Мкс втратила орієнтацію в просторі при тестуванні двигунів корабля «союз»

Міжнародна космічна станція (мкс) втратила орієнтацію в просторі в ході тестуванні двигунів космічного корабля «союз мс-18», який доставить на землю режисера клима шипенко і актрису юлію пересільд. Про це повідомив центру управління польотами космонавт антон шкаплеров.

Роскосмос

” нам прийшло аварійне повідомлення від колег — з американського сегмента станції) — втрата орієнтації», – розповів шкаплеров. За словами фахівця підмосковного центру управління польотами, інцидент стався під час тестування суд (системи управління рухом) «союзу мс-18».

Незабаром орієнтацію мкс в просторі вдалося відновити за допомогою запуску двигунів російського сегмента, повідомляє тасс з посиланням на ракетно-космічну корпорацію «енергія» (входить в «роскосмос»). “ви, напевно, бачите це. Ми також підтверджуємо, що почали маневр з переведення назад”, – повідомив екіпажу фахівець центру управління польотами nasa в х’юстоні. У “роскосмосі” зазначили, що цей інцидент не загрожував безпеці екіпажу.

Повернення “кіноекіпажу”, що знаходиться на борту мкс з 5 жовтня, заплановано на 17 жовтня. Подібна перевірка з включенням двигунів є стандартною процедурою, яка зазвичай проводиться перед поверненням космічного корабля на землю. Разом з “кіноекіпажем” на землю повернеться космонавт олег новицький.