Огляд Surviving Mars – як тобі таке, Ілон Маск

В останнє десятиліття весь західний світ по-справжньому загорівся ідеєю колонізації Червоної планети. Відкриття слідів води на поверхні Марса, недавній великобюджетний фільм «Марсіанин» і обіцянку Ілона Маска, що вже в середині наступного десятиліття буде побудована перша колонія на Марсі.

Але це все буде потім. А вже сьогодні у Surviving Mars ви можете заглянути в майбутнє і побудувати першу марсіанську колонію швидше, ніж Ілон Маск. Розробкою гри займалася студія Haemimont Games, яка створила кращі містобудівної серії Tropico під наглядом Paradox Interactive. Такий творчий тандем просто не може розчарувати. Чи все-таки може? Подробиці ви дізнаєтеся з нашого огляду Surviving Mars.

Приручаємо Червону планету

Таке неприємне містечко, як Марс, ще варто пошукати. Замість кисню вуглекислий газ, постійно падають метеорити, немає електрики, води, їжі, блекджек і ш… шкіл. Ну як тут жити? Тому спочатку потрібно зробити планету придатною для заселення людям, які звикли до комфорту.

У Surviving Mars вже в стартовому меню необхідно вибрати не тільки вантажної шаттл, з усіма важливими ресурсами, а також визначитися з компанією-організатором місії, головнокомандувачем, сюжетними випробуваннями і місцем посадки шаттла. Всі перераховані вище рішення впливають в першу чергу на складність гри, яка може бути більше або менше 100%.

Коли шатл перебуває на марсіанські землі, починається процес освоєння території, для чого використовуються дрони. Вони, як слухняні раби, досліджують територію на предмет цінних ресурсів, що займаються будівництвом, прокладають комунікації. І, загалом-то, нічого не вимагають, окрім радіовеж, які збільшують радіус їх пересування.

Surviving Mars вышки

Знайомство з марсіанами

Коли підготовчий етап завершено, то можна запускати на Марс перших піддослідних, ой, тобто команду героїв, які першими жителями на Червоній планеті! Як годиться, на місію планетарної важливості незрозуміло кого не беруть, тому потрібно з великою увагою ставитися до характеристик переселенців.

У Surviving Mars все як у житті – немає цілком позитивних персонажів і один колонізатор може в собі поєднувати як працьовитість, так і пристрасть до алкоголізму. Додаткові характеристики можуть у колонізаторів виробитися вже після тривалої життя на Марсі.

Surviving Mars жизнь на Марсе

Потрібно всіляко потикати примхам жителів у Surviving Mars і будувати бари, садки, лікарні, розважальні центри, щоб жителі не збунтували, не почали ламати техніку і не вирушили на першій ракеті додому. У механіці Surviving Mars навіть є можливість особливо буйним марсіанам перекрити кисень і заслужити горде звання «самий злий диктатор в історії людства».

Ні дня без пригод

Після дати виходу Surviving Mars навряд чи будуть називати занадто хардкорним містобудівним симулятором, адже тут немає десятків складних графіків. Але гра все-одно поп’є неабияк кровиночки геймера, особливо при перших прохождениях. Пилові бурі, смерчі, метеоритні дощі, заморозки – всі погодні примхи можуть зіпсувати життя новоспеченої колонії.

Surviving Mars Смерчи

Для того щоб протидіяти погоду і розвинути марсіанську цивілізацію потрібно прокачувати гілку технологій. Тут варто відзначити, що всі відкриття в гілці вибираються для кожної нової гри рандомно, що підвищує реіграбельность Surviving Mars.

Доводиться постійно задіювати сіру речовину, щоб встигати сидіти на двох стільцях: догоджати вимогам переселенців, удосконалювати колонію і лагодити наслідки природних напастей. Наприклад, ви можете захопитися науковими відкриттями в Surviving Mars, знизити кількість робітників, задіяних у видобутку важливих ресурсів, і вже перший катаклізм може призвести до рестарту гри. Так як не буде вистачати продовольства, щоб залатати дірки в будівлях і комунікаціях.

Surviving Mars колония

Х’юстон, у нас проблеми

Гра Surviving Mars володіє всіма звичними для містобудівних симуляторів недоліками. З часом, коли ви освоїтеся в грі, розвинете держава, відкриєте всі досягнення, то стає просто нудно грати. Surviving Mars не пропонує битв з прибульцями або навіть з сусідніми колоніями, а тільки сконцентрована на розвитку держави. А при грамотному менеджменті у вас буде з надлишком ресурсів, а всі проблеми в колонії будуть вирішуватися в автоматичному режимі.

Ще можна пред’явити претензії до сеттингу. З часом від червоних марсіанських просторів втомлюєшся, і навіть численні будови не особливо змінюють палітру кольорів. У теж час, у Surviving Mars низькі вимоги до комп’ютера при досить деталізованої картинці, де кожного колоніста можна в подробицях роздивитися.

Surviving Mars графика

Маленький крок для людини-великий стрибок для людства

Surviving Mars, при всіх недоліках, насправді унікальний симулятор колонізатора. І навіть якщо вам стане нудно після десятка годин, можна очікувати великої кількості нового контенту завдяки підтримці користувацьких модифікацій. Скачати Surviving Mars рекомендується всім геймерам, які люблять інтелектуальні комп’ютерні ігри.

Якщо ж вам до душі більш динамічні і адреналінові пригоди, то радимо звернути увагу на на який ви можете прочитати на нашому сайті.

 

Джерело: http://programer.org.ua/