DataLife Engine v.9.4 Press Release

Були підготовлені і реалізовані наступні зміни:1. В адмінпанелі скрипта доданий новий розділ обліку всіх дій користувачів в адмінпанелі скрипта. В даному розділі збираються всі дії користувачів, що здійснюються в адмінпанелі скрипта, за останні 30 днів, тим самим адміністратор сайту може завжди подивитися, які дії здійснював той чи інший користувач адмінпанелі. Зібрані скриптом видалити дані в скрипті не можна, вони автоматично видаляються скриптом після закінчення 30 днів з моменту їх здійснення.

2. В адмінпанелі скрипта додано логування всіх входів в адмінпанель скрипта від користувачів, які мають доступ до адмінпанелі. При цьому фіксується час входу в адмінпанель, логін користувача і його IP, з яким він входив в адмінпанель скрипта.

DataLife Engine v.9.4 Press Release

3. В адмінпанелі скрипта додано новий розділ: “Аналіз продуктивності”. У даному розділі проводиться аналіз всіх налаштувань скрипта і налаштувань груп користувачів, і за результатами аналізу видаються рекомендації по зміні та відключенню тих чи інших можливостей скрипта. При цьому результати виводяться з докладними описами, чому потрібно відключити ту або іншу можливість, а також результати виводяться у спеціальних графічно виділених блоках, що визначають ступінь навантаження тієї чи іншої можливості. Рекомендації виділених червоним, необхідно виконувати в першу чергу, тому що дозволяють істотно знизити навантаження на сервер. Рекомендації в жовтому блоці вказують на середню ступінь навантаження. Рекомендації, виділені зеленим, здатні лише незначно знизити навантаження. Тим самим використання даного розділу рекомендується в першу чергу, тим, хто має проблеми з навантаженням на сайт, на своєму хостингу і хоче спробувати вирішити проблему “малою кров’ю”, без зміни тарифного плану на хостингу і переходу на більш потужні ресурси. Даний розділ буде корисний як новачкам, нещодавно користуються скриптом, так і більш досвідченим користувачам.4. Додана нова додаткова система захисту сайту від спам ботів, заснована на системі Питання – Відповідь. В адмінпанелі в спеціальному розділі адміністратором сайту задається список питань і варіанти відповіді на дані питання. При цьому дана система може включатися окремо для реєстрації, додавання новин, додавання коментарів. Для реєстрації система включається в налаштуваннях скрипта, а для додавання новин і коментарів включається в налаштуваннях груп, і може включатися тільки для деяких груп користувачів. Дана система питання-відповіді є повністю автономною і незалежною від каптчі на сайті і може використовуватися як спільно з каптчею, так і окремо. Для виведення системи питання і відповіді використовуються шаблонні теги [question] і [/question], які виводять текст, ув’язнений в дані теги якщо система питання-відповідь включена і тег {question} , який виводить питання для відвідувача.


5. Додана можливість включення в налаштуваннях скрипта навігації по сторінках коментарів за допомогою технології AJAX без перезавантаження сторінки. Наприклад новости додано велику кількість коментарів, які розбиті на декілька сторінок, то при включенні даної опції коментарі будуть подгружаться на цю ж сторінку, тим самим знижується навантаження на сервер, т. к. виконується тільки мала частина коду, відповідального тільки за показ коментарів на сайті. При цьому повторно перевантажити переглядається сторінку коментарів, можна буде натиснувши на посилання виведення коментарів, укладену в тегу [com-link] [/com-link] шаблону повної новини.


6. Додана нова система швидкого редагування новин на сайті. При швидкому редагуванні, всі поля для редагування новини відкриваються в спеціальному спливаючому вікні для редагування, яке має великі зручні розміри, тим самим редагування тексту стало більш зручним і не залежить від розмірів ваших блоків, де розташовуються новини на сторінці.


7. Додана можливість при швидкому редагуванні, редагувати і додаткові поля для даної новини, а не тільки коротку або повну новину. При цьому при швидкому редагуванні, можна редагувати тільки ті додаткові поля, для яких вже задавалася інформація при додаванні новини. Якщо необхідно змінити або додати інформацію поле, яке раніше не ставилося, то необхідно переходити в повне редагування новини.


8. Додана нова система скарг користувачів на граматичні помилки. Відвідувач сайту, перебуваючи на сторінці вашого сайту може виділити будь-який текст в браузері і натиснути Ctrl+Enter і йому буде запропоновано відправити повідомлення про граматичну помилку у виділеному тексті. При цьому користувач може виділити будь-який текст на будь-якій сторінці вашого сайту. Тому рекомендуємо вам розмістити який-небудь блок-повідомлення в будь-якій видимій частині вашого сайту, що у відвідувачів є можливість відправляти повідомлення адміністрації про граматичні помилки на сайті. Управління скаргами на граматичні помилки здійснюється в адмінпанелі, в розділі управління скаргами. Саме повідомлення відправляється з сайту з використанням технології AJAX без перезавантаження сторінки, і не доставляє незручностей користувачам.

9. Для шаблонів статичних сторінок, а також у тексті статичних сторінок додана підтримка тегу: [static=ім’я сторінки] текст [/static] який виводить текст укладений в теги , якщо відвідувач переглядає статичну сторінку з вказаним ім’ям. А також додана підтримка тегу: [not-static=ім’я сторінки] текст [/not-static], який виводить текст укладений в теги, якщо відвідувач не переглядає статичну сторінку з вказаним ім’ям.

10. Для шаблону повної новини (fullstory.tpl) додана підтримка тегу користувальницького тег {custom category=”2,7″ template=”custom” aviable=”global” from=”0″ limit=”10″ cache=”yes”} призначеного для виведення новин з визначених категорій в призначеному для користувача форматі. Тим самим ви можете організувати у шаблоні висновок новин з необхідним вам оформленням, наприклад з цієї ж категорії, що і сама новина.

11. Додана підтримка мультикатегорий в додаткових полях для новин. Якщо різним категоріям призначені різні додаткові поля новин, то при одночасному їх виборі, при додаванні новини, скрипт буде пропонувати заповнити всі призначені обраними категоріями додаткові поля, а не тільки для першого за списком категорії, як було раніше.

12. Перероблений флеш відеоплеєр, в результаті якої була оптимізована завантаження деяких відеофайлів, а також усунені проблеми, які в певних ситуаціях могли призводити до зависання плеєра.

13. Для тега [media=http://…] додана підтримка ігрового сервісу http://www.gametrailers.com/. Для вставки відео з даного сервісу на своєму сайті, використовується URL на якому розташований необхідний відеоролик. Наприклад: [media=http://www.gametrailers.com/video/e3-2011-ace-combat/716076]

14. Для картки профілю користувача (шаблон profile_popup.tpl) додана підтримка тегів [rss] тект [/rss], які публікують посилання в профілі на RSS потік всіх новин користувача.


15. Додана можливість редагування профілів користувачів, безпосередньо при редагуванні коментарів сайту в адмінпанелі скрипта. Тим самим ви можете забанити користувача або заборонити йому публікацію безпосередньо на сторінках редагування коментарів.

16. Додана можливість блокувати IP користувача, що відправив коментар, безпосередньо при редагуванні коментарів сайту в адмінпанелі скрипта.


17. При вході адміністратора в адмінпанель скрипта, додана автоматичне повідомлення адміністратора у спливаючому вікні, про що надійшли нових скаргах на сайті, з моменту його останнього відвідування. Що дозволяє адміністратору своєчасно реагувати на нові скарги.


18. В налаштування відеопрогравач на сайті доданий новий режим якості “Автоматичний” відтворення відео роликів з сервісу Youtube. При виборі цього режиму якості, плеєр автоматично вибирає якість відео для кожного користувача персонально. В залежності від швидкості інтернет з’єднання і інших параметрів.


19. Додана перевірка заповнення обов’язкових полів для публікацій, ще до відправки даних на сервер. Тим самим якщо необхідні додаткові поля були не заповнені користувачем, то інша написана ним інформація не буде втрачена, а користувачеві буде показано повідомлення про необхідність заповнення всіх обов’язкових полів до публікації.


20. Додана можливість при авторизації на сайті користувача встановлювати йому опцію “зберегти на комп’ютері”. При виборі даної опції під час авторизації, термін життя його авторизації буде обмежений часом поки відкритий браузер. Після закриття браузера, інформація про авторизації на сайті автоматично видаляється. Дана опція буде корисна тим хто заходить на сайт з чужого або громадського комп’ютера.

21. Поліпшені алгоритми контролю ЧПУ при перевірці адреси URL для перегляду повної новини.


22. Додана можливість в налаштуваннях скрипта задавати метод авторизації користувачів на сайті. Ви можете встановити як виробляти користувачам авторизацію на сайті, з використанням логіна і пароля або з використанням E-mail та пароль. Включивши наприклад авторизацію з використанням E-mail ви збільшуєте тим самим безпеку щодо захисту даних користувача від підбору авторизації, т. к. E-mail на сайті не показується і невідомий нікому крім самого користувача.


23. При додаванні або редагуванні статичної сторінки в адмінпанелі скрипта, додана можливість включення або відключення для даної сторінки лічильника переглядів сторінки.

24. Для WYSIWYG редактора додано нове API для перевірки орфографії написаного тексту. Перевірка ведеться за допомогою сервісу Яндекса, що для російської мови дає більш кращі переваги, ніж сервіс від Google. Яндекс має набагато більший словниковий запас і виробляє більш коректну перевірку, написаного тексту.


25. В налаштування відеопрогравача додана можливість встановлювати параметри програється відео за замовчуванням. Ви можете встановити наступні параметри: Оригінальний розмір відео, відео збільшення за розміром програвача з збереженням пропорцій відео, повне заповнення екрану відеопрогравача.


26. Оптимізована робота створення бекапу бази даних, збільшена швидкість роботи створення бекапу, виправлена проблема, при якій іноді могли створюватися дублікати файлів БД, всі повідомлення про створення та поновлення бази даних, перенесені в мовні пакети скрипта.


27. У налаштування скрипта додана можливість включення автоматичного заповнення символьного коду для каталогу публікацій. При включенні даної настройки, якщо при додаванні публікації не був встановлений символьний код для публікації, то для нього автоматично буде додано перша буква заголовок публікації.

28. Додана функція перевірки файлів антивірусом DLE за крону. Для того щоб виконати перевірку вам необхідно встановити на вашому хостингу запуск скрипта http://site.ru/cron.php?cronmode=antivirusза результатами перевірки, якщо на вашому сервері будуть виявлені невідомі або не відповідають зробленому раніше знімку системи файли, то на E-mail вказаний в налаштуваннях скрипта буде надіслано відповідне повідомлення.


29. У налаштування скрипта додана можливість встановлювати кількість новин на сторінку, які будуть показуватися при перегляді мобільної версії сайту. Тим самим ви можете встановлювати роздільне кількість публікацій на сторінку для звичайної версії сайту і для мобільного.

30. Для шаблонів короткої і повної новини (shortstory.tpl і fullstory.tpl) додані нові теги [xfnotgiven_X]…[/xfnotgiven_X], які виводять текст зазначений у них якщо додаткове поле не було вказано при публікації новини, де X це ім’я додаткового поля. Тим самим оформлення додаткових полів у новинах стає ще більш гнучким і ви можете комбінувати різне оформлення в залежності від того, було чи поле написано чи ні.

31. Блок виводу популярних новин повністю переведений на використання шаблонної системи, даний блок використовує файл шаблону topnews.tpl і ви можете використовувати у ньому наступні теги: DataLife Engine v.9.4 Press Release – виводить заголовок новини, {link} – виводить посилання на новину, {image-x} виводить URL картинок, що знаходяться в короткій новині, де x-це номер картинки в новині, наприклад {image-1} виведе URL першої картинки в короткій новині, {text} – виводить повністю короткий зміст новини, {text limit=”x”} – виводить лише текст короткої новини без HTML форматування, при цьому сам текст публікації обрізає до зазначених X кількості символів. При цьому обрізання тексту відбувається до останнього логічного слова, а не обриває текст на середині слова. Тим самим ви отримуєте можливість більш розширеного оформлення публікації популярних новин на сайті.

32. Висновок схожих новин в повній новині повністю переведений на використання шаблонної системи, даний блок використовує файл шаблону relatednews.tpl і ви можете використовувати у ньому наступні теги: DataLife Engine v.9.4 Press Release – виводить заголовок новини, {link} – виводить посилання на новину, {image-x} виводить URL картинок, що знаходяться в короткій новині, де x-це номер картинки в новині, наприклад {image-1} виведе URL першої картинки в короткій новині, {text} – виводить повністю короткий зміст новини, {text limit=”x”} – виводить лише текст короткої новини без HTML форматування, при цьому сам текст публікації обрізає до зазначених X кількості символів. При цьому обрізання тексту відбувається до останнього логічного слова, а не обриває текст на середині слова. Тим самим ви отримуєте можливість більш розширеного оформлення знайдених схожих новин при перегляді повної новини.

33. При виведенні новин з використанням інтерфейсу тега custom, шаблони додано використання нових тегів: {image-x} виводить URL картинок, що знаходяться в короткій новині, де x-це номер картинки в новині, наприклад {image-1} виведе URL першої картинки в короткій новині, {text limit=”x”} – виводить лише текст короткої новини без HTML форматування, при цьому сам текст публікації обрізає до зазначених X кількості символів. Тим самим ви отримуєте нові інструменти для гнучкого виведення новин на сторінках з використанням інтерфейсу тега custom.

34. Внесені зміни в алгоритми показу рейтингу новин при перегляді повних новин. Тег {rating} виводить тільки безпосередньо графічний рейтинг новини, а для виведення з кількості виборців користувачів, для шаблону повної новини (fullstory.tpl) доданий новий тег {vote-num} який і виводить кількість користувачів, що виставили рейтинг цієї новини. Тим самим оформлення новин стало гнучкішим і дана інформація може виводитися окремо від самого рейтингу.

35. Внесені зміни в алгоритми роботи налаштувань груп, що стосуються дозволу на видалення всіх новин. Якщо користувачеві дозволено видаляти всі новини, але при цьому також зазначені довірчі розділи, в яких він може редагувати новини, то ці параметри діють також і на видалення новин. Іншими словами, користувачі не зможуть видаляти новини, що не знаходяться в довірчих йому категоріях.

36. Внесені зміни в алгоритми роботи налаштувань груп, що стосуються дозволу на публікацію новин без модерації. Якщо користувачу не дозволено публікувати без модерації, і при цьому дозволений доступ до адмінпанелі скрипта, то при додаванні новин в адмінпанелі, вони також будуть відправлятися тільки на модерацію і без модерації публікувати новини дані користувачі більше не зможуть.

37. Внесені зміни в алгоритми роботи налаштувань груп, що стосуються дозволу на редагування власних новин. Якщо користувачеві дозволено редагувати новини, дозволений доступ до адмінпанелі скрипта, але при цьому заборонена публікація новин без модерації. При редагуванні вже опублікованих новин в адмінпанелі скрипта, вони автоматично будуть йти знову на модерацію.

38. Виправлена нещодавно допущена яндексом помилка за видачу проіндексованих сторінок з хмари тегів для сайтів в кодуванні windows-1251, що містить в URL кирилицю. Суть цієї помилки полягає в тому, що з недавніх пір пошукова система Яндекс стала примусово змінювати кодування URL на UTF-8, залишивши при цьому коректну індексацію сторінок, в результаті чого сторінки пошукачем індексуються і показуються в результатах пошуку на Яндексі, однак при переході з Яндекса на ці сторінки, пошуковик примусово міняв кодування символів і відправляв вже за неіснуючою адресою. Незважаючи на повідомлення пошуковій системі про наявність явної проблеми з боку пошукача, ця проблема так і не була ними виправлена. У зв’язку з цим дана проблема була вирішена з боку DLE, для сайтів, що мають кодування windows-1251, скрипт автоматично визначає кодування вхідного URL і при необхідності її примусово перекодовує.

39. Виправлена проблема зі скачуванням файлів через скрипт, але завантажених по FTP, якщо їх назва містить букви різного регістра.

40. Виправлена проблема, при якій ролики Youtube, проигрывавшиеся в стандартному плеєрі Youtube, виводилися завжди поверх будь-яких вікон.

41. Виправлена проблема, при якій під час імпорту новин з RSS, якщо в новині є лапки, додається їх некоректне подвійне екранування.

42. Виправлена проблема, при якій скриптом допускалося використання прогалин в E-mail адреси, які вказуються при реєстрації на сайті.

43. Виправлені виявлені і заявлені раніше невеликі помилки в скрипті.
146