Для новачків: як підібрати контактні лінзи

Контактні лінзи – це не тільки надійний і ефективний, але і вкрай зручний спосіб корекції зору. Для успіху корекції і комфорту носіння ключовим етапом є вибір перших лінз. Здоров’я очей і гострота зору безпосередньо залежить від грамотного підбору і від подальшого правильного догляду за контактними лінзами.рекомендую почитати про контактные линзы интернет магазин

Як підібрати перші контактні лінзи
Груба помилка багатьох пацієнтів, які вирішили вдатися до контактної корекції, у тому, що вони самі вибирають собі лінзи. Це не можна робити ні в якому разі, якщо ви не хочете отримати нові проблеми з очима. З чого ж почати підбір контактних лінз?

Перш за все, необхідно звернутися до кваліфікованого лікаря-офтальмолога, який проведе повну діагностику: перевірить загальний стан органів зору, периферичний зір, роботу очних м’язів, сприйняття глибини, виміряє внутрішньоочний тиск – і тільки після цього приступить до підбору лінз.

Як відбувається підбір контактних лінз
Спочатку лікар-офтальмолог проводить огляд очей з метою виключення захворювань і станів, при яких носіння контактних лінз протипоказано. За допомогою щілинної лампи, яка дозволяє побачити всі середовища ока зі значним збільшенням і детально їх розглянути, лікар оцінює стан повік, кон’юнктиви, рогівки та кришталика. Потім лікар оглядає очне дно, щоб виявити захворювання, що призводять до зниження гостроти зору, перевірити, чи немає патологій сітківки, а також, щоб переконатися, що контактна корекція буде доцільна в конкретному випадку. У результаті лікар визначає вид дефекту зору – короткозорість, далекозорість, астигматизм і т. д. І тільки після такого ретельного обстеження можна підібрати той тип контактних лінз, які будуть ефективні для пацієнта. Важливі точні параметри лінз, ідеальні в конкретному випадку: оптична сила в діоптріях і радіус кривизни рогівки – ці головні параметри фіксують в рецепті на контактні лінзи. Також важливо, щоб лікар порекомендував підходящий для конкретного пацієнта режим носіння і термін заміни контактних лінз у відповідності зі способом життя і станом здоров’я очей пацієнта.

Щоб переконатися, що лінзи правильно сидять на очах, надягають пробну пару. На звикання до лінзам і їх правильну посадку потрібно близько 10 – 15 хвилин, потім лікар перевірить їх положення. Щоб підібрати ідеальні лінзи, можливо, доведеться приміряти кілька пар.

В кінці офтальмолог знову перевіряє зір у вже підібраних контактних лінзах. Знову ж таки з допомогою щілинної лампи він оцінює, як лінзи сидять на рогівці. Правильної посадка вважається, якщо після надягання лінза розташовується прямо посередині рогівки і рідко зміщується вбік при носінні. Якщо посадка неправильна, то лікар змінить радіус кривизни лінзи. Важливо повідомляти індивідуальні відчуття при примірці, адже головне, щоб в лінзах було комфортно проводити весь день.

Коли підібрані контактні лінзи. Лікар обов’язково проводить детальний інструктаж щодо їх використання. Він покаже і розповість, як правильно одягати і знімати лінзи, як здійснювати їх очищення і догляд за ними. Обов’язково задавайте лікарю всі питання і перед тим, як залишити його кабінет, переконайтеся, що вмієте надягати і знімати контактні лінзи.

Як часто перевіряти зір після початку носіння контактних лінз
Після початку використання контактних лінз необхідно знову відвідати лікаря-офтальмолога і перевірити зір через 1 місяць. Поступово частота перевірки знижується: через 3 місяці, через півроку, а потім – не рідше 1 рази в рік. Але пам’ятайте, що при виникненні будь-яких неприємних симптомів слід негайно звертатися до лікаря. Також варто знову підібрати контактні лінзи, якщо ви хочете перейти на лінзи з іншого матеріалу або на контактні лінзи пролонгованої або безперервного режиму носіння.

Як купити контактні лінзи
Перш за все, для покупки ви повинні точно знати параметри свого зору, вони містяться в рецепті, який виписує лікар-офтальмолог, або їх вимірює спеціаліст-оптиметрист. Якщо ви ще не знаєте точно своїх параметрів, або використовувані вами лінзи вам некомфортні, ви можете звернутися в один з наших салонів Просто оптика. Це зручно і вигідно: в усіх наших салонах підбір контактних лінз і виписка рецепта при купівлі контактних лінз здійснюється безкоштовно.