Огляд: Final Fantasy XIV – новий король MMORPG

У зв’язку з ажіотажем, який виник після виходу Final Fantasy XV на PC, ми вирішили розповісти про онлайнову гру у всесвіті Останньої Фантазії. Всім прихильникам MMORPG і фанатам серії варто пильно придивитися до Final Fantasy XIV, так як її по праву можна назвати кращою сюжетно-орієнтованої MMORPG.

Гра відмінно підійде навіть тим геймерам, для яких онлайнові забави асоціюються з нескінченним дрочевом простих квестів і рейдів у підземелля. Адже тут приділено велику увагу сюжетом з великою кількістю несподіваних поворотів і катсцен.

Аддон Final Fantasy XIV Stormblood

Final Fantasy 14, після свого виходу в далекому 2010 році, запам’яталася гравцям як одна з найгірших онлайнових ігор в історії. Безліч багів, допотопна графіка, мала кількість контенту і безглузда система набору досвіду, де дозволено було прокачувати персонажа тільки протягом 8 годин в тиждень – все це поховало гру і зробило велике пляма на репутації великої серії.

Згодом розробники навіть принесли публічне вибачення перед гравцями і поклялися, що в майбутніх додатках реанімують гру і зроблять її гідною лінійки номерних Final Fantasy. До нашої радості Square Enix не просто так розкидаються словами і в 2017 році випустили третє доповнення – Stormblood, яке дозволило грі піднятися на Оліпм кращих MMORPG.

Сюжетно-орієнтована MMORPG

Для початку варто сказати, що Final Fantasy XIV online продовжує традиції JRPG серії і сфокусована на сюжеті. Тому чекайте велика кількість катсцен, діалогів і несподівані сюжетні повороти. При цьому немає необхідності знати події попередніх доповнень або попередніх частин серії. Гра, як і годиться кожному новим релізом Final Fantasy, пропонує нову всесвіт, лор і персонажів, тому зануритися в сюжет зможуть в однаковій мірі, як шанувальники серії, так і нові гравці.

Крім звичних з минулим доповненням локацій, в аддоне гравці відвідають Куган, Будинок і Азимские землі. Всі локації стилізовані під середньовічні азіатські країни і різняться як природою, так і звичаїв народів, що в них проживають. Є навіть підводний місто з докладно промальованим морським ландшафтом та екосистемою.

Final Fantasy XIV иллюстрация

Сюжет в Final Fantasy XIV дійсно захоплює і підносить кожен раз нові механіки, начебто стелс-місій, де потрібно буде від першої особи кидати супротивників дротики. Тільки одне важливе зауваження: в Final Fantasy XIV немає російської локалізації. Звичайно, це може викликати проблеми, зате забезпечить доброзичливе і доросле ком’юніті, де кожен зустрічний гравець не погрожує зводити вашу маму в кіно.

Як грається Final Fantasy XIV

Геймплей онлайнової Фіналки буде звичний для всіх гравців, які коли-то запускали MMORPG. Спочатку вам потрібно вибрати одну з 6 рас, підібрати відповідну зовнішність за допомогою десятків повзунків і найголовніше – визначитися з класом. Усього доступно 8 класів, серед яких 5 завдають шкоди з допомогою зброї, а інші вважають за краще розбиратися з ворогами магією. Вибір класу також визначає доступні квести і локацію, з якої починає гравець.

Final Fantasy XIV иллюстрация локации

Бойова система відбувається в реальному часі і різна для PVP і PVE битв, але в цілому заснована на побудову тривалих комбо. Всього доступні декілька видів ударів: звичайні атаки зброєю з відкатом в 2,5 секунди, магічні і спеціальні здібності. В бою доводиться постійно стежити за шкалами заповнення атак і вміння вибирати підходящі під визначених супротивників. При цьому на тип атаки впливає вибраний клас, тому в битвах проти великих мобів краще підбирати різношерсту команду.

У Final Fantasy XIV Stormblood розробники вирішили розширити бойову систему. Для кожного класу окремі смужки з накопиченням унікальній здатності, яка залежить від типу бойової стійки. Загалом, боївка хоч і виглядає громіздкою, але при всій варіативності легка в засвоєнні і пропонує фанову, але в теж час тактовну розправу з ворогами.

Final Fantasy XIV боевка

Final Fantasy 14 – світ кошкодевок і можливостей

Final Fantasy XIV cat girl

Грі незабаром виповнюється 8 років, тому вона без проблем готова надати вам сотні годин захоплюючого контенту. Основні, додаткові квести, данжи, инстансы, фэйты (випадкові події у світі гри), PVP-арени, сотні можливих варіантів крафтінга, вбивство босів, які змінюють форму під час бою… Розповідати про кількість доступних можливостей можна годинами. Один редактор персонажа чого вартий.

Final Fantasy XIV создание персонажа

Final Fantasy XIV – це чудова альтернатива обридлому WOW і, мабуть, найкраща PVE онлайнова RPG в світі. У творенні японських розробників гармонійно поєднується тривала сюжетна компанія з типовим для MMO ігор гриндом, який засмоктує час як пилосос. Завантажити Final Fantasy 14 ви можете офіційному сайті Square Enix, тільки врахуйте, що гра доступна по абонентській платі.

Якщо ж ви віддаєте перевагу більше сингловые розваги, то радимо ознайомитися з і статтею, де ми розповідаємо про .

Джерело: http://proplay.com.ua/