DataLife Engine v.9.5 Final ReleaseБули підготовлені і реалізовані наступні зміни:

1. Додана підтримка Memcache для кешування на сайті. В налаштуваннях скрипта, ви можете вибрати, який тип кешування використовувати на сайті. Або файловий кеш або Memcache. При включенні даної установки переконайтеся, що Memcache включений і підтримується вашим хостингом. А також уточніть дані для підключення до Memcache сервера.

2. Покращена система кешування на сайті. Додано кешування MySQL запитів для перегляду повних новин, додано кешування MySQL запитів коментарів до них, що дозволяє ще більше знизити навантаження на MySQL на відвідуваних сайтах. А також поліпшені алгоритми автоматичного очищення кеша.3. В адмінпанелі скрипта при додаванні або редагуванні новин, додана нова система вибору категорій новини. Дана система спеціально адаптована для роботи зі списками, які містять велику кількість категорій. У дану систему вибору інтегрований пошук потрібної категорії, для цього достатньо набрати частина імені категорії.


4. У налаштування скрипта додана можливість включення виводу новин на сайті, дата публікації яких ще не настала. Дана опція буде корисна сайтах публікують, наприклад анонси на заплановані заходи або наприклад для публікації афіш.


5. Для додаткових полів додана можливість встановлювати опцію “Використовувати значення полів як перехресні гіперпосилання”. При включенні даної опції для додаткового поля, значення додаткового поля при виведенні в публікаціях стає посиланням на показ усіх публікацій містять аналогічні значення додаткових полів. Тим самим дана можливість дозволяє групувати новини значень цих полів. Наприклад, якщо ваш сайт це каталог відео фільмів, то ви можете групувати новини по акторам, жанрами і т. д. При цьому якщо значення дод. полів перераховані через кому, то автоматично для кожного слова буде сформована окрема посилання. Наприклад, ви створили додаткове поле для жанрів відеофільмів, при написанні новини в даному додатковому полі ви можете перерахувати через кому жанри, наприклад, “Комедія, Драма, Історичний” і для кожного з цих слів буде сформована окрема посилання на пошук новин містять дані значення окремо.


6. Для простого типу пошуку по сайту, додана опція: “Точний збіг всіх слів”, тим самим при знаходженні великої кількості результатів пошуку, користувач може звузити кількість знайдених результатів, до найбільш підходящих.


7. Додана можливість перестроювання статичних сторінок в адмінпанелі скрипта, в розділі перестроювання новин.

8. Для шаблонів короткої і повної новини (shortstory.tpl і fullstory.tpl) доданий новий тег: {category-url} , який виводить повний URL на категорію, якій належить дана новина. Даний тег виводить тільки URL в чистому вигляді, без форматування або готової посилання. Тим самим ви можете задавати в шаблонах власне необхідне оформлення, наприклад, ви можете зробити клікабельним іконку категорії, і т. д.


9. Суттєво покращено вставка зображень в новини і коментаріз використанням BBCODES редактора. При вставці посилання на зображення, ви можете відразу задати опис картинки, а також у випадаючому меню вибрати необхідне вирівнювання зображення на сторінці.

10. Для шаблону виведення результатів пошуку (searchresult.tpl) додана підтримка тегів [catlist=1,2….] текст [/catlist] , які виводять текст в тезі, якщо новина належить зазначеним категоріям, а також додана підтримка тегів [not-catlist=1,2….] текст [/not-catlist] , які виводять текст в тезі, якщо новина не належить вказаним категоріям.

11. В адмінпанелі, в розділі IP утиліт, додана можливість банити необхідні IP-адреси, безпосередньо з даного розділу.


12. Для статичних сторінок додана можливість встановлювати, публікувати чи не публікувати посилання на дану сторінку при створенні карти сайту для пошукових систем. Тим самим ви можете відключати необхідні вам сторінки з карти сайту.


13. При додаванні або редагуванні статичних сторінок, додана можливість автоматично генерувати опис і ключові слова для метатегів, з використанням технології AJAX, на основі написаного тексту для статичної сторінки. Тим самим ви можете швидко відредагувати згенеровані автоматично слова, прибравши зайве, а не набирати їх повністю вручну.


14. У налаштування груп додана можливість встановлювати обмеження на кількість завантажених на сервер зображень для однієї новини, тим самим ви можете обмежити користувачів, завантаження зображень на сервер, і уникнути надмірного засмічення сервера зображеннями.


15. У налаштування груп додана можливість встановлювати обмеження на кількість завантажених на сервер файлів (не зображень) для однієї новини, тим самим ви можете обмежити користувачів, завантаження файлів на сервер, і уникнути надмірного засмічення сервера файлами.

16. Додана автоматична очистка значень додаткових полів в базі даних, якщо додаткове поле було видалено в адмінпанелі скрипта. Для того щоб очистити значення віддалених додаткових полів, необхідно в адмінпанелі скрипта запустити перестроювання публікацій. При перестроюванні публікацій, якщо поле видалено з сайту, то будуть з бази даних віддалятися і значення даних додаткових полів.

17. Для шаблонів короткої і повної новини (shortstory.tpl і fullstory.tpl) додані нові теги: [comments] текст [/comments], які виводять текст, ув’язнений в них, якщо у даній публікації присутні коментарі на сайті, а також додані теги: [not-comments] текст [/not-comments], які виводять текст, ув’язнений в них, якщо у даній публікації відсутні коментарі на сайті. Тим самим ви можете гнучко налаштовувати дизайн свого сайту, на відміну від ситуації, наприклад, якщо у новини немає коментарів, то пропонувати користувачеві бути першим, а якщо є, то виводити кількість коментарів.


18. В адмінпанелі, в розділі редагування новин, додані посилання на перегляд даної новини на сайті. Для того щоб перейти на перегляд новини, достатньо клікнути на кількість переглядів цієї новини.

19. Для шаблонів перегляду профілю користувача і коментарів (userinfo.tpl / comments.tpl) додані нові теги: [xfnotgiven_X]…[/xfnotgiven_X], які виводять текст, вказаний в них, якщо додаткове поле користувача не було поставлено, де X це ім’я додаткового поля профілю користувача. Тим самим оформлення додаткових полів для користувачів стає ще більш гнучким, і ви можете комбінувати різне оформлення в залежності від того, було чи поле написано чи ні.

20. Для шаблонів перегляду профілю користувача, коментарів а також картки користувача (userinfo.tpl, comments.tpl і profile_popup.tpl) додані нові теги: [fullname] {fullname} [/fullname] – які виводять текст, ув’язнений в них тільки якщо повне ім’я користувача задано, [not-fullname] текст [/not-fullname] – які виводять текст, заданий в них тільки якщо повне ім’я не вказано. [icq] {icq} [/icq] – які виводять текст, ув’язнений в них тільки якщо ICQ користувача задано, [not-icq] текст [/not-icq] – які виводять текст, заданий в них тільки якщо ICQ користувача не задано. [land] {land} [/land] – які виводять текст, ув’язнений в них тільки якщо місце проживання користувача було ним поставлено, [not-land] текст [/not-land] – які виводять текст, заданий в них тільки якщо місце проживання користувача не було зазначено. [news-num] {news-num} [/news-num] – які виводять текст, ув’язнений в них, якщо у даного користувача є опубліковані новини на сайті, [not-news-num] текст [/not-news-num] – які виводять текст ув’язнених у них якщо у даного користувача немає новин на сайті. [comm-num] {comm-num} [/comm-num] – які виводять текст, ув’язнений в них, якщо у даного користувача є опубліковані коментарі на сайті, [not-comm-num] текст [/not-comm-num] – які виводять текст ув’язнених у них якщо у даного користувача немає коментарів на сайті. Тим самим ви отримуєте більше можливостей для різноманітної верстки даних шаблонів, в залежності від даних умов.

21. Для шаблону виведення результатів пошуку (searchresult.tpl) додана підтримка тегу {date=формат дати}, призначеного для виведення дати новини в призначеному для користувача форматі.

22. Додана підтримка виведення додаткових полів, призначених для профілю користувача, при виведенні спливаючій картки користувача (шаблон profile_popup.tpl). Для виведення додаткових полів, використовуються аналогічні теги, як і для шаблонів коментарів і показу профілю користувача.


23. У налаштування груп додана можливість обмежувати для різних груп, максимальна кількість коментарів, яке їм дозволено публікувати на сайті на добу. Даний ліміт також можна відключати.

24. Додана підтримка національних символів (у тому числі і кирилиці), при автоматичному створенні буквеного каталогу.

25. Для шаблону виведення короткої новини (shortstory.tpl), а також для шаблонів виведення новин з використанням тег {custom} доданий новий тег {vote-num}, який виводить кількість тих, хто проголосував за публікацію користувачів.

26. Додано використання шаблонної картинки заглушки /dleimages/no_image.jpg для тегів {image-x} в шаблонах. Дана картинка буде використовуватися в тому випадку, якщо для даного тега в новини, відсутнє відповідне для нього зображення.

27. Для шаблонів виведення популярних новин, схожих новин і користувальницького виведення новин за допомогою тега custom, додано використання тегів [image-x] текст [/image-x] – які виводять текст зазначений у них тільки у випадку, якщо картинка з номером X присутня в новини.

28. Для шаблонів виведення популярних новин і схожих новин (topnews.tpl і relatednews.tpl) додано використання тегів {category} і {link-category} які виводять списки категорій, яким належать публікації, а також посилання на дані категорії.


29. У налаштування скрипта, в розділі налаштувань E-mail додана настройка для визначення типу з’єднання і авторизації (SMTP HELO) на SMTP-сервер. Ви можете вибрати, що відправляти сервера HELO або EHLO. Раніше завжди використовувалася стандартна відправка HELO, однак деякі поштові сервери вимагають використання саме EHLO.


30. При використанні зворотного зв’язку на сайті додано використання тегу {%group%}, який використовується в шаблоні E-mail повідомлень. Даний тег дозволяє відправляти у листах з сайту групу, в якій знаходиться на сайті, відправник повідомлення.

31. Для шаблонів популярних новин і схожих новин (topnews.tpl, relatednews.tpl) додана підтримка додаткових полів публікацій. Для виведення додаткових полів використовуються і підтримуються всі аналогічні теги для дод. полів, які використовуються при виведенні коротких і повних публікацій.


32. Додана підсвічування тексту, опублікованого з використанням тегу [cоde]. Підсвічування коду підтримує PHP, javascript, HTML, CSS, SQL.


33. Додана нова система редагування профілю користувачів в адмінпанелі і на сайті для адміністраторів. Редагування переведено на використання Jquery UI, що дозволяє позбавиться від спливаючих вікон браузера і інтегрувати редагування користувача безпосередньо в дизайн сайту.

34. Додано GZIP стиснення і кешування стислих файлів для WYSIWYG редактора. Тим самим істотно прискорена завантаження редактора в браузер користувача, якщо він включений і використовується в налаштуваннях скрипта. А також WYSIWYG був оновлений до актуальної версії.

35. Шаблони для версій для друку, такі як друк.tpl і static_print.tpl переведені із загальної папки шаблонів, безпосередньо в шаблони, тим самим для кожного шаблону свого сайту ви можете налаштовувати індивідуальну версію для друку в залежності від використовуваного шаблону. Також дані файли шаблонів можуть редагуватися редактором шаблонів в адмінпанелі скрипта.

36. Оновлений редактор шаблонів в адмінпанелі, істотно покращена швидкість роботи редактора при редагуванні тексту, виправлені деякі помилки в підсвічуванні і сфокусувати тексту при редагуванні.

37. Доданий контроль ЧПУ, при використанні посилань на категорії без слеша на кінці. Раніше скрипт не обробляв ці посилання, віддаючи серверну помилку 404, новий механізм додає обробку цих посилань скриптом, і в разі відсутності слеша, відбувається 301 редирект на коректне посилання зі слешем на кінці URL.

38. Додана підтримка прозорості PNG картинках, при їх завантаженні на сервер.

39. Невеликі зміни при виведенні статистики на сайті, спрямовані на виправлення помилок валідності XHTML сторінки.

40. Оптимізована робота JS-скриптів, для більш коректної роботи у браузері Internet Explorer 7.

41. Оптимізовані алгоритми пошуку роботи, в результаті істотно збільшилася швидкість пошуку роботи на великих базах даних.

42. RSS Для експорту новин у форматі “Яндекс новини” внесено зміни під нові технічні вимоги Яндекса, завдяки цьому перегляд RSS адресованого для Яндекс новин, став доступний для перегляду звичайними відвідувачами з використанням звичайних RSS переглядачів і браузерів.

43. Внесені зміни в алгоритми роботи перестроювання публікацій в адмінпанелі скрипта. У разі якщо в налаштуваннях скрипта включено автоматичне зменшення картинок розташованих на зовнішній серверах, то скрипт автоматично зменшує кількість оброблюваних новин за один прохід, тим самим збільшується ймовірність того, що скрипт не буде перевищувати лімітів з часу на час роботи на сервері, і перестроювання буде проходить успішно.

44. У систему логування дій користувача в адмінпанелі додана розширена інформація про авторизацію користувача в адмінпанелі. Наприклад, вводив він логін або пароль вручну або авторизовывался за кукам, якщо авторизація була кукам то з якої сторінки сайту він прийшов в адмінпанель скрипта.

45. Оновлені бібліотеки Jquery і Jquery UI до актуальних версій.

46. Виправлена проблема, при якій здійснювався показ новин у списку схожих новин з категорій, які були заборонені для показу певним групам користувачів в налаштуваннях груп.

47. Виправлена проблема з контролем URL ЧПУ, при якому перевірка не проводилась, якщо альтернативне ім’я URL новини було порожнім.

48. Виправлена проблема, при якій некоректно працював тег {comment-id} в шаблоні коментарів, якщо у налаштування скрипта для коментарів ввімкнено режим AJAX навігації.

49. Виправлена проблема, при якій користувачі, яким не дозволено голосувати в опитуваннях новин, могли в певних випадках обходити обмеження та голосувати в новини.

50. Виправлені виявлені і заявлені раніше невеликі помилки в скрипті.

Посилання для скачування скрипта з відкритим кодом для клієнтів:
Увага! Перегляд інформації доступний тільки користувачам, що мають ліцензію на скрипт. Якщо ви вже купували скрипт, то вам необхідно зайти на сайт під своїм клієнтським аккаунтом.

Якщо ви ще не є нашим клієнтом ви можете придбати скрипт на нашому сайті.

Обговорити реліз ви можете на нашому форумі
230