DataLife Engine v.5.5 Press Release

Були підготовлені і реалізовані наступні зміни:

1. Розширена функціональність статичних сторінок, додана підтримка в шаблонах тега [group], що дозволить більш розширено використовувати їх можливості. Наприклад виносити блок авторизації на окрему сторінку.

2. Змінено метод формування посилань на категорії в новинах. Якщо новина була опублікована лише в одній категорії, але наприклад у підкатегорії, то посилання на категорію буде мати повний вид включаючи і батьківські розділи. Наприклад “Soft -> PDA“. Якщо новина опублікована в кількох категоріях, то категорії також як і раніше будуть опубліковані через кому.

3. Істотно перероблені методи формування ЧПУ посилань. Додана автоматична коректна підтримка ЧПУ, якщо скрипт встановлений не в корені сайту.

4. Змінено метод формування посилань на перегляд категорій. Замість посилання http://site.ru/category/категория/, формуються посилання http://site.ru/категория/подкатегория/наприклад, посилання будуть мати вигляд http://site.ru/games/actions/

5. Змінено метод формування посилань на статичні сторінки, замість посилання http://site.ru/static/страница.htmlвони доступні за адресою http://site.ru/страница.html

6. Посилання при включеному ЧПУ на перегляд загальної статистики сайту змінено http://site.ru/stats/ на http://site.ru/statistics.html

7. Посилання на додавання новини змінена з http://site.ru/addnews/ на http://site.ru/addnews.html

8. Щоб уникнути пошукової смерті для сайтів, які вже давно працюють на DataLife Engine, переходи за старими посиланнями повністю сумісні на новій версії, просто скрипт буде генерувати надалі нові.

9. Виправлена помилка, при якій проводилася не коректна перевірка існуючого користувача, при ручній реєстрації користувача в адмінпанелі.

10. При виборі в налаштуваннях скрипта групи користувачів, куди вони будуть поміщені після реєстрації, заборонено використання груп “Адміністратори” і “Головні редактори”. Точніше у налаштуваннях їх можна вибрати, але при реєстрації, вони будуть автоматично додані в групу “Відвідувачі”.11. Доданий новий модуль відображення інших схожих новин на сайті. Даний модуль виводить 5 найбільш підходящих по темі новин. Увага даний модуль не є чимось схожим на сторонні аналогічні модулі, які просто виводять інші новини з цієї ж категорії. Для пошуку схожих новин використовується вся міць повнотекстових індексів в MySQL, і модуль виводить в першу чергу тільки дійсно відповідні по контексту новини з будь-яких категорій. Тому чим більша новину, тим більш краща релевантність. Даний модуль можна вимкнути в налаштуваннях скрипта. Також при включенні кешування на сайті, даний модуль також кешується в цілях зниження навантаження, т. к. використовує складний запит MySQL. Висновок знайдених схожих новин, виводиться за допомогою тегу {related-news} в шаблоні fullstory.tpl12. Модифікований модуль пошуку на сайті. Додано два режими роботи пошуку “Простий пошук, Розширений пошук”. За замовчуванням скрипт використовує режим простого пошуку, і при показі знайдений результатів, не виводить велику таблицю для розширеного пошуку. Для переходу відразу в режим розширеного пошуку можна використовувати посилання http://site.ru/index.php?do=search&mode=advanced Висловлюємо подяку Akela, за описане рішення, і тим самим економію часу.

13. При відключенні сайту для відвідувачів, відключаються також перегляд сторінок для друку і RSS експорт, чого не було раніше.

14. Додано використання декількох банерів під одним ім’ям. Якщо додано кілька рекламних матеріалів під одним іменем, то вони показуються в режимі ротації.

15. При призначенні банера певної категорії, то при перегляді новини з цієї категорії, буде показуватися саме цей банер.

16. При призначенні опитування певної категорії, то при перегляді новини з цієї категорії, буде показуватися саме це опитування.

17. Об’єднання коментарів від одного користувача відбувається тільки в тому випадку, якщо були додані протягом одного дня.

18. Додана перевірка заповнення необхідних полів при додаванні новини з сайту, ще до їх відправки на сервер.

19. Повністю переписаний модуль “Антивірус”, крім пошуку невідомих файлів в папках скрипта, антивірус дозволяє робити контрольні знімки файлів, і в разі будь-якої зміни в файлах дистрибутива, виводить змінені файли. Також робляться знімки шаблонів, та в разі якщо відбулася зміна в шаблонах, файли також визначаються.

20. Додана підтримка кодування UTF-8 у AJAX, тим самим більше не існує проблем при використанні на сайті даної кодування.

21. Поліпшений модуль “IP Утиліти”, доданий пошук користувачів, які використовували даний IP при написанні коментарів на сайті.

22. Виправлена помилка, при якій тег [category=X][/category] некоректно працював в повній новині, якщо новина опублікована в кількох категоріях.

23. Додана можливість призначати для кожної статичної сторінки свій окремий .tpl файл, або використовувати стандартний static.tpl

24. Внесені зміни в систему кешування, прибрано стиснення кеша, у зв’язку з чим розмір кеша на сервері збільшився, зате швидкість роботи з кешем також збільшена більш ніж у 5 разів, також істотно скорочена навантаження на сервер.

25. Допрацьована і вдосконалена система очищення кеша, наприклад при додаванні коментаря буде очищений не весь кеш, а тільки кеш новин, тим самим збільшується час життя кешу і знижується навантаження на базу даних.

26. У налаштування скрипта, в розділі оптимізації, додана можливість включення або відключення підтримки публікації новин на майбутнє не наступило час, відключення даної підтримки істотно знижує навантаження на MySQL сервер при використанні великих баз даних і великій відвідуваності сайту.

27. Переписані всі запити до MySQL, використовують для вибірки дату, які не використовували індекси, тим самим також істотно збільшена швидкість роботи і знижено навантаження.28. Новий шаблон, що йде за замовчуванням з дистрибутивом. Причина? Просто змінюємо обличчя скрипта, на більш сучасне і якісне.29. Додана можливість установки для окремої категорії не тільки окремого шаблону, але і окремих файлів для перегляду коротких і повних новин (замість стандартних shortstory.tpl і fullstory.tpl). Тим самим покращено гнучкість при створенні шаблону, а також за певних обставин немає потреби дублювати повністю шаблон, коли необхідно, наприклад змінити тільки відображення коротких новин.

30. Пронумеровані і розширене візуальне сприйняття кроків майстра оптимізації.

31. Виправлені всі заявлені і виявлені недоробки в скрипті.
398