Думка: Чому майбутнє ігрової індустрії за криптовалютами і блокчейном

Пік популярності криптовалют в 2017 році ознаменував початок війни між геймерами і майнерами. Коли добувачі кріптовалюти витрачали стан на масову купівлю відеокарт для створення майнінг ферм, ігрове співтовариство перебувала в стані шоку, спостерігаючи як майнеры спровокували астрономічний ріст цін на комп’ютерні комплектуючі. Я визнаю, що з об’єктивних причин майнінг викликав невдоволення серед геймерів, але в теж час впевнений – майбутнє ігрової індустрії за блокчейн-технологіями і криптовалютами, від яких виграють як геймери, так і розробники ігор.

Щоб довести важливість синтезу між розробниками цифрових грошей і ігровою індустрією, ми наведемо 4 тези.

Криптовалюта, як ігрова монета

Шанувальники сучасних ігор добре знайомі з мікротранзакціями і різного роду ігровими валютами, які використовуються для покупки масштабних DLC, ресурсів для крафта ігрових предметів або навіть різнокольорових капелюхів у Team Fortress 2. Сьогоднішні реалії в ігровій індустрії і наявність можливості платити за додатковий контент може не влаштовувати всіх, але в будь-якому випадку немає підстав сумніватися, що інтегрування криптовалют в ігрову економіку з інтересами зустрінуть всі учасники ігрової індустрії.

Першими відчують переваги подібного союзу розробники ігор і в основному ті, хто створюють Free to Play проекти. Такі ігри існує тільки завдяки микротранзакциям та поширена практика, коли геймери купують ігрові предмети на третіх ринках, повністю руйнують ігрову економіку і позбавляють творців гри коштів навіть на підтримку серверів. Введення кріптовалюти і блокчейн-технологій в ігровий простір зможе зробити транзакції між користувачами та розробниками прозорими і не виводити економіку у зовнішній світ.

Важливість такої взаємодії розуміють творці критовалют, начебто Ripple і Tron, інвестує сотні мільйонів доларів у розробку платформ для підтримки розробників ігор, які погоджуються доповнити ігрову економіку електронними грошима. Не проти союзу і самі розробники ігор. Наприклад, Steam, випустив власний токен, з допомогою якого геймери можуть купувати або продавати ігрові предмети, так і конвертувати зароблені монети в реальні гроші на біржах.

Детальніше про те, які кріптовалюти використовуються в ігровій індустрії ви можете прочитати в нашому окремому .

Ось тут ми підходимо до одного із головних переваг криптовалют для геймерів – можливості отримати ігровий контент без необхідності витрачати власні фінанси. Для кращого прикладу можна згадати український блокчейн-стартап DMarket, який дозволяє переводити витрачений на ігрові проекти час у внутреігровую валюту і згодом купувати ігрові предмети. Хіба що кількість підтримуваних стартапом ігор обмежується 3 тайтлами: CS GO, DOTA 2 і DHerous. Крім того, існують і інші подібні сервіси, повністю нівелює необхідність геймерам розбиратися в основах блокчейна і будувати майнінг ферму. Все, що потрібно – зареєструватися на сервісі, майнить криптовалюту з допомогою власного комп’ютера і переводити їх в токени для того ж World of Tanks.

DOTA 2

Створення та захист унікального ігрового контенту

Можливість зберігати дані в блокчейн-системі відкриває для розробників ще одна перевага – ефективно боротися з піратським контентом. Порушення інтелектуальної власності завдає істотної шкоди виробникам ігор і вже в минулому році Sony запатентувала нову версію DRM захисту на блокчейне, здатної відстежувати і видаляти піратські копії вмісту. Зрушення в цю сторону роблять і інші компанії зі світовою популярністю, наприклад, Microsoft і Intel.

Звичайно, боротьба з піратським контентом може не сподобатися ряду геймерів. Але з іншого боку, напевно, багато хто погодиться, що творці якісних ігор у повній мірі заслуговують винагороди за власні твори. До того ж інтеграція перспективних блокчейн-технологій буде корисна і для захисту даних користувачів. Сьогодні вся інформація, начебто логінів, паролів та ігор зберігається на серверах компаній, адже вони не застраховані від злому хакерами.

Чого варто тільки в 2011 році компрометація кіберзлочинцями серверів Sony, коли в руки зловмисників потрапила конфіденційна інформація 77 мільйонів власників акаунтів в PSN. В якості вирішення проблеми – зберігання даних користувачів на децентралізованих блокчейн-системах.

Horizon Zero Dawn

Ставки на кіберспорт

Ігрова індустрія стахановськими темпами рухається по світу і захоплює різні галузі людської індустрії, з яких спорт – найочевидніша. У багатьох розвинених країнах немає ніяких упереджень щодо ігор, як спортивної дисципліни. В якості прикладу можна згадати киберспротивные школи в Китаї, США чи навіть Росії, а також призові фонди, які обчислюються сумами з вісьмома нулями. Зрозуміло, для звичайних геймерів спостереження за киберспортивными змаганнями – це не тільки цікава розвага, але й можливість поставити гроші на улюблені команду і зірвати «куш».

В цьому випадку знову знадобляться кріптовалюти і блокчейн-технології, здатні стимулювати зростання популярності киберставок. В першу чергу завдяки специфіці роботи блокчейна, пропонує повністю «відкриті» операції між гравцями і букмекерськими компаніями. Блокчейн – публічна ланцюг, тому можна практично повністю нейтралізувати ризики, з якими сьогодні стикаються гравці і потім вже вивести з ринку недобросовісних букмекерів.

Розробка ігор

І найголовніше – нові ігри, які працюють на блокчейне. Геймер в будь-якому випадку виграє, якщо ігрова індустрія поповниться новими амбітними проектами і вже на сьогодні існує кілька цікавих ігор, що використовують криптовалюту як економічної основи. Найбільш популярний приклад – самий милий на світі тамогочі CryptoKitties. Гра викликала справжній фурор в криптосообществе, адже вона пропонувала можливість виростити котиків, а хіба може бути щось краще? Крім того котики були не просто персонажем, а повноцінним активом гравця і могли бути продані на аукціоні за криптовалюту Ethereum. Успіх «Криптокотят» породив десятки наслідувачів, начебто CryptoCelebrities і CryptoPets, але нас же цікавлять ігри більш масштабні, вірно?

Мнение: Почему будущее игровой индустрии за криптовалютами и блокчейном

Тоді можна згадати амбітну гру Decentraland, представялющую собою Minecraft нового покоління у VR. У всесвіті гри розробники не обмежені кубічної стилістикою і вільні створювати абсолютно будь-які об’єкти. Цілий світ, включаючи драконів і футуристичні міста з діючою економікою та інфраструктурою, де є навіть магазини, які працюють на ігровий економіці. Єдине відмежування – фантазія і кількість кріптовалюти ETH, за які можна купувати ділянки землі у віртуальному світі. Як і годиться, вся ігрова економіка децентралізована і творці контенту зможуть продавати власні творіння за криптовалюту.

Мнение: Почему будущее игровой индустрии за криптовалютами и блокчейном

Слід сказати і про інший амбітний проект – блокчейн платформу від компанії XAYA, що пропонує користувачам створювати власні ігри на блокчейне, підтримує всі зручні для розробників мови програмування. Ось тільки проект поки не знайшов гучного відгуку у ігровий громадськості і вибухнув лише кількома посередніми іграми від незалежних девелоперів. Однак завдяки децентралізованої блокчейн-системі потенціал платформи очевидний для інді-розробників, тому ми не будемо виключати, що XAYA з часом може стати «домом» для ряду дійсно захоплюючих ігор.

Сьогодні можна мало не щодня почути звістки про крах криптовалют і порівняння електронних грошей з «мильною бульбашкою», який ось-ось лусне (не зараз, то завтра) і залишить всіх учасників індустрії з колосальними збитками. З іншого боку ми бачимо, як вже зараз найбільші компанії інтегрують у бізнес-системи кріптовалюти і блокчейн-технології. Тому страхи про колапс світу криптовалют надзвичайно перебільшені і надалі можна розраховувати на ще більш успішне співробітництво ігрової індустрії з блокчейн-технологіями.