DataLife Engine v.9.6 Press Release

Були підготовлені і реалізовані наступні зміни:


1. Додано принципово новий завантажувач зображень і різних файлів на сервер. Новий завантажувач має велику кількість принципових відмінностей від старого, тому зупинимося на його можливості докладніше:

Новий завантажувач файлів використовують спливаючі вікна, засновані на JQuery UI, завдяки чому він повністю інтегрований в дизайн сторінок і його зовнішній вигляд повністю настроюється CSS вашого шаблону.

Завантаження файлів відбувається повністю з використанням технології AJAX, тобто без перезавантаження сторінок, завантаження файлів на сервер відбувається у фоновому режимі.

Новий завантажувач написаний з підтримкою стандарту HTML5 відповідно браузери, повноцінно підтримують даний стандарт мають ряд переваг: можливість вибору декількох файлів для завантаження одночасно, а також підтримка технології Drag and Drop, тобто ви можете просто перенести в Windows вибрані файли мишкою в область завантаження, і їх завантаження розпочнеться автоматично. Повноцінною підтримкою даної технології на поточний момент мають тільки два браузера, це Firefox і Chrome.

Також присутній існував раніше флеш завантажувач, призначений для масового одночасного завантаження файлів у всіх браузерах. При цьому була переписана дружелюбність даного завантажувача до користувача і у разі помилок завантаження файлу, замість кодів помилок він виводить повноцінні і зрозумілі повідомлення про помилки і причини помилки завантаження.

Після завантаження зображень на сервер, всі завантажені зображення відображаються у вигляді прев’ю завантажених картинок, і ви можете бачити, яку картинку ви вибираєте і вставляєте візуально.

Перед тим як вставити зображення завантажене в новину, користувач може в зручному вигляді задати опис зображення, вирівнювання по якому вставляти зображення, а також як вставити зображення, у вигляді оригіналу або зменшеної копії.


2. Доданий новий WYSIWYG редактор для написання новин і статичних сторінок. Відмінними рисами нового редактора є наступне:

– Менша вага редактора і як наслідок більш швидке завантаження редактора в браузер.

– Більш простий і інтуїтивно зрозумілий інтерфейс редактора, що полегшує користування редактором непідготовленому користувачеві

– Покращена і зручна вставка зображень, що дозволяє додавати різні ефекти до зображення без знань HTML.

– Вбудована підтримка сервісу “Google Шрифти” дозволяє використовувати на сайті різні красиві шрифти.

– Вбудована підтримка сервісу Youtube, що дозволяє шукати і вставляти відеоролики безпосередньо в редакторі не заходячи на сайт Youtube

– Підсвічування редагування вихідного коду HTML

3. Додана часткова безпечна підтримка HTML тегів iframe. Підтримка була реалізована для того, щоб можна було вставляти деякі дані з сервісів, які не підтримують інших API засобів крім iframe, наприклад вставка відео з сервісу вконтакте, тепер відео можна вставляти в новину шляхом простого копіювання коду в редактор. Т. к. тег iframe не є безпечним тегом. То його робота обмежується тільки при роботі з обмеженим списком дозволених безпечних доменів. На даний момент підтримуються домени http://vkontakte.ru/, http://www.youtube/, http://maps.google.com/. Якщо ви знаєте якісь сервіси які також використовують вставку кодів через iframe, то повідомте на форумі у відповідній темі, дані домени також будуть додані в списки дозволених.


4. Додана можливість завантажувати зображення та інші файли для новин при швидкому редагуванні новин на сайті.


5. При додаванні або редагуванні новин в адмінпанелі скрипта додана можливість вказувати для пошукових систем дозволено або заборонено їм індексувати сторінку з даною новиною. Можливість вибору опції індексування є тільки адміністратори та головних редакторів сайту.

DataLife Engine v.9.6 Press Release
6. Додана можливість для статичних сторінок вказувати дозволено або заборонено пошуковим системам індексувати цю статичну сторінку.

7. Повністю переписані алгоритми роботи модуля показу схожих публікацій при перегляді повної новини. Завдяки цьому вдалося домогтися істотного приросту швидкості роботи даного модуля і істотно знизити навантаження на сервер від роботи даного модуля. Для того щоб це забезпечити новий алгоритм здійснює повнотекстовий пошук за публікаціями тільки один раз, під час першого перегляду новини на сайті, після чого дані про знайдених публікаціях зберігаються в базі даних, і надалі при показі блоку на сайті використовуються дуже швидкі запити до бази даних на вибірку за числовим ID.


8. В адмінпанелі скрипта в розділ перестроювання публікацій додано розділ перестроювання кеша схожих новин. Тим самим якщо ви хочете скинути кеш у старих новин, щоб у них з’явилися посилання на схожі новини, додані пізніше, ви завжди можете в будь-який час скинути кеш і схожі новини будуть знайдені повторно.

9. Істотно збільшена швидкість роботи рейтингу новин для сайтів з великим об’ємом новин, рейтинг був поміщений в окрему легшу таблицю, що істотно збільшує швидкість роботи бази даних MySQL при виставленні рейтингу новини користувачем.

10. Істотно збільшена швидкість роботи лічильника переглядів новин для сайтівз великим об’ємом новин, як при включеному кешировании, так і при відключенні кешування лічильника.

11. Істотно збільшена швидкість роботи перерахунку статистики кількості новин і коментарів у користувачів в адмінпанелі майстра оптимізації, застарілі методи перерахунку, були замінені на більш швидкі MySQL запити.


12. У налаштування груп додана можливість встановлювати для групи користувачів, у якій встановлено показ каптчі і контрольного питання, кількість новин, при досягненні якого каптча і контрольне питання не буде показуватися. Тим самим ви можете встановити, щоб дані засоби протидії спамерам, відключалися для ваших активних користувачів сайту, які спамерами не є.


13. У налаштування груп додана можливість встановлювати для групи користувачів, у якій встановлено показ каптчі і контрольного питання, кількість коментарів, при досягненні якого каптча і контрольне питання не буде показуватися. Тим самим ці засоби захисту не будуть постійно заважати вашим активним коментаторам, які спамерами не є.


14. Додана можливість перегляду на сайті, є користувач в даний момент онлайн або оффлайн на сайті. Для цього в шаблони профілю користувача, картки користувача і коментарі додані теги: [online] текст [/online] – які виводять текст, якщо користувач онлайн, [offline] текст [/offline] – які виводять текст, якщо користувач оффлайн. Статус активності користувача визначається інтервалом в 20 хвилин, якщо протягом 20 хвилин не було ніякої активності і відвідувань сайту від даного користувача, то його статус автоматично стає оффлайн.

15. Для шаблонів коментарів (comments.tpl) доданий новий тег {lastdate} , який виводить дату останнього відвідування сайту користувача, що залишив даний коментар.


16. В адмінпанелі скрипта, в розділі управліннями скарг, додана можливість відправляти особисті повідомлення авторам скарги, якщо вони зареєстровані на сайті.


17. Для швидкого редагування новин на сайті додана можливість одночасного редагування короткої і повної новини, незалежно від розташування на сайті, де запускається редагування.

18. Додані нові механізми режим контролю ЧПУ, що дозволяють не тільки контролювати невірні URL, але і зміну типу ЧПУ. При зміні типу ЧПУ всі посилання на старі ЧПК автоматично перенаправлятися на новий тип ЧПУ. Також при цьому контролюється включення і відключення ЧПУ. Тим самим ви можете безболісно змінити тип ЧПУ, включити його, на вже індексованого пошукачами сайті. Пошукові системи будуть отримувати автоматично 301 редирект, на нові адреси новин, що сприяє більш швидкої і коректної переіндексації сайту пошуковими системами.

19. При відновленні бекапу бази даних в адмінпанелі скрипта доданий контроль версії скрипта, за допомогою якої даний бекап створювався, і в разі не відповідності версії БД з версією скрипта, відновлення бекапа буде призупинено. Дане нововведення дозволяє уникнути найпоширеніших помилок, що здійснюються адміністратором сайту, а саме відновлення БД від старих версій сценарію, що призводить до порушення роботи скрипта.

20. Для шаблонів виведення короткої і повної новини (shortstory.tpl і fullstory.tpl) додані нові теги: {image-x}, який виводить URL картинок, що знаходяться в новини, де x-це номер картинки в новині, наприклад {image-1} виведе URL першої картинки в новині, [image-x] текст [/image-x] – які виводять текст, вказаний у них тільки у випадку, якщо картинка з номером X присутня в новини.

21. Для шаблону виведення короткої новини (shortstory.tpl) доданий новий тег {short-story limit=”x”} , який виводить лише текст короткої новини без HTML форматування, при цьому сам текст публікації скорочується до зазначеного X кількості символів. При цьому скорочення тексту відбувається до останнього логічного слова, а не обриває текст на середині слова. Тим самим з використанням даного тега ви можете робити різне оформлення для різних категорій або розділів сайту.

22. Для шаблону виведення повної новини (fullstory.tpl) доданий новий тег {full-story limit=”x”} , який виводить лише текст повній новині без HTML форматування, при цьому сам текст публікації скорочується до зазначеного X кількості символів. При цьому скорочення тексту відбувається до останнього логічного слова, а не обриває текст на середині слова.

23. RSS Для інформерів в шаблонах додана підтримка тегів: {image-x} які виводять URL картинок, що знаходяться в тексті новини з RSS-потоку, де x-це номер картинки в новині, наприклад {image-1} виведе URL першої картинки в новині. А також додано використання тегів [image-x] текст [/image-x] – які виводять текст зазначений у них тільки у випадку, якщо картинка з номером X присутня в новини з RSS потоку.

24. Додані нові глобальні шаблонні теги, які ви можете використовувати в будь-яких файлах шаблонів: [page-count=1,2,3] текст [/page-count], даний тег виводить текст, ув’язнений в них, якщо користувач знаходиться на визначеній за номером сторінки в навігації по новинах, незалежно від розділу сайту, де 1,2,3 це номери сторінок в навігації. Даний тег дозволяє дуже гнучко налаштувати висновок тієї чи іншої інформації, на певній сторінці і корисний для інформаційних блоків реклами. Ви можете використовувати цей тег спільно з іншими, опеределяющими розділи сайту і категорії. Наприклад, комбінація тегів [aviable=cat][category=1][page-count=1] текст [/page-count][/category][/aviable] виведуть текст, тільки якщо користувач переглядає першу сторінку категорії з id1, і при цьому переглядає саме короткі новини, і при переході на іншу сторінку цієї категорії, даного тексту він вже не побачить. Також був доданий протилежний тег [not-page-count=1,2,3] текст [/not-page-count], який виводить новини на будь номерах сторінок крім зазначених у тегу.

25. Внесено зміни при показі рекламних матеріалів, доданих в адмінпанелі скрипта, і яким встановлена опція “Показувати тільки на головній (ненаскрізний банер)”. Дані рекламні матеріали будуть показуватися користувачеві також якщо він на головній сторінці проходив процедуру авторизації на головній сторінці, тобто буде показуватися завжди, при будь-яких діях користувача, головне щоб він при цьому знаходився на головній сторінці.


26. В адмінпанелі скрипта, в розділі управління рекламними матеріалами, додана нова опція: “Виводити лише на першій сторінці розділу або категорії”. При включенні даної опції код реклами буде показаний тільки на першій сторінці, і якщо розділ складається з декількох сторінок, то на наступних сторінках код показаний не буде. Наприклад, ви призначили код тільки при показі певної категорії і включили дану опцію. То при переході в дану категорії, відвідувач побачить ваш код, тільки на першій сторінці даної категорії, і на наступних сторінках, його вже не буде.

27. Для шаблонів короткої і повної новини (shortstory.tpl і fullstory.tpl) додані нові теги: [rating] текст [/rating], які виводять укладений в них текст, тільки якщо рейтинг для новини включений і прибирають вміст, якщо він був відключений при додаванні новини. Дані теги роблять більш гнучким оформлення в шаблоні, коли при відключенні рейтингу потрібно прибирати і кількість голосів.

28. В адмінпанелі, в розділі управління користувачами, добавлена більш зручна і компактна панель для посторінкового навігації, що робить більш зручним пошук і редагування користувачів в адмінпанелі скрипта.

29. Для персональних повідомлень на сайті додана можливість відстежувати відправником, було прочитано лист одержувачем або ще немає. Для цього при відправленні листа відправник повинен зберегти копію повідомлення в папці надіслані, при цьому в даній папці лист буде відображатися як непрочитане до тих пір, поки отримувач на сайті не прочитає його. Як тільки він це зробить, лист в папці “Надіслане” відправник отримає статус прочитаного.

30. Додано посторінкова навігація в розділі персональних повідомлень на сайті. Що робить зручнішим пошук і читання, а також управління персональними повідомленнями на сайті.

31. Внесені невеликі зміни в показ списку персональних повідомлень на сайті. Непрочитані персональні повідомлення завжди йдуть першими у списку повідомлень. Що при великій кількості повідомлень дозволяє користувачам завжди побачити повідомлення, які ними ще не були прочитані.


32. Для персональних повідомлень на сайті додана можливість виводити візуальну графічну шкалу наповненості скриньки користувача персональними повідомленнями. У разі якщо на скриньку користувача встановлені ліміти на кількість персональних повідомлень, він може візуально бачити, скільки йому ще залишилося до ліміту. Відображення є повністю настроюється в шаблонах і CSS, і може приймати будь-який візуальний вигляд. Для цього в шаблон pm.tpl додані наступні теги: {pm-limit} – виводить максимальну кількість повідомлень, який може зберігати користувач, {proc-pm-limit} виводить кількість заповненого простору скриньки користувача в відсотках, {pm-progress-bar} виводить шкалу наповненості скриньки персональних повідомлень.

33. У налаштування груп додана можливість зробити необмеженим максимальна кількість персональних повідомлень, яке може зберігати у себе користувач.


34. Додано виконання масових дій над персональними повідомленнями на сайті, користувачем. Вибрані персональні повідомлення можна відзначити вже прочитані, або навпаки зняти відмітку про прочитання, щоб можна було візуально виділити їх і підняти найбільш важливі повідомлення, а також вибрані повідомлення можна видалити.

35. Доданий контроль незакритих BB тегів b, i, u, s, у разі якщо кількість відкриваючих тегів не збігається з кількістю закриваючих тегів, дані теги не обробляються, що дозволяє уникати поширення дії даних тегів на всю сторінку сайту.

36. Оновлений редактор шаблонів в адмінпанелі скрипта, усунені деякі проблеми з форматуванням і відображенням коду, а також невелике збільшення продуктивності редактора.

37. Виправлена проблема, при якій скрипт видавав помилку БД в адмінпанелі, при спробі встановити E-mail вже існуючий у іншого користувача, при редагуванні особистих налаштувань.

38. Виправлена проблема, пов’язана з некоректною обробкою тега [category=x] [/category] при включеному показі схожих новин, якщо схожі новини були знайдені з інших категорій.

39. Виправлена проблема, при якій під час автоматичного генерування метатегів з тексту, в них надходили HTML сутності.

40. Виправлена проблема, при якій категорії, в які заборонено додавати новини, але які дозволені до перегляду, не відображалися в розділі пошуку по сайту в списку категорій.

41. Виправлені виявлені і заявлені раніше невеликі помилки в скрипті.
112