DataLife Engine v.9.0 Press Release

Були підготовлені і реалізовані наступні зміни:

1. У доданий скрипт потужний фреймворк jQuery, що дозволило перевести взаємодію відвідувачів сайту зі скриптом на новий рівень. Завдяки даній бібліотеці всі AJAX функції скрипта отримали власні анімаційні ефекти:

– додана плавна анімація інформаційного вікна завантаження AJAX, також всі налаштування даного вікна перенесені в CSS шаблону
– додано плавне позиціонування полів редагування новин і коментарів при швидкому редагуванні
– додана анімація при додаванні коментарів на сайті
– додана анімація при попередньо перегляді написаного персонального повідомлення
– додана анімація при перегляді списку архіву новин
– додано анімоване перегортання календаря у вигляді гортання книжки
– доданий ефект загасання при голосуванні на сайті і перегляді результатів
– замінено спливаюче повідомлення про отримання нових персональних повідомлень на сайті.

А також завдяки потужним можливостям jQuery, ви можете додавати в свій шаблон і оформлення безліч додаткових можливостей і ефектів. Увага, якщо у вашому шаблоні вже використовується даний фреймворк, то вам необхідно видалити з вашого шаблону підключення даної бібліотеки, т. к. скрипт автоматично підключає jQuery і ніякого додаткового підключення в шаблонах більше не потрібно.


2. В налаштування відеопрогравач додана можливість включення або відключення перегляду схожих новин, при публікації відео знаходиться на сервісі Youtube.

DataLife Engine v.9.0 Press Release
3. На головній сторінці адмінпанелі скрипта, в цілях оптимізації простору, розділи блокнота, статистики та перевірки скрипта об’єднані під вкладки.

4. В адмінпанелі додана нова система вкладок, що забезпечує більш точне відображення в різних браузерах, а також наділена анімацією при зміні вкладок.


5. З сайту і з адмінпанелі були прибрані всі стандартні javascript Alert, замість них з’являється спливаюче повідомлення або інформація про виниклу помилку, зовнішній вигляд даних повідомлень налаштовується в шаблонах.


6. Всі діалоги на сайті і в адмінпанелі на підтвердження виконання тих чи інших дій на сайті замінені на спливаючі повідомлення, зовнішній вигляд даних повідомлень також налаштовується в шаблонах.


7. Всі стандартні JS діалоги, вимагають введення інформації від користувачана сайті і в адмінпанелі замінені на екранні форми, адаптовані під шаблони сайту. Оптимізована робота вставки BB тегів посилань у всіх браузерах відмінних від IE, дані браузери також запам’ятовують виділений текст і замінюють його при вставці посилання.

8. Додано видалення коментарів на сайті з використанням технології AJAX, коментарі будуть видалені з сайту без перезавантаження сторінки, тим самим дана дія здійснюється набагато швидше, і заощаджуються ресурси вашого серверу. Додатково також використовується ефектна анімація, при видаленні коментаря зі сторінки.

9. Для шаблону повної новини (fullstory.tpl) доданий тег {comments} – даний тег виводить коментарі написані до цієї новини. Даний тег буде корисний тим, кому необхідно розмістити коментарі, наприклад загальному дизайні повній новини. Даний тег не є обов’язковою, в разі його відсутності коментарі будуть автоматично розташовані скриптом нижче повної новини, як і раніше.

10. Для шаблону повної новини (fullstory.tpl) доданий тег {addcomments} – даний тег виводить форму додавання коментарів на сайт, спільно з новим тегом {comments} ви можете розміщувати форму додавання коментарів як вище, так і нижче самих коментарів. Цей тег також не є обов’язковою, в разі його відсутності форма буде автоматично розташована скриптом нижче повної новини, як і раніше.

11. Для шаблону повної новини (fullstory.tpl) доданий тег {navigation} – виводить навігацію по коментарям, якщо коментарі розташовані на декількох сторінках, сумісний з новим тегом {comments} ви можете розташовувати навігацію по коментарям як вище, так і нижче самих коментарів. Цей тег також не є обов’язковою, в разі його відсутності навігація буде автоматично розташована скриптом нижче повної новини, як і раніше.

12. Додано RSS експорт новин для каталогу, для отримання новин з певного каталогу використовується URL http://website.ru/catalog/идентификатор/rss.xml у разі якщо включено ЧПУ, та URL http://website.ru/engine/rss.php?catalog=идентификатор якщо ЧПУ відключено. У разі переглянути сторінки каталогу RSS посилання автоматично формуються для метатегів сторінки та адресу доступний при натисканні відповідної кнопки в браузері.

13. Додано підтримку RSS інформерів і реклами на сторінках для друку статичних сторінок.


14. Для шаблону читання персональних повідомлень (pm.tpl) додані наступні теги, аналогічні для шаблону коментарів: {foto}, {group-icon}, {group-name}, {news-num}, {comm-num}, [signature]{signature}[/signature], {date}, {registration}, {icq}, виводять повну інформацію про користувача, що відправив персональне повідомлення. Також для даного шаблону додані теги виведення додаткових полів профілю користувача.

15. При користувальницькому виведення новин з використанням тега custom додана підтримка наступних тегів: [fixed] текст [/fixed] – виводить текст в тегах, якщо дана новина зафіксована, [not-fixed] текст [/not-fixed] – виводить текст в тегах, якщо дана новина не була зафіксована.

16. Для шаблону кратною новини додано використання нових тегів: [catlist=id1,id2….] текст [/catlist] – виводить текст в тезі, якщо новина належить зазначеним категоріям, а також тегів: [not-catlist=id1,id2….] текст [/not-catlist] – виводить текст в тезі, якщо новина не належить вказаним категоріям. На відміну від існуючого тега category дані теги враховують не ту категорію, яку дивиться відвідувач на сайті, а категорії, до яких належить новину, тим самим ви можете задавати різні оформлення для новин знаходяться у різних категоріях, але показывающимся на одній сторінці, наприклад, головна сторінка, каталог, останні новини і т. д.


17. При кліці на логін користувача додано відображення за допомогою технології AJAX картки користувача, з повною інформацією про нього. Для відображення картки використовується новий файл шаблону profile_popup.tpl в якому ви можете використовувати практично теги профілю користувача. Детальніше про всіх можливих тегів для даного шаблону ви можете прочитати в документації по скрипту.


18. У налаштування груп додана можливість вказувати максимальну кількість новин, яке дозволено додавати користувачеві на сайті протягом одного дня. Ця настройка дозволяє ефективно зі спамерами, здійснюють десятки новин за допомогою спам програм, і не обмежувати довірені групи користувачів.

19. В цілях забезпечення додаткової безпеки адміністраторських облікових записів, для адміністраторів заборонено змінювати свій E-mail адреса і пароль при перегляді і редагуванні свого профілю на сайті. Для того щоб змінити ці дані вони повинні зайти в адмінпанель скрипта і в розділі управління користувачами змінити E-mail або пароль.

20. Додана можливість задавати ім’я файлу, що завантажується або будь-який текст для посилання на скачування файлів завантажених на сервер через скрипт. Для виводу використовується тег [аttachment=23:тут ім’я файлу або будь-який текст].

21. В шаблони доданий новий файл шаблону preview.tpl, призначений для організації предосмотра новин і статичних сторінок. При організації складних шаблонів зі складною версткою і підключенням додаткових скриптів, не завжди доречно при предосмотре використовувати стандартні файли шаблонів для коротких і повних новин. Тому ви можете організувати попередній перегляд з використанням спеціального шаблону. Даний файл є необов’язковим і якщо він відсутній, то будуть використані стандартні файли шаблонів. Повну документацію по тегам цього шаблону, ви можете побачити в документації по скрипту.


22. Додана нова панель для відображення і вставки смайлів в новинах чи коментарів. Дана панель автоматично адаптується під розміри смайлів, має великі розміри і набагато зручніше при використанні великої кількості смайлів.

23. В шаблони коротких і повних новин доданий тег {login} , який виводить логін користувача додав новину у вигляді звичайної текстової інформації без посилань на профіль і картку користувача.


24. Додані нові механізми для захисту скрипта від підбору паролів до облікових записів користувачів на сайті. В налаштуваннях скрипта ви можете встановити максимальну кількість допустимих невдалих спроб авторизації. При досягненні цієї кількості, IP відвідувача повністю блокується для авторизації на сайті терміном на 20 хвилин. Що робить спроби підбору пароля методом перебору, повністю безглуздими.


25. У налаштування груп додана можливість встановлювати ліміт на кількість відправлених E-mail повідомлень на добу іншим користувачам сайту і адміністрації сайту. Якщо ви не хочете встановлювати цей ліміт, то ви можете встановити 0, що знімає обмеження на відправку.


26. Додана можливість відтворення відео з сервісу Yotube безпосередньо у вбудованому плеєрі DLE, а не з використанням стандартного плеєра сервісу. При цьому сам плеєр може відтворювати відео в двох режимах: в високій якості та низькій, за вибором відвідувача сайту. Дана можливість включається і відключається в налаштуваннях відеопрогравач. Приклад ви можете переглянути на нашій сторінці: https://dle-news.ru/1045-primer-vosproizved…nom-pleere.html


27. Для плеєра додана нова можливість публікації відеороликів в двох режимах, з низьким дозволом і з високою роздільною здатністю HD відео. Для публікації даного виду відтворення, вам знадобиться два відео ролики, один в низькій якості, інший у високому. Відео публікується тегом тобто два ролика перераховуються через кому. Перший ролик це ролик з низькою якістю, другий з високим. При відтворенні користувач зможе самостійно вибрати в якому як йому дивитися, натиснувши на відповідну піктограму на плеєрі.

28. В лічильник перегляду новин внесені зміни в роботі. Тепер він не вважає переходи між сторінками одного новини і не збільшує лічильник переглядів новини. А також лічильник не вважає переходи між сторінками з коментарями для даної новини.


29. Додано механізми флуд контролю при додаванні новин на сайті. Ви можете в налаштуваннях груп вказати інтервал у секундах протягом яких користувачеві заборонено додавати повторно іншу новину на сайт.


30. У налаштування груп додана можливість примусово встановити використання користувачами тільки тега [lеech] при додаванні посилань. При включенні даного пункту в налаштуваннях груп, якщо користувач публікує посилання з використанням звичайного тег [url], то ці посилання будуть автоматично сконвертированы в захищені посилання тегом [lеech]


31. В адмінпанелі, в розділі редагування користувачів, у масові дії над користувачами додана можливість видалення всіх особистих повідомлень для вибраних користувачів сайту.


32. Додана функція автозаповнення слів для хмари тегів при їх додаванні до новини. По мірі набору слів, скрипт за допомогою технології AJAX здійснює пошук у базі даних вже існуючих слів в базі даних, і виводить їх у вигляді підказок, з можливістю вставки в поле.


33. Додана функція швидкого пошуку новин на сайті. Дана можливість включається і відключається в налаштуваннях скрипта. При включенні швидкого пошуку, скрипт буде за допомогою технології AJAX, проводити пошук ‘на льоту’ по мірі введення користувачем рядка пошуку і виводити результати у вигляді підказки.


34. Додана можливість встановлювати ліміт часу в налаштуваннях груп, протягом якого користувачу дозволено редагувати або видаляти коментарі, які з моменту їх публікації. Після закінчення даного ліміту, користувач не зможе наприклад відредагувати або видалити свій коментар, якщо йому це дозволено іншими налаштуваннями його групи.
35. Додана можливість відправки повідомлення автору новини, при видаленні його новини з сайту, із зазначенням причини видалення новини. При натисканні кнопки видалення новини, модератору буде запропоновано на вибір: просто видалити новину, або відправити повідомлення, в якому модератор сайту може вказати причину, по якій його новину видаляється з сайту. Відправка даного повідомлення здійснюється за допомогою технології AJAX і не вимагає додаткового завантаження інших сторінок сайту.


36. У налаштування груп додана можливість включати відображення коду безпеки (CAPTHA) для персональних повідомлень, незалежно від коментарів. Тепер ви можете включити відображення даного коду окремо як для коментарів, так і для персональних повідомлень.


37. У налаштування груп додана можливість встановлювати ліміт на кількість персональних повідомлень на добу, які користувач може надіслати іншим відвідувачам сайту.


38. В масове управління коментарів на сайті, додана можливість об’єднання вибраних коментарів.

39. Оновлено WYSIWYG редактор до актуальної версії, а також редактор був оптимізований для використання з бібліотекою jQuery, що дозволило забезпечити більш швидке завантаження редактора в браузер, а також більш швидку роботу редактора з текстами.

40. Виправлена проблема в UTF версії скрипта з автоматичним розбиттям довгих слів у коментарях, при якій довжина слова була в два рази менше, ніж вказано в налаштуваннях скрипта.

41. Виправлена проблема в UTF версії скрипта, при якій відбувався пошук і заміна слів, зазначених у фільтрі слів, з урахуванням регістра, незалежно від встановлених налаштувань для слова у фільтрі.

42. Виправлена проблема в UTF версії скрипта пов’язана з невірним відображенням календаря вибору дати в адмінпанелі скрипта.

43. Виправлена проблема, пов’язана з некоректним редагуванням додаткових полів профілю користувача в адмінпанелі скрипта, при якій відбувалося некоректне збереження інформації, що містить крім звичайного тексту спец. символи.

44. Виправлена проблема, при якій могло відбуватися видалення закладок користувача, при маніпулюванні з закладками і переходу на неіснуючі сторінки.

45. Виправлена проблема, при якій, в певних випадках не кэшировалось змісту тег {custom}, незважаючи на явне вказівку включення кешування для тега.

46. Виправлені виявлені і заявлені раніше невеликі помилки в скрипті.
150