коментарі c ID 1, коментарі мають id c 4 по 8, а також з ID 11.

category – список ID категорій новин, з яких здійснювати вибірку коментарів, розділяються комою без пробілів. Також ви можете вказувати діапазон категорій за допомогою тире. Наприклад 1,4-8,11 виведе коментарі з категорії 1, категорій мають id c 4 по 8, а також з категорії 11.

categoryexclude – повністю протилежний параметру category=”список категорій і дозволяє вивести коментарі, новини які не належать вказаним у пункті категоріям. Наприклад, {customcomments categoryexclude=”2,7″} виведе всі коментарі у новин, які не належать категоріями id 2 і 7.

author – вказує логін автора коментаря, при вказівці даного параметра будуть виводиться тільки коментарі зазначеного автора. Допускається перерахування через кому декількох авторів. Наприклад, тег {customcomments author=”admin” limit=”5″} виведе 5 коментарів автора з іменем “admin”.

authorexclude – вказує логіни авторів, які необхідно виключити з показу. Логіни авторів в даному параметрі також можна перераховувати через кому. Наприклад, при використанні {customcomments authorexclude=”admin ” test”} будуть виведені коментарі всіх авторів, крім авторів з іменем “admin” і логіном “test”.

days – вказує часовий період, де x-це кількість днів, за які виводити коментарі. Наприклад, тег {customcomments days=”2″ limit=”5″} виведе 5 коментарів за 2 останніх дня.

template – шаблон який буде використовуватися при виведенні коментарів в даному випадку це буде custom.tpl якщо ви використовуєте на сайті кілька шаблонів, то даний файл повинен бути присутнім в кожному шаблоні. В даному шаблоні використовуються теги аналогічні тим, що ви використовуєте в шаблоні виведення коментарів (comments.tpl).

available – вказує розділ сайту, в якому будуть виводиться запитувані коментарі. Ви можете комбінувати розділи за допомогою “|”, наприклад, available=”userinfo|register|main” буде виводити ваші коментарі на головній, при реєстрації та при перегляді профілю користувача.

from – вказує номер коментаря з якої почнеться висновок. Нумерація коментарів починається з нуля. Наприклад, якщо ви хочете пропустити перший коментар, який збігається з вашими умовами, то потрібно вказувати from=”1″

limit – вказує скільки коментарів буде виведено.

order – вказує критерій сортування коментарів, може приймати наступні значення:

date – сортування коментарів по даті, наприклад, тег {customcomments order=”date” limit=”5″} виведе п’ять останніх коментарів.
rating – сортування коментарів з рейтингом, наприклад, тег {customcomments order=”rating” limit=”5″} виведе п’ять найрейтинговіших коментарів.
rand – сортування коментарів у випадковому порядку, наприклад, тег {customcomments order=”rand” limit=”5″} виведе п’ять коментарів у випадковому порядку.

sort – задає порядок сортування коментарів. При використанні значення desc публікації сортуються по спаданню, а при використанні asc за зростанням.

cache – приймає значення yes або no і вказує кешувати висновок чи ні, ми рекомендуємо кешувати блоки даного виводу для зниження навантаження на сервер.

Всі параметри даного тега є необов’язковими. Досить вказати одного будь-якого параметра. Ви також можете комбінувати різні параметри даного тега на свій розсуд.

16. Для шаблонів виведення коментарів (comments.tpl) додана підтримка нового тегу {comment limit=”X”}, який виводить текст коментарю без HTML форматування, при цьому сам текст коментаря скорочується до зазначеного “x” кількості символів. При цьому скорочення тексту відбувається до останнього логічного слова, а не обриває текст на середині слова. Даний тег буде корисний при використанні інтерфейсу виводу коментарів, з використанням тегу {customcomments …}, коли потрібно вивести не весь коментар цілком, а тільки його анонс.

17. Для шаблонів виведення коментарів (comments.tpl) додана підтримка нового тегу {news-link}, який виводить URL новини, якій належить даний коментар. Даний тег буде корисний при використанні інтерфейсу виводу коментарів і при показі останніх коментарів.

18. Для шаблонів виведення коментарів (comments.tpl) додана підтримка нового тегу {news-title}, який виводить HTML безпечний заголовок новини, якій належить даний коментар. Даний тег буде корисний при використанні інтерфейсу виводу коментарів і при показі останніх коментарів.


19. У налаштування груп додана можливість зазначення того, які категорії заборонені даній групі користувачів для перегляду. Дана нова настройка є доповненням до існуючої, де ви перераховуєте дозволені для перегляду категорії. Якщо раніше, для того щоб заборонити, наприклад, всього одну категорію з великого списку категорій, вам потрібно було вибирати всі доступні категорії, за винятком лише однієї забороненої категорії, то тепер ви можете просто вибрати одну заборонену категорію і списку, і все. Попередня настройка в адмінпанелі також була збережена, тому ви самі можете вибрати як вам зручніше, ви можете вибрати список доступних категорій, так і просто вказати список недоступних.


20. Додана можливість просування користувачів з однієї групи в іншу, після певної кількості днів з моменту реєстрації на сайті. Для цього в налаштуваннях груп додана відповідна настройка, де ви можете вказати, через скільки днів та в яку групу перевести користувача після його реєстрації. Тим самим відкриваються нові можливості надання користувачам будь-яких прав або привілеїв на сайті.


21. Додана можливість просування користувачів з однієї групи в іншу, при наборі їм певної кількості новин на сайті. Для цього в налаштуваннях груп додана відповідна настройка, де ви можете вказати, скільки новин необхідно мати і в яку групу перемістити користувача при наборі їм даної кількості публікацій. Публікації, що знаходяться на модерації, при цьому не враховуються. Тим самим ви можете надавати користувачам, які заслужили певну довіру які-небудь додаткові права та преференції.


22. Додана можливість просування користувачів з однієї групи в іншу при наборі їм певної кількості коментарів на сайті. Для цього в налаштуваннях груп додана відповідна настройка, де ви можете вказати, скільки коментарів необхідно мати і в яку групу перемістити користувача їм даної кількості коментарів. Коментарі, що знаходяться на модерації, при цьому не враховуються. Тим самим ви можете надавати користувачам, які заслужили певну довіру які-небудь додаткові права та преференції.


23. Додана можливість просування користувачів з однієї групи в іншу при наборі їм певного рейтингу їх публікацій на сайті. Для цього в налаштуваннях груп додана відповідна настройка, де ви можете вказати, який сумарний рейтинг їм необхідно набрати, і в яку групу перемістити користувача при отриманні ними даного рейтингу.

24. Для шаблонів виведення коментарів і персональних повідомлень (comments.tpl / pm.tpl) додана підтримка для форматованого виводу кількості коментарів та публікацій користувача. Наприклад, при виведенні кількості коментарів 252501 буде виведено 252 501. Що полегшує сприйняття великих цифр.

25. Для шаблонів виведення профілю користувача (userinfo.tpl і profile_popup.tpl) додана підтримка для форматованого виводу числового рейтингу. Наприклад, при виведенні загального рейтингу користувача +252501, буде виведено +252 501. Що полегшує сприйняття великих цифр.

26. Додана підтримка нового глобального шаблонного тега: {* Закомментированный код *}. Даний тег призначений для коментування коду, все що укладено між “{*” і “*} буде вилучено з шаблону. І буде відсутній при виведенні на сайті. Дані теги будуть корисні розробникам шаблонів, для налагодження тієї чи іншої функціональності, коли потрібно тимчасово закоментувати ту чи іншу функціональність. Цей тег є глобальною і може використовуватися у всіх шаблонах.

27. Доданий автоматичний скидання індексу схожих новин при зміні кількості виведених схожих новин в налаштуваннях скрипта. Тим самим більше немає необхідності після зміни даної настройки заходити в перестроювання публікацій і там робити перестроювання кеша схожих новин.


28. У налаштування скрипта додана можливість зазначення потрібно виводити в профілі користувача його публікації, які очікують модерації, чи ні. У разі включення даної настройки, то користувач може побачити в своєму профілі новини, які очікують модерації, і відредагувати їх. Якщо цей параметр вимкнено, то в його профілі дані новини перегляньте не будуть, і не буде відображатися повідомлення про те, що у нього немає публікацій, які очікують модерації.

29. Внесені зміни в роботу зворотного зв’язку на сайті, в разі якщо пише незареєстрований користувач на сайті. У разі якщо користувач не зареєстрований, то не проводиться перевірка збігу введеного їм логіна з тими, що вже зареєстровані на сайті. Замість цього до його введеного імені додається префікс “Незареєстрований користувач”. Тим самим адміністрація або одержувач листа з сайту буде легко бачити, що лист йому відправив саме незареєстрований відвідувач сайту. А для самого відвідувача сайту не буде незручною обов’язки придумувати інше ім’я, якщо те ім’я, що він написав, включена зареєстрованим користувачем.

30. Внесені зміни в роботу додавання коментарів на сайті, в разі якщо коментар пише незареєстрований відвідувач сайту. Якщо введене ним ім’я співпадає із зареєстрованим логіном, то до його імені додається префікс “Гість”. Наприклад, відвідувач написав ім’я “Тетяна”, і на сайті вже є зареєстрований логін “Тетяна”, то коментар буде доданий від імені “Гість Тетяна”. Тим самим є візуальне відмінність, що цей користувач не є зареєстрованим на сайті, а також відвідувач сайту позбавляється від незручної обов’язки придумувати собі інше ім’я. Якщо ж такого немає імені серед зареєстрованих, то префікс додаватися не буде.

31. Додана підтримка повідомлень про нові коментарідля коментарів, які відправляються на модерацію. Раніше повідомлення відправлялися тільки якщо коментар публікувався відразу на сайті минаючи модерацію адміністрацією сайту. Тепер повідомлення також будуть відправлятися після того як адміністрація сайту перевірила коментар і опублікувала його на сайті.


32. В розділ управління хмара тегів в адмінпанелі додана можливість пошуку ключових слів по заданому слову. Що істотно полегшує пошук і редагування потрібного слова, при великому обсязі заданих слів.


33. В розділ управління перехресними посиланнями в адмінпанелі додана можливість пошуку за ключовими словами і посиланнях. Що істотно полегшує пошук і редагування потрібного слова, при великому обсязі заданих слів.


34. Для модуля “Перехресні посилання” додана можливість установки нової опції: “Відкривати посилання в новому вікні. Тим самим ви можете встановлювати де вам відкривати потрібну вам посилання в цьому ж вікні браузера, або в новому вікні браузера.

35. Для масових дій в модулі “Перехресні посилання” також була додана можливість призначати посиланнями яким чином відкривати дані посилання в новому вікні браузера або в поточному вікні браузера.


36. В адмінпанелі, в розділі управління користувачами, додана нова опція “Точний збіг логіна”, при пошуку користувачів по логіну. У разі якщо дана опція відзначена, то пошук буде проходить за точним збігом логіна з зазначеним в пошуку. Тим самим полегшується пошук потрібного користувача, що має короткий логін, у разі якщо на сайті зареєстровано велику кількість користувачів.

37. Відтворення флеш відео файлів у форматі .flv приведено до єдиного плеєра. Тепер для відтворення відео використовується той же плеєр для відтворення HTML5 відео. Тим самим всі відео на сайті, має єдиний візуальний вигляд.

38. Для більш кращого та якісного просування публікацій в пошукових системах, при перегляді повних новин, додано автоматичне використання ключових слів з хмари тегів, у спеціально сформованому метатеге для пошукових систем. Детальніше про даному метатеге ви можете прочитати на сторінці https://support.google.com/news/publisher/answer/68297?hl=ru

39. Покращена обробка тексту, опублікованого в тегах code в парсере новин. Було виключено будь-який перетин публікується коду з тегами і фільтрами DLE, що дозволяє публікувати в ньому вихідних код, без будь-якого втручання в текст з боку DLE.

40. Додана підтримка копіювання аватарів при авторизації на сайті з використанням соціальної мережі “Однокласники”.


41. Оновлено до актуальної версії візуальний редактор TinyMCE. Крім виправлення раніше виявлених помилок, в даному редакторі було додано багато інших змін. Зовнішній вигляд редактора змінено на більш класичний для вебсайтів (всі функції представлені у вигляді кнопок, без меню), в ньому була покращена вставка ББ тегів для відео Youtube та інших. В редакторі покращено вставка і обробка прикладів вихідних кодів (тега [cоde] [/cоde]), додана підсвічування коду безпосередньо в редакторі, а також додано зручне вікно для вставки прикладів кодів. В редакторі додано підсвічування синтаксису HTML коду, редагування вихідного коду HTML.

42. Внесено зміни в механізми формування карти сайту. У разі якщо для незареєстрованих користувачів заборонені будь-які категорії для перегляду, то з карти також виключаються ці категорії і публікації з цих категорій.

43. Внесено зміни в код виведення ключових слів для хмари тегів, завдяки яким з’явилося більше можливостей по різному оформлення даних тегів на сайті.

44.Додана підтримка кодування utf8mb4 для MySQL сервера версії 5.7.x

45. Виправлена проблема, при якій некоректно працювали теги [dеclination=x] Текст [/dеclination] у разі використання їх спільно з числами для яких застосовано форматований вивід.

46. Виправлена проблема, при якій некоректно виводилися новини з використанням тег {custom …} c параметрами author і catalog, у разі якщо використовувалося кілька тегів на сторінці одночасно з цими параметрами, з включеному кешировании при цьому.

47. Виправлена проблема з цитуванням коментарів, які містять в собі HTML теги, при використанні стандартного редактора для коментарів. Тепер при цитуванні у полі редактора, також вставляються ці HTML теги, а не їх HTML сутності.

48. Виправлена проблема з отриманням листів в кодуванні UTF-8 на деякі типи поштових сервісів.

49. Виправлена проблема, при якій некоректно переименовывалось ім’я авторів для завантажених до новин файлів, в разі перейменування логіна користувача панелі керування користувачами.

50. Виправлена проблема, при якій не очищався кеш новини, якщо вона знаходилася на модерації і редагувалася автором цієї новини на сайті.

51. Виправлені виявлені і заявлені раніше невеликі помилки в скрипті.
99