DataLife Engine v.8.0 Press Release

Були підготовлені і реалізовані наступні зміни:

1. Отже перша і найбільш очікувана можливість це можливість налаштовувати доступ до різних розділів адмінпанелі. Тепер ви можете в налаштуваннях груп призначити для користувачів, що знаходяться в цій групі, доступ до різних розділів адмінпанелі. І для того, щоб дати користувачеві ту або іншу можливість необов’язково його робити адміністратором. Понад 17 розділів адмінпанелі тепер мають можливість призначення їм доступу для інших груп. Виняток становлять критично важливі з точки зору безпеки розділи, такі як налаштування скрипта, бекап бази даних, налаштування груп користувачів, пошук і заміна в БД. Для даних розділів доступ мають тільки користувачі з адміністраторською групи.

2. У зв’язку з тим що в адмінпанелі з’явилася можливість розподіл доступу між різними групами, було проведено повний аудит безпеки розділів, в цілях запобігання виходу користувача за межі доступу. Була переглянута безпека і фільтрація вхідних даних. Проте ми настійно рекомендуємо давати доступ лише користувачам, яким довіряєте ви безсумнівно, т. к. адмінпанель надає великі можливості по управлінню сайтом.

3. Користувачі, які знаходяться у групі, яким дозволено управління користувачами в адмінпанелі, не можуть видаляти або редагувати користувачів, що знаходяться в адміністраторській групі. Адміністратори можуть керувати тільки адміністраторам.

4. З налаштувань скрипта прибраний пункт налаштувань коментарів: “Використовувати поле e-mail URL”. Даний пункт був введений ще з самих перший версій сценарію, коли проблема спаму та розкрутки сайтів шляхом спаму не була актуальною. Тепер же в даному пункті немає ніякої необхідності і в полі e-mail для коментарів, можна додавати тільки e-mail.

5. Теги [group=id]текст[/group] і [not-group=id]текст[/not-group] отримали глобальну підтримку у всіх файлах шаблонів, а не тільки для основного main.tpl і шаблонів новин. Тепер ви можете використовувати ці теги в абсолютно будь-яких файлах шаблонів.

6. Термін життя кеша RSS інформерів встановлений в один час, тому якщо ваш сайт рідко оновлюється і автоматичне очищення його кеша відбувається рідко, то RSS інформери на сайті будуть все одно оновлюватися з періодичністю в одну годину, або коли зміниться стан кеша вашого сайту.
DataLife Engine v.8.0 Press Release
7. В модуль фільтра слів додана можливість зазначення проводити пошук і заміну з урахуванням регістра слова або без, що додає ще більше гнучкості у фільтр

8. У списку масових дій при редагуванні новин додана можливість обнулення лічильника переглядів вибраних новин.

9. У списку масових дій при редагуванні новин додана можливість очищення рейтингу для вибраних новин.

10. Додана можливість додавання для статичних сторінок метатега title, тим самим ви можете вручну задавати заголовок сторінки на свій розсуд, у разі залишення цього заголовку порожнім, він буде автоматично сформований на основі опису сторінки.

11. У модулі RSS імпорту додана можливість очищення списку новин. Наприклад в даному RSS потоці не з’явилося ніяких новин, які ви хочете опублікувати на сайті, то ви просто натискаєте “Очистити список” і дані новини більше не будуть відображатися у списку новин при подальшому RSS імпорті.

12. У налаштування скрипта додана можливість включати або відключати показ аудіо та відео матеріалів сайту при перегляді мобільної версії сайту з мобільного телефону.

13. Додана можливість в налаштуваннях скрипта включати або відключати форматування тексту при перегляді мобільної версії сайту. У разі відключення форматування тексту новини буде видалений весь HTML код, за винятком посилань і перенесення рядків.

14. У календарі додана можливість виділяти поточний день. Для цього використовується клас .day-current

15. Додана можливість вказувати для новини не тільки термін її дії, але задавати дію, яка буде виконана після закінчення цього строку. Новина може бути видалена або знята з публікації на сайті.

16. Додана можливість додавання для новин метатега title, тим самим ви можете вручну задавати заголовок при перегляді повної новини на свій розсуд, у разі залишення цього заголовку порожнім, він буде автоматично сформований на основі заголовка новини.

17. Збільшена швидкість роботи крона, а також істотно знижена споживана пам’ять з відпрацювання дій над новинами термін дії яких закінчився.

18. У налаштування скрипта додана можливість дозволяти або забороняти для індексації пошуковими системами посилань на версії для друку. У випадку якщо ви забороняєте їх індексацію то до цих посиланнях будуть додані параметри noindex, nofollow. Однак це не означає, що вже проіндексовані сторінки зникнуть з пошукових систем, роботи не тільки індексувати нові сторінки.

19. У налаштування скрипта додана можливість дозволяти або забороняти для індексації пошуковими системами посилань, які публікують ваші користувачі в коментарях. Наприклад ви хочете дозволити вашим користувачем публікації посилань в коментарях, але не хочете, щоб шукачі індексували ці посилання, то ця настройка для вас. При забороні індексування до посилань будуть додані параметри noindex, nofollow.

20. Додана можливість розміщення в корені сайту сторінок, з розширенням .html не відносяться до скрипту, раніше всі імена в корені з таким розширенням були зарезервовані для статичних сторінок. Тепер скрипт резервує імена тільки в тому випадку, якщо файл з таким іменем не існує на сервері.

21. Додана можливість дозволу або заборони користувачам в налаштуваннях груп використання зворотного зв’язку. Але при цьому в разі заборони групі вони зможуть використовувати зворотний зв’язок тільки для зв’язку з адміністрацією сайту, а не повністю буде введена заборона на цей модуль, але при цьому не зможуть надсилати E-mail іншим зареєстрованим користувачам.

22. Додана можливість масового управління користувачами в адмінпанелі , в розділі редагування користувачів. Ви можете вибрати декілька користувачів одночасно і змінити їх групу, забанити цих користувачів як на необмежений так і на обмежений термін із зазначенням причини, видалити коментарі цих користувачів, видалити самих користувачів. Доступ до масового управління користувачами мають групи, які мають доступ до редагування користувачів. При цьому якщо група в якій знаходиться користувач не є адміністраторській, то він не може видалити, забанити або змінити групу адміністраторів сайту.

23. Для шаблонів короткої і повної новини, а також для шаблону коментарів доданий новий тег {date=формат дати}, який виводить дату в заданому в тезі форматі. Тим самим ви можете виводити не тільки дату цілком але і її окремі частини. Формат дати задається задається згідно з форматом прийнятому в PHP. Наприклад тег {date=d} виведе день місяця публікації новини або коментаря, а тег {date=F} виведе назву місяця, а тег {date=d-my H:i} виведе повну дату і час.

24. Шаблон для коментарів доданий новий тег {login}, який виводить логін автора коментарю без будь-яких посилань і меню.

25. Шаблон для коментарів доданий новий тег [profile] текст [/profile], який виводить текст укладений у теге у вигляді посилання на профіль користувача залишив коментар.

26. Доданий новий тег [youtubе=посилання на сторінку з відео] при написанні новин. Даний тег призначений для публікації відео на сайті з таких видеохранилищ як youtube.com і rutube.ru. В даному тезі ви просто вказуєте URL сторінки видеохранилища де розміщено відео, скрипт автоматично розпізнає тип видеохранилища і вставить потрібний HTML-код для перегляду відео. Приклади можна переглянути на нашій сторінці прикладів відеоплеєрів, підтримуваних скриптом.

27. Доданий новий тег [flash=ширина,висота] Шлях до ролика [/flash], призначений для вставки флеш роликів у форматі swf.

28. Додана можливість при завантаженні флеш роликів на сервер новин, крім посилання на скачування ролика, вставляти також флеш тег на програвання цього ролика на сайті.

29. Додана підтримка апострофів в метатегах, заголовках і описі сайту, тим самим додана повна підтримка таких мов як українська та французька в скрипті, включаючи пошукову оптимізацію.

30. Внесені невеликі коректування в функції відправки пошти, вирішують проблеми з відправкою пошти на деяких системах Windows, при використанні стандартної функції PHP mail().

31. Виправлена проблема, при якій у деяких випадках відбувалася втрата HTML тегів в посиланнях після редагування.

32. Виправлена проблема, при якій можна було дублювати правила для фільтра з: IP, Логіну або E-Mail

33. Виправлена проблема з сортуванням новин в тег {custom} при чергуванні різних тегів c висновком новин з різних категорій з різними налаштуваннями сортування в категоріях.

34. Оновлена до актуальної версії бібліотека Highslide JS

35. Оновлено до актуальної версії WYSIWYG редактор. Переглянути зміни в редакторі можна за адресою http://tinymce.moxiecode.com/js/tinymce/changelog.txt

36. Додані функції API для стандартизованого написання модифікацій, сумісних з різними версіями скрипта, а також для інтеграції скрипта з іншими скриптами. На даний момент API містить функції для роботи з користувачами. Майбутньому його можливості розширяться.

37. Виправлені всі виявлені і заявлені раніше невеликі помилки в скрипті.
130