DataLife Engine v.6.5 Final Release

Були підготовлені і реалізовані наступні зміни:

1. Виправлені невеликі проблеми з сумісністю з MySQL 5.xx при реєстрації нових користувачів.

2. Виправлена помилка, при якій проводилося автоматичне відключення виведення архіву сайту, при відключенні календаря.


3. Змінений алгоритм виведення дати у новин і коментарів. Наприклад, якщо новина або коментар були додані сьогодні або вчора, то вони виводяться у форматі: “Сьогодні, 12:34” або “Вчора, 12:34“. В іншому випадку дата виводиться у форматі зазначеному в налаштуваннях скрипта.


4. Повністю перероблений RSS експорт на сайті. Додана можливість налаштовувати параметри експорту налаштувань скрипта. Також експорт не використовує більше шаблон rss.tpl необхідний формат формується автоматично.

5. Додана можливість відключення RSS експорту новин в налаштуваннях скрипта, якщо ви не хочете використовувати цю можливість, то можете відключити її, тим самим будете економити трафік сайту і запобіжите RSS граббінг ваших новин.


6. Додано можливість вибору типу експорту головного RSS каналу сайту https://dle-news.ru/rss.xml ви можете експортувати в нього або всі новини, або тільки опубліковані на головній сторінці.

7. У налаштування скрипта додана можливість зазначення кількості новин, які необхідно посилати на RSS потік.


8. Додана можливість вибору формату RSS для експорту новин. Є три типи: перший тип це простий експорт, при виборі цього типу ви зберігаєте всі переваги RSS експорту, але при цьому з потоку автоматично видаляється все форматування тексту, а також картинки, передається тільки сама суть новини, тим самим ви економите трафік відвідувачів і ускладнюєте RSS граббінг ваших новин, т. к. ті хто буде отримувати новини з вашого каналу, будуть отримувати тільки текст без форматування. Другий формат-це повний експорт, при якому потік будуть передоватся ваші новини зі збереженням повного форматування і стилістики, тобто як це було раніше. І останній формат експорту, це передача ваших новин у відповідності зі специфікацією формату Яндекс новини, тобто потік буде повністю відповідати вимогам Яндекса, якщо ви хочете транслювати свої новини на їх сайт.

9. Додано кешування RSS експорту, тим самим знижено навантаження на MySQL сервер, тому що цей модуль не використовує запитів до MySQL сервера.

10. У зв’язку з придбанням ліцензії на одну дуже цікаву розробку (http://vikjavev.no/highslide/) було повністю змінено відображення оригінальної копії завантаженого на сайт зображення. Відображення картинок проводиться в одному вікні браузера, шляхом плавного збільшення. Приклад ви можете подивитися в цій новині, клікнувши на зменшені копії завантажених зображень. У зв’язку з тим, що всі новини зберігаються в базі даних вже готовому, сформованому форматі, то нова технологія буде використовуватися тільки в нових доданих новинах. Якщо ви просто як стару новину, картинки в них будуть збільшуватися також з використанням нової технології.

11. Змінено відображення всплавающего вікна повідомлення про отримання нових персональних повідомлень. При відображенні повідомлення використовуються м’які тіні, що працюють в усіх браузерах.


12. Додана можливість при завантаженні зображень на сервер, також вставити по одному кліку оригінальне зображення, якщо для цього зображення була створена зменшена копія.

13. В модуль пошуку додана можливість пошуку певного тексту в усіх коментарях. Хто не в курсі, то раніше пошук проводився тільки в коментарях зареєстрованих користувачів.

14. Покращено стабільність скрипта на деяких NT системах.


15. Істотно розширена загальна статистика сайту. Доданий висновок кількості опублікованих новин за добу, тиждень, місяць (теги для шаблону stats.tpl {news_day}, {news_week}, {news_month} відповідно). Доданий висновок кількості доданих коментарів за добу, тиждень, місяць (теги для шаблону stats.tpl {comm_day}, {comm_week}, {comm_month} відповідно). Доданий висновок кількість зареєстрованих користувачів за добу, тиждень, місяць (теги для шаблону stats.tpl {user_day}, {user_week}, {user_month} відповідно).

16. Додано кешування модуля загальної статистики сайту.

17. Додана автоматична авторизація користувачів, після реєстрації на сайті. Тепер після реєстрації вашим відвідувачам не потрібно вводити логін чи пароль для входу на сайт, вони будуть розпізнані автоматично скриптом.

18. Додана можливість автоматичного створення бекапу бази даних. Для функціонування цієї можливості, необхідна підтримка вашим хостером запуску додатків по CRON, це дозволяє уникнути навантаження на сервер скриптом, а також ви можете самостояльно вказати, коли створювати бекап бази даних і з якою періодичністю. Також ви можете вказати кількість одночасно зберігаються на сервері резервних копій. Більш старі копії БД автоматично будуть видалятись.

19. Змінений принцип роботи профілю користувача. Тепер при перегляді профілю, в ньому будуть виводиться тільки новини очікують модерації, і ці новини будуть доступні для перегляду тільки їх авторам і адміністраторам, для інших користувачів, новини в профілі показыватся не будуть. Але в даний шаблон доданий тег {news} , який виводить посилання на перегляд всіх опублікованих новин даного користувача. При переході по даному посиланню будуть показані всі новини користувача, але вже без його профілю. Посилання на перегляд всіх новин користувача, опублікованих на сайті виглядає як http://site.ru/user/имя користувача/news/


20. При натисканні нік автора новини додано зручне высплывающие меню, що дозволяє перейти в його профіль, знайти всі його публікації, відправити персональне повідомлення, а адміністратори можуть редагувати профіль.


21. Додана можливість зазначення в налаштуваннях скрипта короткого назви сайту, яке буде відображатися в модулі speedbar, замість вашого основного назви сайту.

22. Змінено показ списку завантажених файлів в адмінпанелі, якщо раніше після завантаження в списку показувалося кількість скачувань, то зараз показується розмір файлу. Інакше багато хто вважав що 0 це розмір і завантаження файлу сталася зі збоєм.


23. Додана можливість призначення власного повністю окремого від інших шаблону для статичних сторінок.

24. Перероблені алгоритми роботи з RSS-потоками, додана сумісність з останніми версіями PHP 5.2.4 і вище (тим самим вирішена проблема виникнення помилки: “XML error: not well-formed (invalid token)” на нормальних робочих RSS потоках).

25. Перероблений метод формування посилання на повну новину при включеному ЧПУ. Новий вид посилання http://site.ru/категория/подкатегория/id-название новости.html Якщо новина не містить категорії посилання має вид http://site.ru/id-название новости.html. Завдяки новому формування посилання істотно знижується навантаження на MySQL сервер, а також досягається краща пошукова оптимізація, т. к. при зміні дати новости її URL залишається незмінним. Увага нові посилання формуються тільки для нових доданих на сайт новин, для старих новин формується старий вигляд посилання, до тих пір поки ви неизмените дату у новини, тим самим повністю зберігається пошукова оптимізація. Для прикладу ви можете подивитися URL цієї новини на сайті https://dle-news.ru/ та URL більш старих новин.

26. Додана підтримка PHP скриптом версій 6.xx

27. Виправлена помилка, при якій відбувалася аварійна зупинка завантаження файлів, якщо завантажувані файли мали однакові імена.

28. Суттєво скорочено трафік між БД MySQL сервером, внаслідок чого знижено споживання оперативної пам’яті і а також збільшена швидкість роботи скрипта.

29. Виправлені всі виявлені і заявлені раніше невеликі помилки в скрипті.

Посилання для скачування скрипта з відкритим кодом для клієнтів:
Увага! Перегляд інформації доступний тільки користувачам, що мають ліцензію на скрипт. Якщо ви вже купували скрипт, то вам необхідно зайти на сайт під своїм клієнтським аккаунтом.

Якщо ви ще не є нашим клієнтом ви можете придбати скрипт на нашому сайті.

Обговорити реліз ви можете на нашому форумі
138