DataLife Engine v.7.2 Final ReleaseБули підготовлені і реалізовані наступні зміни:


1. У доданий скрипт абсолютно новий WYSYWIG редактор. Причиною зміни редактора стало небажання розробника старого редактора розвивати і підтримувати свій скрипт, тим самим він просто безнадійно застарів. Тому було прийнято рішення перевести DLE на використання TinyMCE WYSIWYG редактора. Що це дає вам? Завдяки потужному і якісному API в редактор якісно впроваджені всі специфічні теги DLE, такі як витоків, video, audio. Новий редактор генерує більш правильний, компактый і валідний код. Володіє набагато кращої сумісності з різними браузерами. В редактор нами була додана підтримка GZIP стиснення вихідного коду, завдяки чому вдалося істотно стиснути вихідний код і добитися дуже швидкого завантаження редактора в браузер. Також в редакторі реалізована підтримка перевірки орфографії на багатьох мовах одночасно, в тому числі і російської мови. Перевірка проходить з використанням технології AJAX і словникових баз даних з сайту google.com

2. Додана підтримка в мовні пакети зміна мови і для WYSIWYG редактора. При зміні мови також автоматично змінюється й мова WYSYWIG редактора. Як підключити нову мову для редактора в мовних файлах DLE, буде описано нами додатково після виходу релізу.


3. Додана підтримка WYSIWYG при швидкому редагуванні коментарів з допомогою технології AJAX, якщо на сайті включено додавання коментарів з використанням WYSWYG редактора, то і швидке редагування відбувається також з використанням WYSIWYG редактора.
4. Додана підтримка WYSIWYG при швидкому редагуванні новин на сайті за допомогою технології AJAX. Який з редакторів буде використовуватися на сайті для швидкого редагування можна призначити в налаштуваннях скрипта.


5. Доданий новий модуль “Хмара тегів”. Незважаючи на те що я особисто вважаю такі модулі безполезными, але величезна популярність даної технології як невід’ємної частини Веб 2.0 змусили мене реалізувати дану можливість в DLE. Додавання і управління хмара тегів відбувається дуже і дуже просто, ви просто вводите ключові теги новини через кому при додаванні або редагуванні новини. Для виведення хмари тагов в основному шаблоні використовується тег {tags} в шаблоні main.tpl. В основному шаблоні, виводяться тільки 40 найбільш популярних і часто зустрічаються тегів. При переході по посиланню в хмарі тегів скрипт виводить всі новини, що містять дане ключове слово. У випадку, якщо в базі даних більше 40 тегів, то додатково виводиться посилання на перегляд всіх тегів, для виведення на сайті всього хмари тегів використовується шаблон tagscloud.tpl. Модуль хмари тегів є повністю кешируемым, незалежно від налаштувань скрипта. При оновленні сайту зі старих версій забудьте включити даний модуль в налаштуваннях скрипта в розділі оптимізації.


6. В шаблони короткої і повної новини (shortstory.tpl, fullstory.tpl) додані наступні теги: [tаgs] текст [/tags] виводить текст якщо новина містить ключові слова, призначені для хмари тегів, {tags} виводить клікабельні ключові слова новини, призначені для хмари тегів, при переході за цим посиланням виводяться всі новини, які містять ключові слова.


7. Збільшена підтримка тегів в RSS інформерах. Додано використання тегів: {category} – виводить категорію в якій опублікована новини в RSS-потоці, {author} – виводить автора новини, {date} – виводить дату новини, при цьому формат дати можна задати в налаштуваннях інформера, для кожного інформера.


8. Поліпшені методи автоматичного блокування спам програм, які використовуються для автоматичного масового додавання новин на сайт. Використовуються нові механізми динамічної випадкової генерації необхідних полів, тому навіть знаючи алгроритм захисту обійти її вкрай важко. Також у налаштування скрипта додана можливість включення або відключення даної захисту.

9. Додано віддача 404 помилки для пошукових систем при перегляді віддалених статичних сторінок.

10. Оновлена до актуальної версії бібліотека Highslide, при цьому суттєво зменшено код, тим самим збільшена швидкість завантаження сторінки і швидкодію. Додано динамічна зміна розміру спливаючого повідомлення про новий персональний повідомленні, а також виправлені деякі помилки і покращена сумісність з різними браузерами.

11. Введені нові механізми захисту від спам-ботів при реєстрації користувачів на сайті.


12. Додана можливість встановлювати в налаштуваннях груп користувачів показ коду безпеки (CAPTHA) при додаванні новин з сайту, раніше цю можливість можна було включити в налаштуваннях скрипта для всіх, тепер обов’язковий введення коду безпеки для певних груп користувачів при додаванні новин з сайту можна відключити.
13. Додана можливість в налаштуваннях груп, дозволяти або забороняти користувачам публікацію картинок в коментарях або їх використання підпису.


14. Додана можливість забороняти певному користувачеві залишати коментарі або публікувати новини на сайті. Заборона на публікацію новин або коментарів встановлюється в адмінпанелі при редагуванні профілю користувача. Ви можете заборонити також як публікацію коментарів так і новин одночасно. Заборона може бути тимчасовим на певну кількість днів, або на необмежений строк. На відміну від повного бану на сайті, дані опції дозволяють переглядати сайт, але позбавляють користувача певних привілеїв по спілкуванню на сайті.


15. Додано відправлення E-Mail повідомлень з сайту при одержанні користувачем персонального повідомлення, розсилка повідомлень включається в налаштуваннях скрипта, текст повідомлення призначається в шаблонах E-Mail повідомлень.

16. Трохи поліпшена система Gzip стиснення контекта, поліпшена сумісність з деякими браузерами а також поліпшена сумісність з різними налаштуваннями сервера, а також трохи прискорена швидкість роботи.


17. Виправлено формування посилання на перегляд всіх новин користувача і коментарів в його профілі. Якщо у користувача немає новин або коментарів дані посилання стають некликабельными, що істотно знижує в пошукових системах помилкових 404 сторінок з повідомленням що немає новин чи коментарів.
18. Додана можливість надання відвідувачу сайту самостійно змінювати порядок сортування новин на сайті, для цього додані нові теги [sоrt]{sort}[/sort] для шаблону main.tpl. Допустима сортування по даті, популярністю, відвідуваністю, коментарям, алфавітом. Сортування вибирається як за зростанням, так і за спаданням. Для кожного з розділів сайту користувач може призначити свою свою сортування, наприклад для головної окремо, для категорій окремо, при перегляді новин за певну дату також окремо. Скрипт зберігає порядок сортування за користувачем на час всієї сесії до закриття браузера. Підтримка цих тегів включається в налаштуваннях скрипта в розділі оптимізації. Включення навігації за допомогою AJAX, автоматично вимикає підтримку даних тегів, т. к. неможливо підтримувати призначення сортування для різних розділів, т. к. сторінка браузера не перевантажується при навігації по сторінках через AJAX.


19. Додана можливість зміни автора публікації при редагуванні новин в адмінпанелі. Можливість змінювати автора новини мають тільки адміністратори сайту, що інші користувачі змінити автора публікації не можуть.

20. В шаблони короткої і повної новини доданий тег {full-link} призначений для виведення повного постійної адреси новини.

21. Додана підтримка скриптом нового плеєра для програвання відео: DivX Web Player (http://www.divx.com/divx/windows/webplayer/). В даний відміну від Windows Media Player, новий плеєр від компанії DivX спеціально оптимізовано для перегляду потокового відео, а також дозволяє програвати на сайті ролики HD якості. Для перегляду відео з використанням нового плеєра відвідувачам необхідно встановити плагін для браузера http://download.divx.com/player/DivXWebPlayerInstaller.exe Також вебмастера які використовують для показу відео на сайті новий плеєр, можуть безкоштовно отримати від розробників DivX серійний номер для кодека DivX Pro, звичайна вартість якого становить 14,99 Євро, детальніше можна прочитати на сторінці розробників http://www.divx.com/divx/windows/webplayer/. Новий плеєр використовується при вставці тега [vidео=http://site.ua/sample.avi] Розширення файлів повинні бути .avi .divx також для плеєра ви можете створити картнику предосмотра першого кадру або будь-яку іншу картинку. Для цього використовуйте для публікації відео тег [vidео=http://site.ru/sample.avi/http://site.ru/preview.jpg]. Приклад нового плеєра можна переглянути на нашій сторінці.


22. Доданий новий модуль “Правила на сайті”. У даному модулі в адмінпанелі ви можете написати правила вашого сайту, а також включити показ правил сайту перед реєстрацією користувача, в даному випадку відвідувач перед тим як почати процедуру реєстрації повинен буде прийняти ці правила. Крім виведення правил сайту при реєстрації, ви також можете розмістити дані правила окремої статичної сторінки, для загальної інформації відвідувачів. Для цього використовуються посилання в шаблоні http://site.ru/rules.html при включеному ЧПУ і http://test.dle-news.ru/index.php?do=rules при вимкненому ЧПУ.
23. Додана можливість блокувати для реєстрації певні Логіни або E-Mail адреси. Ви можете заблокувати для реєстрації логіни та E-Mail як цілком так і по масці, наприклад: admin* або *@mail.ru, де зірочка це будь-яка кількість символів. Перебувають у фільтрі логіни або E-Mail не можуть бути використані для реєстрації. При цьому ви можете блокувати як на необмежений термін, так і на певний період, а також можете вказувати причину даної блокування.

24. Додано збереження параметрів виставлених у розширеному пошуку при редагуванні новин, повернення до списку новин після здійснення над ними масових дій.

25. Додана підтримка лапок в адмінпанелі скрипта при використанні модуля пошуку і заміни тексту в базі даних.


26. Додано відстеження скриптом дати редагування новини та логіну користувача отредактировашего новину, а також при цьому для новини можна вказати причину редагування новини.


27. Для відображення на сайті інформації про редактировнии новини в шаблони короткої і повної новини додані наступні теги: [edit-dаte] текст [/edit-date] виводить текст якщо новина була відредагована, {edit-date} виводить дату редагування новини, {editor} виводить логін користувача, отредактировавшего новину, [edit-геаѕоп] текст [/edit-reason] виводить текст якщо при редагуванні була вказана причина редагування {edit-reason} виводить причину редагування новини.

28. При перегляді повної новини скрипт віддає для пошукових систем дату створення новини або дату редагування новини як дати створення документа HTML.

29. Виправлена помилка при завантаженні зображень до статичних сторінок призводить до появи в списку завантажених файлів зображень, завантажених до новин.

30. Виправлена помилка, при якій, після призначення нового логіну користувача у розділі редагування вже існуючого логіна, відбувалася MySQL помилка і некоректна зміна логіна.

31. Виправлена помилка, при якій не відбувалася перевірка унікальності імені категорії в URL при редагуванні категорії.

32. Внесені зміни в систему рейтингу новин та опитування. Не приймаються голоси більше користувачів, чиї IP адреси були встановлені скриптом достовірно, наприклад при використанні проксі-серверів, які не передають IP відвідувача.

33. Виправлена помилка, при якій звичайний відвідувач міг вибирати накладати чи ні водяний знак на завантаження зображення, незважаючи на те що адміністратор чітко призначає накладання водяного знаку на зображення.

34. Оптимізовано відображення адмінпанелі при роботі на дисплеї з великими дозволами. При використанні великих дозволів гумовий дизайн автоматично скасовується і використовується фіксований розмір сторінки, що значно покращує сприйняття адмінпанелі і роботу на великих дислеях з великими розширенням екрану.

35. Внесено понад 30 незначних виправлень і оптимізацій в код скрипта призначених для підвищення стабільності роботи скрипта, а також для збільшення швидкодії.

Посилання для скачування скрипта з відкритим кодом для клієнтів:
Увага! Перегляд інформації доступний тільки користувачам, що мають ліцензію на скрипт. Якщо ви вже купували скрипт, то вам необхідно зайти на сайт під своїм клієнтським аккаунтом.

Якщо ви ще не є нашим клієнтом ви можете придбати скрипт на нашому сайті.

Обговорити реліз ви можете на нашому форумі
150