DataLife Engine v.9.2 Press Release

Були підготовлені і реалізовані наступні зміни:

1. В адмінпанелі доданий новий розділ управління хмаринкою тегів. Доступ у цей розділ налаштовується в налаштуваннях груп, ви можете дозволити користування розділом для певних груп, так і заборонити. В даному розділі ви можете редагувати і видаляти ключові слова з хмари тегів. Також в разі перейменування тега вже існуюче ім’я, то скрипт автоматично знайде і видалить дублікати безпосередньо з публікації.

2. До шаблону повної новини (fullstory.tpl) додані нові теги [related-news] текст [/related-news], які виводять інформацію, тільки якщо для даної новини присутні схожі новини, в іншому випадку інформація видаляється з шаблону. Тим самим ви можете не виводити зайве форматування в шаблоні, призначене для виведення схожих новин, якщо для таких новини немає.

3. В шаблони коротких і повних новин (shortstory.tpl, fullstory.tpl) додані наступні теги: [poll] текст [/poll] виводять текст в цих тегах, якщо для даної публікації встановлено опитування, [not-poll] текст [/not-poll] виводять текст в цих тегах, якщо для даної публікації не був заданий опитування. Тим самим ви можете задавати різне оформлення для опитувань на сайті, а також для публікацій, що не містять опитувань.


4. В адмінпанелі на головній сторінці, вкладка відображення загальної статистики сайту і очищення кеша перенесена на першу вкладку, для більшої зручності роботи з админпанелью скрипта. Також для користувачів, що мають доступ в адмінпанель, але не мають адміністраторських прав, також додана вкладка із загальною статистикою сайту і швидким доступом до редагування новин, які перебувають на модерації і коментарів, якщо вони мають відповідний доступ в налаштуваннях груп.

5. Всі функції адмінпанелі на головній сторінці, такі як очищення кеша, збереження блокнота, відписка користувачів від отримання розсилки повідомлень про нові коментарі, перенесені на використання технології AJAX, тобто виконуються без перезавантаження сторінки.


6. Додана можливість перегляду всіх голосувань на сайті. Ви можете розмістити в шаблоні спеціальне посилання, при натисканні на яку, в спеціальному спливаючому вікні відвідувачу будуть показані всі голосування на сайті, а також їх результати. Користувачеві показується повний архів голосувань, включаючи голосування, прийом голосів по яким закінчено. У разі якщо голосування активно і відвідувач ще не голосували в цьому опитуванні, то він зможе відразу взяти участь у вибраному опитуванні.


7. Додана можливість при масовій розсилці повідомлень в адмінпанелі, вибирати одночасно кілька груп користувачів, кому будуть відправлені повідомлення.


8. Доданий новий онлайн редактор для редагування шаблонів сайту в адмінпанелі. Новий редактор дозволяє редагувати будь-які файли шаблонів, що знаходяться в папці шаблони, а не тільки стандартні файли. Також редактор дозволяє крім файлів tpl, також редагувати файли стилів CSS і javascript файли. Файли можуть розташовуватися не тільки в основній папці шаблону, але і у внутрішніх папках шаблону. Вибір файлів для редагування, редагування та збереження відредагованих файлів здійснюється за допомогою технології AJAX без перезавантаження сторінки. Також крім усього іншого при редагуванні файлів весь текст виводиться з використанням спеціалізованої підсвічування, що полегшує редагування коду. Також ви можете створювати нові файли шаблону з розширенням .tpl безпосередньо в адмінпанелі без використання FTP доступу.
9. В цілях підвищення захисту сайту від спаму додана підтримка сервісу reCAPTCHA. Ви можете в налаштуваннях скрипта встановити який тип каптчі буде використаний на сайті, при цьому також встановити публічний і приватний ключ безпосередньо для свого власного сайту. Також в налаштуваннях скрипта ви можете вибрати, яку тему використати на сайті для виведення віджета. Для виведення віджету на сайті в шаблонах використовуються теги: [recaptcha]{recaptcha}[/recaptcha]

10. В шаблони коротких і повний новин (shortstory.tpl, fullstory.tpl) додані наступні теги: [profile] текст [/profile], які виводять пряме посилання на профіль автора публікації, без використання спливаючого вікна минипрофиля. Тим самим ви можете задати в шаблонах, наприклад [profile]{login}[/profile], які виведуть логін автора з прямим посиланням на профіль. Дані теги, також наприклад актуальні при використанні їх в мобільній версії сайту, де минипрофиль небажаний з-за обмежених розмірів екрану мобільного телефону.

11. У адмипанели додана система динамічного контролю прав на запис до папки і файли, якщо вони того вимагають. Наприклад, при редагуванні налаштувань або шаблонів, на них відсутні права на запис, скрипт повідомить вас про це. Даний контроль корисний, наприклад, при перенесенні сайту на інший сервер, і багато хто забуває при цьому права на запис.12. В адмінпанелі доданий новий модуль “Перестроювання публікацій”. В даному розділі ви можете перебудувати свої новини з урахуванням нових налаштувань або змін у файлах скрипта. Як відомо всі новини на сайті зберігаються в базі даних в готовому сформованому вигляді, і наприклад для вступу змін деяких налаштувань скрипта необхідно новину пересохранить. Цей модуль виконує перешикування всіх новин в базі даних. Даний модуль побудований повністю на технології AJAX, відображає шкалу виконання операції, у разі будь-якого збою в перестроюванні, або наприклад тимчасове падіння сервера, відображає відповідну помилку і дозволяє продовжити процедуру з моменту збою.

13. З шаблону login.tpl прибрана підтримка PHP кодуданий файл шаблону повністю переведений на підтримку звичайного файлу шаблону і звичайних шаблонних тегів. Список підтримуваних тегів в даному шаблоні ви можете прочитати в документації по скрипту. Незважаючи, на те, що це дещо обмежує у функціональності, дане нововведення дозволяє ізолювати шаблон від PHP логіки. Дуже часто зловмисники використовують цей файл для атак на сервер, якщо шаблон був викачаний з сумнівних джерел.


14. В адмінпанелі, при масової розсилки E-mail повідомлень, доданий новий механізм відправки повідомлень, що дозволяє у випадку збою на сервері в процесі розсилки повідомлень, продовжити розсилку з моменту збою, натиснувши кнопку “Продовжити” на цій же сторінці, розсилка при цьому буде автоматично продовжена з моменту останнього відправленого повідомлення. При цьому при розсилці відображається зручний візуальний індикатор відправлених повідомлень.


15. Додана можливість відправки автору публікації повідомлення про видалення новини не тільки при її видаленні в адмінпанелі, але при її видаленні з сайту.


16. Додана можливість відправки модераторами сайту, повідомлень авторам публікацій, наприклад вони можуть відправити повідомлення автору публікації про необхідність доопрацювання новини. Відправка даного повідомлення відбувається з використанням технології AJAX.

17. Покращена сумісність скрипта з різними конфігураціями серверів, що дозволяє уникати додаткових різних налаштувань сервера.

18. Повністю переписані механізми відправлення E-mail повідомлень з сайту адміністрації та іншим користувачам. Перевірка всіх введених даних, а також безпосередньо надсилання повідомлення тепер відбувається за допомогою технології AJAX без перезавантаження сторінки, що не тільки економить ресурси сервера, але і дозволяє у випадку помилкового введення якої-небудь інформації, наприклад коду безпеки, виправити помилки без втрати введеної раніше інформації.

19. При перегляді непрочитаних публікацій на сайті відвідувачем, у разі відсутності нових публікацій, для відвідувача виводиться більш зрозуміле повідомлення про те, що нових публікацій немає, а не загальне повідомлення про помилку, як було раніше.


20. Для BBCODES редактора додана підтримка тегів типу “список”. Ви можете використовувати як звичайний список, так і нумерований список, допускається також вкладення списків один в одного.


21. При перевірці публікацій користувачів в адмінпанелі, додана можливість відправляти їм персональним повідомленням повідомлення без видалення новини. Наприклад, ви можете повідомити авторам про необхідну доопрацювання публікації, перш ніж вона буде опублікована на сайті, або повідомити про необхідність її доопрацювання вже після публікації на сайті. Відправка повідомлень здійснюється з використанням технології AJAX, без перезавантаження сторінки.

22. Додана підтримка лапок для додаткових полів новин, при виборі типу додаткового поля “Список (Select)”.

23. При редагуванні статичних сторінок, додана захист від використання дублюючих імен та URL для статичної сторінки, також додано автоматичне конвертування URL, якщо ім’я містить заборонені для URL символи.

24. Повністю переписані скрипти для роботи з AJAX, всі функції були переписані для використання jQuery, тим самим власний клас використовувався раніше був прибраний з скрипта, що дозволило скоротити розміри використовуваних JS файлів, і тим самим трохи прискорити завантаження сторінок і коду і в браузер.

25. Для масових дій при редагуванні публікацій була додана можливість, для вибраних новин, призначити ключові слова для хмари тегів.


26. Додана можливість попередження різних пошукових систем про наявність нової карти сайту. Повідомлення відбувається відразу шести пошукових систем: Google, Yandex, Yahoo, Bing, Weblogs, Ask. При цьому відправлення карти сайту для всіх пошукових систем здійснюється в один клік, за допомогою технології AJAX. При цьому скрипт перевіряє відповідь від пошуковика і в разі якщо він не приймає картку, повідомляє про це.


27. Всі три стандартних шаблонів, які йдуть з дистрибутивом скрипта, були замінені на абсолютно нові, сучасні шаблони. Нові шаблони демонструють різні можливості скрипта і кожен є по-своєму унікальним, зі своїм набором різних функцій, і оформлення. Розробником шаблонів виступила компанія CENTROARTs.

28. Збільшена продуктивність скрипта при відображенні коментарів на сайті, а також знижено навантаження на БД при показі коментарів.

29. Внесено зміни в алгоритм обробки додаткових полів для новин. У разі якщо для поля заданий тип “один рядок”, то дане поле буде автоматично оброблятися в захищеному режимі, без можливості використання HTML, а також для даного поля не буде проводитися обробка ББ тегів. Дана зміна додає ще більше гнучкості при оформленні полів в шаблоні, оскільки немає потреби включати безпечний режим в налаштуваннях, тільки через полів цього типу, також наприклад, до поля не буде застосовуватися, наприклад автоматична конвертація посилання в клікабельну, що дозволяє використовувати власне оформлення, посилання, та опису посилання. Також, крім усього іншого, знижено навантаження на сервер при редагуванні новин, які містять додаткові поля.

30. Покращена система автоматичної допомоги при заповненні хмари тегів. Додана підтримка управління кнопками, а також коми при введенні слів проставляються автоматично.

31. Поліпшена система захисту від реєстрації візуально схожих логінов на сайті. Наприклад, не допускається використання кількох пробілів поспіль при реєстрації користувача на сайті.

32. Покращена система безпеки, контролює захист від підбору паролів користувачів на сайті, методом перебору паролів.

33. Висновок блоку популярних новин переведений на використання тегів “ul” і “li”, що дозволяє використовувати набагато більше можливостей для оформлення цього блоку в шаблоні.

34. Невеликі виправлення, спрямовані на виправлення проблем, пов’язаних з проходженням валідності деяких сторінок сайту.

35. Перероблена система навігації по сторінкам публікацій. З навігації виключені посилання типу http://site.ru/page/1/, які є дублюючими сторінку http://site.ru/, що сприяло появі дублікатів сторінок в пошукових системах.

36. Поліпшена система автоматичного визначення розмірів вікна смайлів, що дозволяє уникати появи горизонтальної смуги прокручування при виборі і вставки смайлів.

37. Додана підтримка кириличних доменів .рф при створенні карти сайту і при повідомленні пошукових систем про наявність нової карти. Пошукові системи Yahoo і Ask на даний момент не підтримують кириличні домени.

38. Додана підтримка кириличних доменів .рф при програванні відео і аудіофайлів з даних доменів.

39. Додана підтримка кириличних доменів .рф e-mail адреси. Увага: DLE не здійснює доставку листів, він лише дає команду поштового сервера на відправку листа. А ось підтримки кириличних доменів поштовими серверами ще не введено або введено дуже обмежено, далеко не у всіх, т. к. такі адреси суперечать специфікації RFC. Тому не рекомендується використовувати кириличні домени в якості e-mail адрес, оскільки велика ймовірність що будуть проблеми з доставкою пошти. Повноцінна підтримка таких доменів з боку серверів, напевно з’явиться не раніше ніж через 2-3 роки, коли будуть змінені специфікації. Ми додали підтримку лише з боку скрипта, як заділ на майбутнє, щоб саме він не блокував відправку листів.


40. Оновлено WYSIWYG редактор до актуальної версії, повний список змін ви можете побачити на сторінці: http://tinymce.moxiecode.com/js/tinymce/changelog.txt, а також було проведено редизайн панелі WYSIWYG редактора.

41. Додана підтримка браузера IE9 Beta.

42. До складу дистрибутива включений robots.txt для управління пошуковими роботами на сайті. В даному файлі ми постаралися створити найбільш сприятливі умови для індексації вашого сайту, при якому виключається індексування непотрібних, на нашу думку, для індексу сторінок, що дозволяє прибрати з індексації невеличку інформацію, підвищити релевантність сайту, а також знизити навантаження на сервер від пошукових роботів при індексації. Наприклад, з індексу були прибрані всі службові сторінки, такі як додавання новини, реєстрація, персональні повідомлення. Також було заборонено до індексуванню профілі користувачів і перегляд останніх коментарів на сайті, що вкрай позитивно позначається на навантаженні на сайт.

43. Виправлена проблема, при якій в певних випадках, користувачі могли бачити прихований текст, опублікований в коротких новинах, якщо при цьому в налаштуваннях груп їм був заборонений перегляд прихованого тексту.

44. Виправлена проблема, при якій спам роботи могли обходити блокування по IP, встановлену в фільтрі IP адрес в адмінпанелі, використовуючи AJAX можливості скрипта.

45. Виправлена проблема, при якій невірно відображати значення дод. полів, задані за замовчуванням, якщо в них містилися спец. символи.

46. Виправлена проблема, при якій пошук на льоту здійснював також пошук новин, які ще не були опубліковані або їх дата публікації ще не настала.

47. Виправлені виявлені і заявлені раніше невеликі помилки в скрипті.
149