DataLife Engine v.9.3 Press Release

Були підготовлені і реалізовані наступні зміни:
1. Додано глобальна система скарг на сайті. Всі зареєстровані користувачі на сайті можуть надсилати скарги адміністрації сайту на новини, персональні повідомлення, коментарі. Для цього в шаблони персональних повідомлень, коментарів, новин (pm.tpl, comments.tpl, shortstory.tpl, fullstory.tpl) додана підтримка тегів [complaint]текст[/complaint], які виведуть текст, зазначених у тегах у вигляді посилання на написання скарги, на дану конкретну новину, персональне повідомлення чи коментар. Відправка скарг з сайту здійснюється за допомогою технології AJAX без перезавантаження сторінки. Управління надійшли скаргами здійснюється в адмінпанелі скрипта, в спеціальному окремому розділі управління скаргами. При цьому в даному розділі в залежності від типу скарги будуть доступні швидкі посилання на реагування на скарги. Наприклад, редагування користувача, редагування і видалення коментаря або новини. Доступ до цього розділу адмінпанелі налаштовується в налаштуваннях груп. Тим самим представлена нова система реагування на спам в коментарях або персональних повідомленнях, або наприклад, на помилки або недоробки в новинах.DataLife Engine v.9.3 Press Release
2. Для персональних повідомлень додана функція ігнорування небажаних користувачів. При отриманні персонального повідомлення одержувач може додати відправника в список ігнорованих користувачів, після чого заблокований користувач не зможе більше відправляти йому персональні повідомлення. Тим самим кожен користувач на сайті може захистити себе від спілкування з небажаними іншими користувачами. При цьому користувач не може додати в список ігнорованих користувачів, що знаходяться в адміністраторських групах і які можуть редагувати користувальницькі профілі. Тим самим адміністраторська група захищена від ігнорування. Також користувач у будь-який момент може розблокувати игнорируемого користувача в своєму профілі на сайті.

3. Істотно розширені можливості файлу запуску автоматичного бекапа БД. Даний файл був перейменований в файл cron.php в корені і може виконувати наступні функції при його запуску по крону:

– Створення резервної копії бази даних. Для запуску даного режиму просто запустіть файл cron.php без вказівки йому параметрів.
– Створення карти сайти сайту. Для запуску даного режиму запустіть файл з параметром cron.php?cronmode=sitemap
– Оптимізація бази даних. Для запуску даного режиму запустіть файл з параметром cron.php?cronmode=optimize


4. У налаштування скрипта додана можливість включати контроль URL ЧПУ. Наприклад, при відключеній опції, адреси: http://site.ru/id-имя новости.html і http://site.ru/id-любой текст.html будуть вести на одну і ту ж сторінку. При включенні даної опції, буде здійснюватися 301 редирект на вірну адресу. Дана опція корисна для SEO і при зміні ЧПУ адрес новини або при зміні категорій у новин. Даний контроль дозволить пошуковикам швидше переіндексувати новину з її новою адресою. Також даний контроль перевіряє коректну адресу URL і при перегляді публікацій в категоріях.


5. Доданий новий плеєр для програвання FLV, MP4, MP3, Youtube на сайті. Даний плеєр володіє всіма можливостями програвання, що і старий плеєр, проте має ряд істотних поліпшень. До таких відноситься використання нового API сервісу Youtube, що дозволяє програвати будь-яке відео з сервісу, включаючи відео, що містять рекламу. Також новий плеєр володіє новим, поліпшеним і якісним інтерфейсом, що дозволяє користувачам змінювати розміри зображення програється відео, а також ряд інших нововведень, про які буде написано нижче.


6. В налаштування стандартного відеопрогравача додана можливість включення показу першого кадру відео в якості превю картинки.7. Додана можливість призначати власну обкладинку для відеопрогравача за замовчуванням, якщо ніякої картинки не зазначено в тезі вставки відео. Обкладинки розташовуються в шаблоні у файлах /шаблон/dleimages/videopreview.jpg для звичайного відео, та /шаблон/dleimages/youtubepreview.jpg для відео з сервісу Youtube.


8. Додана можливість встановлювати для відео розміри відеобуфера, який буде попередньо завантажено перед початком програвання відео. Збільшення буфера дозволяє зробити більш плавне відтворення відео без пауз при повільному інтернет-з’єднанні, зменшення буфера дозволяє прискорити підготовку відео до відтворення і почати відтворення відео швидше.


9. Розширені можливості установки водяного знака на відео. Ви можете задати в налаштуваннях плеєра розташування водяного знака (зліва, по центру, справа), а також ступінь прозорості водяного знака.


10. Додана можливість встановлювати у налаштуваннях відеоплеєра якість відтвореного відео з сервісу Youtube. Ви можете встановити якість від низького до HD 720p.

11. Додана можливість відтворення на сайті потокового відео по протоколу RTMP. Для цього використовується тег [videо=rtmp://сервер потокового відео, шлях до файлу на потоковому сервері], наприклад [videо=rtmp://site.ua/livesteam/,mp4:files/file.f4v]. При наявності потокового сервера ви можете організовувати відтворення відео файлів з перемотуванням в будь-яку точку відео, незалежно від завантаженого буфера відео. Докладніше про протокол RTMP ви можете прочитати на http://ru.wikipedia.org/wiki/RTMP

12. BB тег [yоutube=http://….] був перейменований в тег [media=http://….], т. к. функціональність цього буде істотно розширюватися і даний тег призначений не тільки для відтворення відео з сервісів youtube або rutube, але і для відтворення відео з інших відео хостингів.

Для даного тега була додана підтримка таких відеохостингів:

– відеохостинг http://video.mail.ru/ для вставки відео з даного сервісу використовуйте тег URL, де розташоване відео, наприклад тег
[media=http://video.mail.ru/mail/razpodxod/3/4.html]
– відеохостинг http://vimeo.com/ для вставки відео з даного сервісу використовуйте тег URL, де розташоване відео, наприклад тег
[media=http://vimeo.com/19965670]
– відеохостинг http://smotri.com/ для вставки відео з даного сервісу використовуйте тег URL, де розташоване відео, наприклад тег
[media=http://smotri.com/video/view/?id=v172869969fe]
Також поліпшена підтримка вставки відео з сервісу Youtube, в разі використання оригінального плеєра Youtube, а саме здійснюється вставка нового коду плеєра, що підтримує відтворення відео на пристроях, що не володіє підтримкою флеша.

13. Для тега [media=http://….] додана можливість вказівки розмірів відеоплеєра безпосередньо в тегу. Наприклад [media=300×250,http://….], в даному випадку для відео плеєра будуть встановлені розміри 300 пікселів по ширині і 250 по висоті. Вказівка розмірів відео є необов’язковим, і якщо розміри не вказані, то будуть використані розміри, зазначені в налаштуваннях скрипта.

14. Додана можливість при написанні новини і використанні тегів для вставки відео, встановлювати розміри відеоплеєра безпосередньо для даної новини і для кожного конкретного тега. Наприклад [videо=300×250,http://site.ru/video.flv], в даному випадку для відео плеєра будуть встановлені розміри 300 пікселів по ширині і 250 по висоті. Вказівка розмірів відео є необов’язковим, і якщо розміри не вказані, то будуть використані розміри, зазначені в налаштуваннях скрипта. Також ви можете встановлювати не тільки розміри в пікселях, але і процентне співвідношення розмірів.

15. Додана можливість при написанні новини і використанні тегів для вставки mp3 аудіо файлів, встановлювати розміри плеєра безпосередньо для даної новини і для кожного конкретного тега. Наприклад [audiо=300×250,http://site.ru/audio.mp3]. Також ви можете вказати ширину плеєра, без вказівки висоти, наприклад [audiо=300,http://site.ru/audio.mp3]. Вказівка розмірів відео є необов’язковим, і якщо розміри не вказані, то будуть використані розміри, зазначені в налаштуваннях скрипта.

16. Додана можливість редагування користувачів безпосередньо з сайту не тільки для групи адміністраторів, але і для всіх груп користувачів, які мають дозвіл на редагування користувачів в налаштуваннях груп.

17. В адмінпанелі скрипта, в розділі управління ключовими словами хмари тегів, добавлена розбивка ключових слів по сторінках, а також додана зручна навігація за даними сторінок, що значно спрощує редагування великої кількості ключових слів, що знаходяться в хмарі тегів.


18. В адмінпанелі скрипта, в розділі управління ключовими словами хмари тегів, додана можливість масового виділення і видалення непотрібних ключових слів для хмари тегів.


19. Додана можливість встановити в налаштуваннях скрипта, ліміт часу, протягом якого, після реєстрації, користувачеві буде заборонено додавати публікації на сайті. Дана можливість запобіжить реєстрацію спамерів тільки для того, щоб додати новину, і ефективна при бані користувача, він не зможе відразу додавати новини знову, якщо його аккаунт раніше був забанений.


20. Додана можливість встановити в налаштуваннях скрипта, ліміт часу, протягом якого, після реєстрації, користувачеві буде заборонено додавати коментарі на сайті. Дана можливість запобіжить реєстрацію спамерів тільки для того щоб додавати коментарі, і ефективна при бані користувача, він не зможе відразу додавати коментарі знову, якщо його аккаунт раніше був забанений.

21. Внесені зміни в систему публікації статей. Так як часто користувачі будують свої сайти виключно з використанням додаткових полів, скрипт більше не вимагає обов’язкового заповнення короткої новини при публікації статей на сайті.

22. Для шаблону виведення всіх ключових слів з хмари тегів (tagscloud.tpl) доданий новий тег {tags limit=”x”}, де x – це кількість найпопулярніших тегів, яке буде виведено на сторінці. Наприклад, ви можете на цій сторінці вивести весь список ключових слів тегом {tags} або вивести на даній сторінці тільки 100 найбільш популярних ключових слів, тегом {tags limit=”100″}


23. У налаштування скрипта додана можливість зазначення місця розташування навігації по сторінках новин. Ви можете відключити висновок навігації, виводити її вгорі або внизу новин, або виводити одночасно нагорі і внизу новин.

24. Додана перевірка на реальне існування адреси E-mail, при зміні адреси у налаштуваннях профілю користувачем, якщо на сайті включена розширена реєстрація, вимагає активації E-mail адреси. В даному випадку при зміні E-mail в профілі, користувачеві буде надіслано лист із активацією на нову адресу, яку він має підтвердити, для завершення процедури зміни адреси E-mail.

25. Збільшена швидкість роботи сайту у випадку використання RSS інформерів, і в разі якщо зовнішні сайти з якихось причин перестали відповідати, наприклад, стали недоступні.


26. У налаштування скрипта додана можливість встановлювати кількість статей на сторінку, які були знайдені в результаті пошуку. Раніше дана кількість було прив’язане до загальних налаштувань кількість новин на сторінку, що перестає відповідати зростаючим вимогам щодо оформлення сайту, коли загальні налаштування можуть бути встановлені в нульове значення.

27. Додано облік налаштувань груп, при перестроюванні новин в адмінпанелі скрипта. Раніше при перестроюванні публікацій в адмінпанелі скрипта, налаштування груп не враховувалися, а враховувалися тільки налаштування скрипта.

28. В шаблон панелі авторизації (login.tpl) додана підтримка нового тегу {group-icon}, призначеного для виведення іконки групи користувача.


29. У налаштування скрипта, в розділі налаштувань E-mail, додана можливість зазначення додаткових параметрів для функції PHP Mail(). Дана можливість дозволяє примусово встановити параметри для відправки листів, наприклад, деякі сервери вимагають примусового вказівки відправника через прапор -f, і т. д.


30. У налаштування скрипта, в розділі налаштувань E-mail, додана можливість зазначення адреси E-mail, що буде використовуватися в якості авторизації відправника на SMTP-сервер. Наприклад деякі безкоштовні поштові сервіси типу yаndex.ru вимагають, щоб при використанні їх сервісу відправником при авторизації був вказаний Е-mail адресу, зареєстровану на їх сервісі.

31. Додана підтримка тегів [group] і [not-group] при предосмотре картки профілю користувачів (шаблон profile_popup.tpl).


32. Додана можливість, в адмінпанелі скрипта при редагуванні новин, масово призначати нового автора публікацій.

33. Додана можливість для адміністраторів сайту в адмінпанелі видаляти інформацію про встановлених сторонніх модулях, безпосередньо з адмінпанелі скрипта. Також у разі якщо для стороннього модуля не вказана або відсутній іконка, то використовується стандартна іконка скрипта для даного модуля.


34. У налаштування груп додана можливість дозволяти або забороняти участь в голосуваннях на сайті для певних груп користувачів.

35. При редагуванні профілю користувача на сайті, доданий контроль вводяться IP адрес, призначених для блокування доступу до облікового запису для певних підмереж. У випадку некоректного введення адреси, дана інформація буде додана в базу даних. Що запобігає випадковій блокування користувачами самих себе, коли вони вводять замість IP адрес, некоректну інформацію в профілі.

36. Внесені невеликі зміни в скрипті для повної підтримки нового браузера IE9.

37. Фреймворк jQuery і WYSIWYG редактор були оновлені до актуальних версій.

38. Виправлена проблема, при якій, неможливо було вставити посилання на картинку без вирівнювання в ББ редакторі.

39. Виправлена проблема, при якій перестроювання публікацій в адмінпанелі втрачало опис атрибутів title для картинок, якщо для них не були задані власні атрибути.

40. Виправлена проблема в UTF-8 версії скрипта, при якій могли невірно оброблятися HTML-атрибути в тегах, якщо вони містити російські символи.

41. Виправлена проблема, при якій не скачують завантажені через скрипт файли, що містять в своєму імені кілька точок поспіль.

42. Виправлена проблема, при якій при експортуванні RSS Яндекс новини, Яндекс відхиляв експорт, якщо новина перебувала у кількох категоріях, т. к. для яндекса необхідно вказувати одну категорію. В RSS-потоці, призначеному для яндекса, буде вказана лише одна сама перша категорія.

43. Виправлені виявлені і заявлені раніше невеликі помилки в скрипті.
111