DataLife Engine v.8.2 Press Release

Були підготовлені і реалізовані наступні зміни:
До обробки:
(З) 2004-2009р., Компанія “SoftNews Media Group, Inc”. Всі права захищені.

Після обробки:
© 2004-2009 р., Компанія «SoftNews Media Group, Inc». Всі права захищені.
1. Додана функція друкарської обробки тексту, дана функція дозволяє автоматично підготувати російський текст до веб-видання. Наприклад лапки будуть замінені на ялинки, виставлені правильні апострофи в іменах, використання довгих тире замість дефісів, перед приводами будуть вставлені нерозривні пробіли, обробка вкладених лапок і багато іншого. Цей інструмент не є повноцінною заміною ручної праці верстальника, але він може скоротити цю працю до 90%, що досить зручно.

2. Розширені можливості тегу {include file=”mytemplate.tpl”}. Даний тег дозволяє тепер не тільки підключати файли шаблону, але і підключати в шаблоні сторонні модулі для DLE, а також сторонні скрипти не мають відношення до DLE. Наприклад для підключення стороннього модуля в шаблоні ви можете використовувати тег {include file=”engine/modules/mymod.php”} результатом роботи тега виконання скрипта mymod.php у підтеках engine/modules/. Також ви можете запускати скрипти з параметрами, наприклад {include file=”engine/modules/mymod.php?param=value1&test=value2″}, тим самим ви можете створювати модулі які можуть управлятися безпосередньо з шаблону і в залежності від різних параметрів, виводити різну інформацію. Використання даного методу підключення модів, дозволяє при оновленні скрипта в майбутньому на нову версію не перевстановлювати модулі. Вони будуть автоматично самі підключені з шаблону. Використання даного тега можливо у всіх файлах шаблонів. З метою загальної безпеки скрипта, єдиним обмеженням по підключенню файлів є заборона на знаходження файлі у папці, доступною для запису. Наприклад підключається мод, не може знаходиться в папці шаблони наприклад. Більш детально про даному підключенні можна прочитати в документації по скрипту.

3. Додана можливість інтегрувати сторонні модулі в панель управління скриптом, без внесення будь-яких змін у файли скрипта. Для цього була додана додаткова таблиця в базу даних, для зберігання інформації про стороннє модулі. Більш детально про формат таблиці ви зможете прочитати в документації по скрипту.

4. Додана автоматична підтримка безпечного режиму PHP (SafeMode), при завантаженні зображень на сервері. Завдяки цій підтримки папки більше не потрібно створювати вручну, використовуючи FTP менеджер.

5. Додана можливість швидкого редагування профілю користувача при редагуванні його новини в адмінпанелі. Тим самим ви можете видалити або забанити користувача додав новину, не заходячи в розділ редагування користувачів.

6. В панелі управління скриптом додані функції перевірки відповідності вашого сервера мининимальным вимогам скрипта. Раніше така перевірка проводилася тільки під час інсталяції скрипта. Нова можливість дозволяє скрипту автоматично діагностувати можливі неполадки після перенесення скрипта на інший сервер, коли установка скрипта не проводиться.

7. При завантаженні зображень додані функції автоматичного контролю можливих помилок. І в разі виникнення проблем із завантаженням виводиться повідомлення тільки ті про неможливість завантаження файлів, але і причина, з якої сталася проблема. Тим самим у більшості випадків ви можете вирішити цю проблему самостійно, без звернення в технічну підтримку.

8. Для тега спойлера додані графічні індикатори, що відображають відкритий або закритий прихований текст. Графічні изоборажения знаходяться в шаблонах сайту, тому для кожного шаблону є можливість налаштувати зображення.

9. В шаблони короткої і повної новини (shortstory.tpl, fullstory.tpl) додані наступні теги: [fixed] текст [/fixed] – виводить текст в тегах якщо дана новина зафіксована, [not-fixed] текст [/not-fixed] – виводить текст в тегах якщо дана новина не була зафіксована. Тим самим завдяки новим тегам, ви можете робити різне оформлення новин на сайті при виведенні зафіксованих новин.


10. У налаштування скрипта додана можливість включення або відключення затемнення загального фону сайту, при збільшенні зменшеного зображення до оригінального. Для завдання фону використовується клас CSS .highslide-dimming


11. Доданий новий режим “Галерея” при перегляді зменшених зображень завантажених на сайті до новини. Даний режим включається в налаштуваннях скрипта. При включенні даного режиму на оригінальному зображенні виводиться меню навігації, яка дозволяє запускати слайдшоу з картинок, показувати наступне або попереднє зображення і т. д.

Сафари парк :)))
12. Додана можливість завдання анотацій та описів до зменшеним зображенням. При завданні для тега thumb власного опису, при збільшенні зображення до оригінального, цей опис буде показано в зручному форматі під зображенням. Власне опис задається в параметрах тега, наприклад:
[center][thumb=|Сафарі парк :)))]http://dle-news.ru/uploads/posts/2009-07/1247204650_img_3704.jpg[/thumb][/center]Приклад використання ви можете подивитися клікнувши на зображенні вище.


13. Напевно саме очікувана можливість. Додана можливість завдання для зменшеної копії завантажуваного зображення не тільки максимальний розмір однієї із сторін при перевищенні якої буде створюватися зменшена копія, але і безпосередньо розміри сторін (ширину і висоту) самого зменшеного зображення. При цьому пропорції зображення будуть збережені, а саме зображення обрізане під зазначені розміри. Більш того, у випадку якщо яка-небудь зі сторін оригінального зображення менше зазначених розмірів, то зображення буде навпаки пропорційно збільшено до зазначеного розміру. Приклади роботи даної функції ви можете побачити вище, опубліковані три картинки різних розмірів і орієнтації, при цьому вони були автоматично зменшені до розмірів прямокутних 200×200. Дане нововведення, спільно з двома зазначеними вище, дозволяє організовувати у ваших новинах красиві фотогалереї з завантажених зображень.


14. При вході в адмінпанель скрипта додана можливість вибору мови. Тим самим користувачі користуються адміністративною панеллю можуть самі вибирати якою мовою будуть її використовувати.


15. Додана можливість призначати категоріям власний мета-тег Title.

16. Додана можливість використання при масовій розсилці повідомлень тегу {%user%} в тексті повідомлення, який буде замінений на логін одержувача в повідомленні, або на повне ім’я, якщо користувач його зазначав у своєму профілі. Якщо в налаштуваннях скрипта включено використання поля BCC для розсилки, тег буде замінено на слово: Користувач


17. У фільтр слів додана можливість призначення області пошуку слова. Ви можете призначити щоб заміна слова проводилася скрізь або в новинах, або тільки в коментарях.

18. Шаблонні теги [aviable=…] текст [/aviable] і [not-aviable=…] текст [/not-aviable] отримали глобальну підтримку у всіх файлах шаблонів, а не тільки для основного main.tpl і шаблонів новин. Тепер ви можете використовувати ці теги в абсолютно будь-яких файлах шаблонів.

19. Форматування і виведення коментарів виділений в окремий універсальний клас. Дане нововведення стосується в першу чергу розробників сторонніх модулів. Завдяки новому класу можна організовувати коментарі не тільки для новин, але і для власних модулів. Також при додаванні нових тегів в коментарі, достатньо внести зміни в один файл, а не три, як було раніше.

20. Внесено зміни до MySQL запити скрипта, в результаті чого було знижено навантаження на базу даних при великому обсязі бази даних.

21. При перегляді мобільної версії сайту відключений висновок рекламних матеріалів призначених для показу між короткими новинами.

22. Додано автоматичне приховування посилань “відправити E-Mail” і “написати ПС” при перегляді профілю користувача, якщо для відвідувача в налаштуваннях груп дані можливості були заборонені.

23. В модуль відновлення забутого пароля були додані нові механізми безпеки. А саме був доданий новий алгоритм генерації контрольного ключа по алгоритму SHA1, а також був доданий контроль перевірки кількості спроб генерації нового пароля по контрольному ключу, допускається тільки одна спроба генерації нового пароля, після чого контрольний ключ стає недійсним. Тим самим модуль відновлення пароля отримав 100% стійкість до відновлення пароля методом перебору.

24. У модулі пошуку додана підсвічування шуканого тексту в полях новини.


25. Додана можливість призначати тип тексту при публікації статичних сторінок, в залежності від обраного типу будуть застосовуватися різні параметри форматування тексту, також ви можете вибрати тип тексту без фільтрації і змін, який дозволяє безпосередньо публікувати в тексті статичної сторінки javascript код і будь-який HTML-код, а також редагувати текст без конвертації в BB теги. Можливість публікувати сторінки без фільтрації мають тільки користувачі, що знаходяться в адміністраторській групі.


26. Додана можливість додавати / редагувати дату створення статичної сторінки.


27. Додані нові можливості для пошуку і сортування статичних сторінок в адмінпанелі скрипта.


28. Додано посторінкова навігація для статичних сторінок. Тим самим істотно полегшується процес пошуку та редагування.


29. Додана можливість масового управління статичними сторінками в адмінпанелі, в розділі редагування сторінок. Ви можете вибрати кілька сторінок одночасно і встановити для них поточну дату або очистити кількість переглядів або повністю видалити вибрані сторінки.

30. В шаблони для статичних сторінок доданий новий тег {date} – який виводить дату створення сторінок у форматі встановленому в налаштуваннях скрипта, а також доданий новий тег {date=формат дати}, який виводить дату в заданому в тезі форматі. Тим самим ви можете виводити не тільки дату цілком але і її окремі частини. Формат дати задається задається згідно з форматом прийнятому в PHP. Наприклад тег {date=d} виведе день місяця публікації новини або коментаря, а тег {date=F} виведе назву місяця, а тег {date=d-my, H:i} виведе повну дату і час.


31. У налаштування скрипта додана можливість автоматичного закриття новини для коментування після закінчення певної кількості днів, після її публікації. Тим самим за допомогою цієї настройки ви можете уникнути флуду на вашому сайті старих і неактуальних новинах.

32. Внесено зміни до спливаюче меню редагування новини на сайті. У разі якщо користувачу дозволити редагування власних новин, але при цьому не дозволити доступ до адмінпанелі, то для користувача буде автоматично ховатися пункт “Повне редагування”, тим самим ви можете давати користувачам права для швидкої і незначною правки новини, без допуску в адмінпанель.

33. Змінена система єдиної авторизації на домені другого рівня його піддоменів, тепер логинится на сайті і разлогиниваться можна на будь-якому піддомені або домені другого рівня, необов’язково при цьому проводити авторизацію або разлогинивание тільки на домені другого рівня, як раніше. Дії по авторизації на будь-якому піддомені будуть розпізнаватися автоматично і на інших піддоменів, а також на домені другого рівня.


34. Проведений невеликий рестайлінг адміністративної панелі скрипта, а також панель управління скриптом була оптимізована для коректного відображення у новій версії браузера Safari 4.

35. У дистрибутив додано абсолютно новий стандартний шаблон. Даний шаблон є повністю валідним і відповідним стандарту XHTML 1.0 і демонструє не тільки можливості скрипта, але і можливості створення валидной верстки. Шаблон відноситься до розряду гібридів з гумової та фіксованого верстки та оптимізовано для перегляду на низькій роздільній здатності монітора, так і на високих.

36. Додані нові функції в DLE API, а також розширені можливості раніше існуючих функцій. Детальніше про нові функції ви зможете прочитати в документації по скрипту.

37. Оновлено до актуальної версії WYSIWYG редактор. Переглянути зміни в редакторі можна за адресою http://tinymce.moxiecode.com/js/tinymce/changelog.txt. А також вага редактора був стиснутий на 40%, істотно збільшена швидкість його завантаження в браузер.

38. Виправлена проблема, при якій у випадку збою масової розсилки, на сторінці розсилки не зберігалося кількість успішно відправлених повідомлень і листів.

39. Виправлена проблема, при якій при використанні BB тега [flash] не виставлялися розміри по висоті для браузера Firefox.

40. Виправлена проблема, при якій під час перегляду версії для друку видалялася вміст тегів [раді=…] текст [/раді]

41. Виправлена проблема, при якій не завантажувалися файли та зображення при використанні масової завантаження, якщо новина редагується іншим користувачем і він хотів додати новину інші файли або зображення.

42. Виправлені всі виявлені і заявлені раніше невеликі помилки в скрипті.
179