DataLife Engine v.8.5 UTF Edition Final Release

Дорогі друзі,

Представляємо вам нову лінійку DataLife Engine UTF Edition. Дана версія повністю відповідає звичайній версії DataLife Engine, за один лише відмінністю, вона розроблена виключно для роботи з кодуванням UTF-8. Скачати UTF версію ви можете за адресою: https://dle-news.ru/release/908-datalife-en…al-release.html

Хотілося б трохи розповісти про особливості кодування UTF і для чого вона потрібна, а також варто чи ні переходить на цю кодування, якщо ваш сайт вже стоїть з використанням кодування windows-1251.

Отже, для початку развеим міф про те, що UTF-8 є новомодної штукою, і кожен сайт просто зобов’язаний її мати, це невірно і кодування UTF-8 призначена виключно для однієї речі: використання на одній сторінці кількох мов, а також для організації сайтів використовують мову відмінний від російського, а також підтримки символів не входять до кодування кирилиці (Наприклад emoji смайли). Тому якщо ваш сайт російською мовою і ви не плануєте використання будь якої іншої мови та спеціальних символів, то перехід на UTF позбавлений будь-якого сенсу. Більше того для російськомовних сайтів дана кодування має ряд недоліків, а саме:

1. Розмір бази даних російськомовного сайту буде приблизно на 70% більше порівняно з використанням національної кодування windows-1251, що відповідно позначиться на продуктивності сайтів з великими базами даних.

2. Шаблони і мовні файли для кодування мають специфічний формат файлів (формат UTF без BOM байтів), відповідно для редагування файлів шаблону вам знадобляться спеціалізовані редактори, що підтримують цей формат. З безкоштовних це наприклад notepad++. Збереження цих файлів в невірному форматі призведе до нечитаемости вашого сайту.

Тому ми не рекомендуємо використовувати кодування UTF-8 на сайті, якщо ви не плануєте використання на сайті інших мов, крім російської, англійської, української мов.

Оновлення сайту з кодування windows-1251 на кодування UTF-8:

Якщо ви все-таки зважилися на оновлення кодування свого сайту, то ви повинні знати, що із-за відмінностей форматів, ви не можете просто оновити файли скрипта і без нової установки скрипта вам не обійтися, тому для оновлення сайту ви повинні виконати наступні кроки:

1. Зробити бекап бази даних існуючого сайту в кодуванні windows-1251
2. Провести нову установку скрипта використовуючи дистрибутив скрипта для UTF версії.
3. Провести повторні налаштування скрипта для вашого сайту.
4. Конвертувати файли вашого шаблону в UTF-8 (для пакетного конвертування ми рекомендуємо використовувати утиліту Sisulizer’s Kaboom), при конвертуванні обов’язково зніміть галочку “Записувати BOM байти”
5. Скопіювати файл бекапу бази даних від вашого сайту в папку /backup/, який ви робили в першому пункті.
6. Зайти в адмінпанель скрипта і зробити відновлення бази даних а адмінпанелі, скрипт автоматично розпізнає невідповідність кодувань і при відновленні сконвертирует базу даних у формат UTF.

Увага: Дії щодо перенесення сайту з кодування windows-1251 на кодування UTF-8 є незворотними і будь-яка помилка може призвести до втрати даних вашого сайту, тому ми настійно рекомендуємо здійснювати дані дії на локальному комп’ютері, а вже потім переносити все на робочий сайт.
134