DataLife Engine v.9.8 Press Release

Були підготовлені і реалізовані наступні зміни:


1. Для адміністрації сайту додані нові механізми для швидкої боротьби зі спамерами в коментарях. Для цього в шаблони виведення коментарів додані теги [spam] Спамер [/spam], які виводять текст, зазначених у них, у вигляді посилання, при натисканні на яку відбувається відмітка відвідувача, який залишив коментар як “спамера”. При цьому якщо користувач зазначається як “спамер”, всі його коментарі автоматично видаляються з сайту, а самому відвідувачу забороняється надалі публікація новин і коментарів на сайті, а якщо коментар був доданий від імені гостя, то його IP поміщається в список заблокованих для доступу до сайту. Тим самим адміністрація сайту може видаляти всі коментарі спамера і блокувати йому доступ до додавання нових коментарів всього в один клік. Доступ до позначки користувача як “спамер” мають групи користувачів, яким дозволений доступ до адмінпанелі і яким дозволено вилучення будь-яких коментарів у налаштуваннях груп.


2. В адмінпанелі при редагуванні новин, які перебувають на модерації, для адміністраторів і редакторів сайту додавання кнопка “Спам”, при натисканні на яку адміністрація може зазначити користувача, який надіслав новину на модерацію як “спамера”. При цьому всі інші новини даного користувача, що знаходяться на модерації будуть видалені, а користувачеві буде заборонено додавати новини та коментарі на сайті в майбутньому. Дана можливість дозволяє також в один клік видалити спамерські новини, а самого користувача обмежити в правах.


3. При перегляді відвідувачем повній новині на сайті, додана можливість відзначити цікаві фрагменти тексту на сторінці і отримати унікальний url з размеченными фрагментами. Таким чином, будь-хто може, виділивши в тексті потрібні частини (абзаци, речення або слова), поділитися з ким-небудь згенерованої унікальною посиланням, також дану посилання він зможе опублікувати у своїй соціальній мережі. При переході за посиланням користувач потрапить на сторінку з вихідним текстом, а браузер буде прокручено до виділеного тексту. Дана можливість включається і відключається в адмінпанелі в налаштуваннях скрипта.


4. Додана можливість включати або відключати в налаштуваннях скрипта область дії авторизаційних куків та сесій користувачів. Ви можете включити, щоб авторизаційні дані поширювалися на домен і всі піддомени, що корисно при створенні кілька окремих сайтів з єдиною системою реєстрації і авторизації. Або ви можете встановити, щоб дані поширювалися тільки на домен де встановлено скрипт, що є корисним, якщо на домені і піддоменів ви створюєте повністю незалежні сайти.

5. Додана можливість завантажувати деякі типи файлів, завантажених на сервер через DLE, безпосередньо при перегляді сайту з мобільного телефону або смартфона. Наприклад, додана підтримка скачування у форматі PDF і Word, а також додана підтримка скачування програм для системи Android у форматі .апк.

6. Для шаблону виведення результатів пошуку (searchresult.tpl) додано використання нових тегів: {image-x} , який виводить URL картинки, що знаходиться в тексті новини, де x – це номер картинки в новині, наприклад, {image-1} виведе URL першої картинки в новині. Додано використання тегів [image-x] текст [/image-x], які виводять вказаний текст, тільки якщо картинка з номером “x” присутній в новини. А також доданий новий тег {result-text limit=”x”}, який виводить текст знайденої новини без HTML форматування, при цьому сам текст публікації скорочується до зазначеного “x” кількості символів.

7. Додана підтримка тегів [hidе]текст[/hidе] для використання в персональних повідомленнях на сайті.


8. В адмінпанелі, в розділі редагування користувачів додана можливість встановлювати кількість користувачів, що виводяться на сторінку при пошуку по різним параметрам. Дана опція буде корисна, тим адміністраторів, яким необхідно виконати масові дії над великою кількістю користувачів, наприклад, видалити велику кількість користувачів.


9. В адмінпанелі, в розділі управління картинками, додана можливість завантажувати зображення з комп’ютера на сервер.

10. Для тега інтерфейсу виводу публікацій {custom} додана підтримка атрибуту fixed=”yes”. Даний атрибут дозволяє задавати, враховувати при виведенні публікацій, що новини були зафіксовані чи ні. Наприклад, тег {custom category=”1″ aviable=”global” from=”0″ limit=”10″ fixed=”yes”}, виведе новини на сайті помістивши в самий початок саме зафіксовані новини з зазначеної категорії. А тег {custom category=”1″ aviable=”global” from=”0″ limit=”10″ order=”date”} виведе відсортовані по даті, при цьому не буде враховуватися зафіксована новину чи ні.

11. Додана можливість використання в шаблонах одночасно тегів {title limit=”x”} і DataLife Engine v.9.8 Press Release, {short-story limit=”x”} і {short-story} а також тегів {full-story limit=”x”} і {full-story}

12. BB редактор, використовуваний на сайті для додавання новин і коментарів, повністю переведений на використання шаблонів і стилів CSS шаблонів. Тим самим у веб-майстрів з’явилася можливість не тільки змінювати картинки кнопок редактора, але і повністю кардинально змінювати його зовнішній вигляд на власний розсуд.

13. Внесені зміни в алгоритми роботи фільтра слів. Обробка вхідного тексту фільтром проводиться на самому початку, до його обробки парсером ББ тегів. Тим самим розширюються можливості захисту від можливого спаму без блокування можливостей скрипта. Наприклад, при внесенні у фільтр таких стоп слів як “http://” або “.ru”, більше не буде блокуватися робота стандартних смайлів використовуваних у коментарях або новинах.

14. Покращена система пошуку користувачів в адмінпанелі , в розділі редагування користувачів. Додана можливість пошуку користувачів за неповної частини логіна або e-mail адреси. Наприклад, задавши в пошуку по e-mail адресу @mail.ru ви можете знайти всіх користувачів, які використовували при реєстрації поштової скриньки сервера mail.ru і т. д.

15. Для шаблонів main.tpl і виведення повних новин fullstory.tpl додані нові теги: [news=1,2,3] текст [/news], які виводять укладений в них текст, якщо відвідувач переглядає повну новину зазначених у пункті тега новин, де 1,2,3 це ID новин. Також був доданий протилежний тег [not-news=1,2,3] текст [/not-news], який виводить текст на будь-яких інших сторінках окрім перегляду зазначених в тезі новин. Тим самим, завдяки цій можливості ви можете налаштувати оформлення сторінок свого сайту для кожної новини персонально.

16. Для шаблонів main.tpl і виведення коротких новин shortstory.tpl додані нові теги: [tags=тег1,тег2,тег3] текст [/tags], які виводять укладений в них текст, якщо відвідувач переглядає сторінки з перерахованими ключовими словами з хмари тегів, де тег1,тег2,тег3 це ключові слова з хмари тегів. Також був доданий протилежний тег [not-tags=тег1,тег2,тег3] текст [/not-tags], який виводить текст на будь-яких інших сторінках крім зазначених у тегу.

17. Покращена система цитування коментарів на сайті. У разі якщо відвідувач не виділяє текст коментаря, а просто натискає на кнопку цитування, у полі вставляється не просто логін користувача, якому належить коментар, а повністю цитата його коментаря, із збереженням форматування даного коментаря.

18. Додано автоматичне повідомлення пошукових систем про оновлення карти сайту при її автоматичне оновлення з використанням файлу крона.

19. Додано розкладання завантажуваних файлів (не картинок) на сервер по папках місяців. Для цього, при завантаженні файлів у папці uploads/files/ створюються кожен місяць підпапки у форматі “рік-місяць”, куди поміщаються завантажені файли. Тим самим файли більше не накопичуються в одній папці, що робить більш зручним пошук потрібного файлу на сервері при необхідності і знижує навантаження на файлову систему при великій кількості завантажуваних файлів.

20. Додана можливість для адміністраторів сайту при завантаженні файлів по FTP на сервер в папку uploads/files/, створювати в ній внутрішні підпапки, і завантажувати файли по FTP. Раніше скрипт підтримував завантаження файлів тільки безпосередньо в саму папку uploads/files/.

21. Для шаблону main.tpl додані нові шаблонні теги [related-news] {related-news} [/related-news], які дозволяють виводити блок схожих новин при перегляді повної новини. Дані теги будуть корисні для сайтів, які хочуть виводити схожі новини за межами шаблону виведення повної новини (fullstory.tpl), наприклад в бічних колонках на сайті.


22. В адмінпанелі, в розділі управління голосуваннями на сайті, додана можливість установки для голосування груп користувачів, яким показувати дане голосування. Тим самим ви можете створювати на сайті різні опитування для різних груп користувачів.


23. Додана підтримка сервісу Gravatar, для використання аватарів користувачами на сайті. Тим самим ваші користувачі можуть не тільки завантажувати на ваш сервер свої аватари, але і використовувати власні з сервісу Gravatar. Також ви можете просто заборонити завантаження аватарів на сервер, і залишити можливість використання сервісу Gravatar для показу аватарів користувачів.

24. В адмінпанелі скрипта, в розділі керування налаштуваннями категорій, додана можливість вказувати файли шаблонів для короткої і повної новини, розташовані в папках, вкладених вашого шаблону. Наприклад, ви можете вказати myfolder/test і тоді буде для категорії завантажуватися шаблон за адресою /templates/ ваш шаблон /myfolder/test.tpl.

25. Для шаблону виведення повної новини (fullstory.tpl) доданий новий тег [pages] текст [/pages], який виводить вказаний текст в тегах, якщо новина розбита на кілька сторінок за допомогою тегу {PАGEBREAK} і прибирає текст у ньому, якщо новина складається з однієї сторінки. Даний тег вкрай корисний якщо вебмастера, при оформленні шаблону хочуть розмістити навігацію по сторінках в спеціально оформлених блоках або додати необхідні додаткові стилі.

26. Для тега інтерфейсу виводу публікацій {custom …} доданий новий параметр author=”x”, який виводить новини, фільтруючи їх за автору новини, де X це логін автора. Наприклад, тег {custom author=”admin” limit=”5″} виведе 5 новин автора з іменем “admin”.

27. Для тега інтерфейсу виводу публікацій {custom …} доданий новий параметр days=”x”, який виводить новини, використовуючи часовий період, де x-це кількість днів, за які виводити публікації. Наприклад, тег {custom days=”2″ limit=”5″} виведе 5 новин за 2 останніх дня.

DataLife Engine v.9.8 Press Release
28. Додана можливість, для додаткових полів новин типу “список”, встановлювати опцію “Використовувати значення полів як перехресні гіперпосилання”. Тим самим розширюються можливості по внутрішній перелінковці публікацій на сайті.


29. При відтворенні відео з сервісу Youtube в стандартному плеєрі, доданий показ прев’ю картинки відео, безпосередньо з сервісу Youtube.

30. Додана можливість самостійно перемикати відвідувачем якість відео з сервісу Youtube безпосередньо при їх перегляді на сайті.


31. При видаленні новин знайдених в режимі пошуку схожих новин в адмінпанелі, додано попереднє повідомлення про те, що новина буде видалена безповоротно, і користувачеві необхідно буде підтвердити дану дію. Також додана можливість відправки повідомлення автору даної новини з повідомленням про причини видалення цієї новини.


32. Для редактора шаблонів, в адмінпанелі скрипта, додана нова функція автоматичного форматування виділеного коду. Дана функція дозволяє відформатувати HTML або CSS код з стисненого виду, більш зручно читається код.

33. Для шаблону виведення повної новини (fullstory.tpl) додано використання нових тегів: {fullimage-x} , який виводить URL картинки, що знаходиться в тексті повній новині, де x – це номер картинки в новині, наприклад, {fullimage-1} виведе URL першої картинки, що знаходиться в повній новини. Додано використання тегів [fullimage-x] текст [/fullimage-x], які виводять вказаний текст, тільки якщо картинка з номером “x” присутній у повній новини.

34. Внесені зміни в систему очищення кеша скрипта. У разі якщо в налаштуваннях скрипта включено кешування Memcache, а сторонні модулі не використовують налаштування кешування і зберігають кеш файлів, то DLE також буде очищати кеш файли, створені сторонніми модулями при необхідності очищення кеша.

35. Додана повна підтримка браузера IE10.

36. До актуальних версій були оновлені: фреймворк jQuery, WISYWIG редактори TinyMCE і LiveEditor.

37. Виправлена проблема, при якій була можливість реєструвати на сайті візуально невидимі логіни.

38. Виправлена проблема, при якій відбувалося некоректне видалення додаткових полів в адмінпанелі скрипта.

39. Виправлена проблема, пов’язана з некоректною роботою тега [code] при редагуванні новини у візуальному редакторі TinyMCE.

40. Виправлена проблема, при якій у деяких випадках відбувалося “зависання” при масової завантаження зображень та інших файлів, і необхідно було закривати вікно завантаження і відкривати його повторно.

41. Виправлена проблема, при якій неможливо було використовувати картинки в персональних повідомленнях при використанні WYSIWYG редактора, незважаючи на те що використання зображень було дозволено у налаштуваннях групи.

42. Виправлена проблема, при якій користувачі яким дозволено керувати статичними сторінками в адмінпанелі скрипта (у тому числі адміністратори), не могли керувати завантаженими для даної сторінки файлами і картинками, якщо сторінка була створена іншим користувачем на сайті.

43. Виправлена проблема, пов’язана з редагуванням інформації про категорії при використанні лінійки PHP 5.4.x

44. Виправлені виявлені і заявлені раніше невеликі помилки в скрипті.
109