DataLife Engine v.11.1 Press Release

Дорогі друзі,

Завершений основний етап розробки версії 11.1, реліз знаходиться на тестуванні і предрелизной підготовці, ну а поки ми пропонуємо вам ознайомитися з інформацією про те, що чекає вас з виходом нової версії.

Були підготовлені і реалізовані наступні зміни:
1. Додана можливість завантажувати на сервер зображення до опублікованим на сайті коментарям. Дана можливість включається і налаштовується в налаштуваннях груп. Для кожної групи користувачів ви можете дозволити або заборонити завантаження зображень до коментарям. Також для кожної групи ви можете задати різні окремі параметри для завантажуваних зображень, наприклад, максимальна кількість завантажуваних зображень до коментарів, їх розміри і вагу і т. д. При завантаженні зображень до комментарям користувачеві доступна спрощена форма завантаження коментарів, і зображення завантажуються згідно з заданим в настройках груп параметрами. Користувачеві при цьому доступно управління своїми завантаженими зображеннями. Він може видалити або замінити, якщо йому дозволено редагувати свої коментарі.

DataLife Engine v.11.1 Press Release
2. Додана підтримка движка InnoDB для бази даних MySQL. При установці скрипта ви можете вибрати, який тип зберігання використовувати. Для вибору доступно використання або InnoDB або MyISAM. При виборі движка ми рекомендуємо керуватися наступними критеріями. Якщо ваш сайт буде рідко оновлюватися новим контентом (реєстрація великої кількості користувачів, активне додавання нових коментарів і т. д.) тобто сайт “довідник”, то рекомендується використовувати MyISAM тип, він швидше при вибірки з бази даних. Якщо на сайті планується активне обговорення чого-небудь великою кількістю користувачів, то рекомендується використовувати InnoDB тип. Для більшості сайтів оптимальним вибором буде саме InnoDB, оскільки в майбутньому він більш легко масштабується. Вибір движка бази даних доступний, лише якщо на вашому сервері встановлена версія MySQL не нижче ніж 5.6.4. Якщо версія MySQL сервера нижче, то доступне використання тільки MyISAM.


3. Додана можливість створення і використання плейлистів при відтворенні відео на сайті. Для цього відеофайли просто перераховується в тезі video через кому. Наприклад:
4. Додана можливість створення опису, для відео яке буде видно при показі в плеєрі, для цього в тезі вставки відео використовується наступний формат: [videо=шлях до відео файлу|шлях до постера для відео|опис відео], теж саме можна задати для всіх файлів якщо використовується плейлист файлів, доданий через кому. Приклад відображення ви можете побачити на скріншоті вище.

5. Додана можливість використовувати в тегу [videо=…], також посилання на відео сервісі Youtube. Тим самим ви можете організовувати змішані плейлисти включають в себе ваше відео і відео на сервісі Youtube.


6. Додана можливість створення і використання плейлистів при відтворенні аудіо на сайті. Для цього аудіофайли просто перераховується в тезі audio через кому. Наприклад:
7. Додана можливість створення опису, для аудіо яке буде видно при відтворенні музики в плеєрі, для цього в тезі вставки аудіо використовується наступний формат: [audiо=шлях до аудіо файлу|опис аудіо]. Приклад відображення ви можете побачити на скріншоті вище.

8. Для аудіо програвача додана можливість додавання посилань для відтворення потокового аудіо. Тим самим ви можете задавати і виводити плейлисти для прослуховування на своєму сайті радіостанцій.


9. В налаштування програвачів, в адмінпанелі, додана можливість вибору теми для плеєра. Для вибору доступна або темна або світла тема для плеєра, що робить відображення плеєра на вашому сайті більш органічним.


10. Покращено процедуру вставки відео та аудіо матеріалів в редакторах. При додаванні відео, ви можете відразу створювати плейлисти, а також ви можете відразу задати у вікні введення не лише посилання на відео та аудіо, але і посилання до постерам для них, і опис для відео і аудіо файлів.


11. До складу DataLife Engine доданий новий WYSIWYG редактор. Назва нового редактора FroalaEditor. Даний редактор володіє легким і зрозумілим інтерфейсом (на наш погляд кращим інтерфейсом) для створення і редагування контенту, HTML код генерується ним є одним із самих чистих і не має практично нічого зайвого, має відносно невелику вагу володіє швидким рендерингом редактора на сторінці.


12. Доданий новий тип для додаткових полів публікацій: “Завантажувана галерея зображень”. При створенні даного типу поля ви можете задати параметри для завантажуваних зображень, а також максимальну кількість зображень, яке може бути завантажене для цієї галереї. При додаванні публікації в адмінпанелі або на сайті зображення можна буде завантажувати в один клік. При виведенні даного поля на сайті, зображення будуть групуватися в галерею зображень, які також можна перегортати між собою при перегляді, у разі якщо для картинок були створені зменшені копії.

13. Для додаткових полів, що мають тип “Завантажуване зображення” і “Завантаження”, доданий автоматичний заборону на повторне завантаження зображень і файлів, до тих пір, поки попереднє завантажене зображення або файл не будуть видалені. Тим самим знижується ймовірність прикріплення до новини, не використовуються файлів і зображень.

14. Для додаткових полів, що мають тип “Завантажуване зображення” додані нові теги: [xfvalue_thumb_url_X] і [xfvalue_image_url_X], які виводять тільки URL для зменшеної копії завантаженого зображення та URL для повного зображення відповідно, де “X” це ім’я додаткового поля. Дані теги будуть корисні для вебмайстрів, які хочуть персонального оформлення завантажених публікацій на сайті, наприклад, спільно з іншими додатковими полями.


15. Для додатковий полів, що мають тип “Перемикач Так чи Ні”, додана можливість призначення стану «Включено» або «Вимкнено» за замовчуванням, яке буде використовуватися при додаванні публікації.


16. Додана можливість онлайн перегляду документів, що завантажуються на сайт через скрипт DataLife Engine. Для цього в шаблон виводу завантажених файлів (attachment.tpl) були додані наступні теги: {online-view-link} , який виводить посилання URL на перегляд документа онлайн в браузері, а також теги [allow-online] текст [/allow-online], які виводять укладений в них текст, якщо завантажений документ має підтримуваний для перегляду формат. Для онлайн перегляду підтримуються наступні типи документів: Adobe PDF, Microsoft Word, Microsoft Excel. Перегляд документів відбувається безпосередньо в браузері відвідувача, за допомогою сервісу Google Docs Viewer, тому відвідувачам не потрібно мати встановлені програми від Microsoft або Adobe.

17. У зв’язку з тим, що розробники WYSIWYG редактора LiveEditor вирішили припинити будь-які роботи з даного редактора, і він вже не отримував кілька років будь-яких оновлень, було прийнято рішення прибрати даний редактор зі складу DataLife Engine. Сайти, які раніше використовували даний редактор, будуть автоматично переведені на використання редактора FroalaEditor.


18. Додана можливість задати опис зображення (атрибут alt) при масової вставки зображень в новину. Для цього вам потрібно вибрати потрібні вам зображення, і клікнувши по кожному з них, задати опис. Після чого натиснути на кнопку “Вставити вибране”. Заданий опис буде також додано для всіх картинок при вставці.

19. Доданий автоматичний скидання кешу Zend OPCache при зміні налаштувань сайту. Тим самим, при включеному даному кешировании в налаштуваннях сервера, вам не потрібно самостійно скидати кеш, або чекати поки зміни вступлять в силу.


20. При перегляді списку категорій в адмінпанелі, в розділі редагування категорій, змінений вид відображення списку категорій. Тепер всі підкатегорії показуються в згорнутому вигляді, і можуть бути відкриті безпосередньо при необхідності для конкретної батьківського категорії. А також додані кнопки, завдяки яким можна швидко в один клік розгорнути або згорнути всі категорії в списку. Додавання нової категорії здійснюється у спливаючому вікні. Тим самим спрощується робота з великою кількістю категорій і підкатегорій в адмінпанелі.


21. Додана можливість відписати всіх користувачів, які підписані на коментарі, для кожної новини окремо. У разі якщо у новини є підписані користувачі, то при редагуванні даної новини в панелі керування, у вкладці “Додатково”, ви можете побачити кількість передплатників і відписати їх від коментарів до даної конкретної публікації. Дане нововведення буде корисно, наприклад, якщо новина закривається від подальшого коментування.

22. Додана можливість підписуватися на коментарі до новини, публікування коментаря, навіть коли коментар йде на модерацію.


23. В профілі користувача на сайті, додана можливість відписатися від підписаних коментарів до публікацій, із зазначенням кількості публікацій, на які підписаний користувач. Для цього в шаблоні userinfo.tpl додано використання нового тегу {unsubscribe}, який виводить чекбокс на відписку від коментарів, і кількість підписаних публікацій.

24. В профілі користувача на сайті, додана можливість автоматично підписатись на отримання повідомлень про нові коментарі, які додаються до новин, автором яких він є. Тим самим користувачеві не потрібно підписуватися окремо на кожну свою новину, достатньо скасувати відповідний чекбокс в налаштуваннях свого профілю. Для виведення чекбокса, в шаблоні userinfo.tpl додано використання нового тегу {news-subscribe}.

25. В профілі користувача на сайті, додана можливість автоматично підписатись на отримання повідомлень про нові коментарі, які є відповідями на його власні коментарі. Для цього достатньо скасувати відповідний чекбокс в налаштуваннях свого профілю. Для виведення чекбокса, в шаблоні userinfo.tpl додано використання нового тегу {comments-reply-subscribe}.

26. Додана підтримка розширення PHP Memcached. Скрипт DLE автоматично визначає, яке саме розширення PHP встановлено, Memcache або Memcached на сервері, і в залежності від цього використовує те або інше розширення PHP, у разі якщо в налаштуваннях скрипта включено Memcache кешування. Тим самим більше немає необхідності ставити на сервер саме розширення PHP Memcache.


27. В адмінпанелі, в розділі редагування публікацій, в список масових дій над публікаціями, додана можливість додавання категорій до публікацій. На відміну від існуючого пункт “Змінити категорії”, пункт “Додати категорію”, дозволяє масово призначити публікацій нові вибрані категорії, без зміни старих, раніше доданих категорій.

28. Для шаблонного тега тега [news=1,2,3] Текст [/news] додана можливість вказати діапазон новин з використанням символу тире. Наприклад, ви можете вказати [news=1,2,50-60] Текст [/news]. Аналогічно діапазон можна задати і для протилежної тега [not-news=1,2,50-60] Текст [/not-news]. Тим самим полегшується створення потрібного вам оформлення, і немає необхідності прописувати все ID потрібний публікацій через кому.

29. Для шаблонного тега тега [page-count=1,2,3] Текст [/page-count] додана можливість вказати діапазон потрібних сторінок з використанням символу тире. Наприклад, ви можете вказати [page-count=1,2,50-60] Текст [/page-count]. Аналогічно діапазон можна задати і для протилежної тега [not-page-count=1,2,50-60] Текст [/not-page-count]. Тим самим полегшується створення потрібного вам оформлення, і немає необхідності прописувати всі номери потрібних вам сторінок через кому.


30. Додана можливість відписуватись користувачам сайту від розсилок листів, що відправляються з розділу “Розсилка повідомлень” адмінпанелі. Для цього при розсилці листів, ви можете задати або в шаблоні, або безпосередньо в тексті повідомлення тег {%unsubscribe%}, який виводить яка надсилається в листі URL на відписку від отримання розсилки для користувача. При переході по даному посиланню, для профілю користувача, що встановлюється статус “Не отримувати листів із сайту”. При цьому, користувачеві досить просто пройти за посиланням, йому не потрібно авторизовуватись або здійснювати будь-які інші дії на сайті. Тим самим він може легко відписатися від листів з сайту, якщо він давно втратив інтерес до сайту. Незважаючи на те, що розсилка листів дозволяє все одно відправити повідомлення користувачеві, навіть якщо він виявив бажання отримувати листів. Ми настійно рекомендуємо вебмайстрам, щоб уникнути попадання сервера в спам фільтри, завжди при розсилці повідомлень враховувати статус, який користувач встановив у своєму профілі.

31. Додано автоматичне додавання для всіх зовнішніх посилань, які публікуються в новинах і коментарях, атрибута rel, що містить у собі параметри “external noopener noreferrer”. Даний атрибут дозволяє знизити ймовірність можливої атаки на сайт з використанням механізмів соціальної інженерії.


32. У налаштування скрипта, додана можливість зазначення кількості днів, протягом яких кешувати повну новину після її публікації. Створення та оновлення кешу, ця теж дешева операція. Після закінчення часу, публікація також втрачає свою популярність, і якщо вона не часто читається, то створювати і контролювати кеш постійно для неї недоцільно. Якщо на вашому сайті публікується мало новин, то ви можете збільшити кількість днів протягом яких кешувати, якщо багато, то зменшити. У будь-якому разі ми не рекомендуємо встановлювати час кешування менше 30 днів. Невелика кількість днів використовуйте тільки якщо є проблеми з вільним місцем на жорсткому диску сервера, або якщо публікуєте дуже велика кількість новин в місяць. А от тим, у кого трохи новин на сайті, ми рекомендуємо збільшити це значення.


33. В адмінпанелі, в розділі редагування користувачів, додана можливість швидкого перенесення всіх публікацій від одного користувача іншому. Для цього треба натиснути на кількість публікацій користувача, вибрати перенесення публікацій іншому користувачеві, і вказати логін користувача, який потрібно перенести публікації. Дане нововведення буде корисно, якщо перед видаленням користувача з бази даних, потрібно перенести всі його публікації іншому користувачеві.

34. В адмінпанелі, в розділі редагування користувачів, додана можливість швидкого перерахунку кількості публікацій у користувача. Для цього треба натиснути на кількість публікацій користувача і вибрати в меню перерахунок публікацій. Дана опція буде корисна, якщо проводилося масові маніпуляції з публікаціями, або додавання в базу даних минаючи скрипт.


35. В адмінпанелі, в розділі редагування користувачів, додана можливість швидкого перерахунку кількості коментарів у користувача. Для цього треба натиснути на кількість коментарів користувача і вибрати в меню перерахунок коментарів. Дана опція буде корисна, якщо проводилося масові маніпуляції з коментарями, або додавання в базу даних минаючи скрипт.

36. Покращено швидкодію роботи виводу новин при використанні сортувань по рейтингу і переглядами. Також покращено швидкодію виведення коментарів, що використовують сортування за рейтингом.

37. Покращена система обліку кількості коментарів користувача в статистиці його профілю. При масовому видалення новин відбувається також автоматичний перерахунок та коментарів користувачів. Тим самим відпадає необхідність періодичного перерахування статистики.

38. Проведена оптимізація відображення адмінпанелі DataLife Engine на мобільних пристроях в портретній орієнтації. Тим самим панель управління стала більш зручною при її використанні на смартфонах.

39. Бібліотека Jquery була оновлена до лінійки 2.xx

40. Оновлений редактор TinyMCE до актуальної версії.

41. Виправлена проблема, при якій було неможливо використовувати крапку в дод. полях, що мають тип перехресних посилань.

42. Виправлена проблема, при якій формувалася невалидная верстка HTML коментарів при використанні деревовидних коментарів.

43. Виправлена проблема, при якій для тегу {category-url} виводився URL на категорію з використанням ЧПУ, незалежно від налаштувань ЧПУ в адмінпанелі скрипта.

44. Виправлена проблема, при якій відбувалося дублювання індексів додаткових полів, має опцію перехресних посилань, у разі якщо новина публікується в декілька категорій.

45. Виправлена проблема, при якій некоректно працювали теги [available=main] текст [/available] і [not available=main] текст [/not available] для головної сторінки, у разі якщо в налаштуваннях скрипта була підключена статичної сторінки на головній в якості основної.

46. Виправлена проблема, при якій , якщо в розділі редагування публікацій проводилася очистка новини від коментарів, завжди відбувався повернення на першу сторінку розділу редагування новин, незалежно від виставлених фільтрів пошуку і показу публікацій для редагування.

47. Виправлена проблема, при якій неможливо було ввести правильну відповідь на систему “Питання-Відповідь”, у разі якщо користувач відповідає на коментар, а не додає новий.

48. Виправлені виявлені і заявлені раніше невеликі помилки в скрипті.
37