Огляд: Sword Art Online Fatal Bullet – гра не для всіх

Шанувальників аніме, на жаль, не часто радують придатними ігровими адаптаціями улюблених всесвітів. Цей недолік зголосилися виправити розробники із студії Dimps зі своєю грою Sword Art Online Fatal Bullet.

У грі маса приємного для фанатів відсилань до улюбленої серії, барвиста графіка і геймплей класичний екшен з великою кількістю гринда. А ось чи є взагалі сенс завантажити Sword Art Online Fatal Bullet всім геймерам, яким назва гри ні про що не говорить, ми розповімо в цьому огляді.

Sword Art Online – короткий введення в історію серії

Sword Art Online (SAO) – серія японських романів ранобэ з фантастичним сюжетом і фентезійним сюжетом, це чисто японський жанр літератури. Найближча асоціація – комікси з великою кількістю тексту і малою кількістю картинок. Явище практично не відомий на заході, але користується великою популярністю на батьківщині самураїв.

Сюжет SAO відбувається в недалекому майбутньому, коли чергова зла корпорація випускає першу в історію гру у віртуальній реальності, що гарантує практично не відрізняються від реального життя рівень занурення. Зрозуміло, небувалий рівень реалізму і можливість відволіктися від сірої повсякденного життя приваблює в гру тисячі геймерів, але вже на самому початку вони помічають невелика каверза. У грі немає клавіші «Exit», а «Game Over» для будь-якого гравця закінчується не тільки смертю у віртуальному, але і в реальному світі.

На сьогоднішній день SAO перетворився в цілу медійну всесвіт, в якій 20 томів ранобэ, видані за мотивами серії манги і більше 20 випусків тематичних журналів, а на телебаченні у 2012 році пройшов показ аніме-адаптації. Такий колосальний успіх, звичайно, не міг залишитися непоміченим ігровою індустрією, з-за чого вийшло понад 12 ігор за мотивами популярної серії. Правда, практично всі вони були прохідними, випускалися найчастіше на смартфонах і нагадували проекти, які зроблені нудьгуючими програмістами з допомогою однієї п’яти лівої ноги.

Грати чи не грати – ось в чому питання

Мабуть, з коротким екскурсом для новачків покінчено, можна тепер можна перейти безпосередньо до огляду Sword Art Online Fatal Bullet. Сюжет відбувається в одній з арок серії популярної серії, де геймери грають у Gun Gale Online, її головна відмінність – це сеттінг постапокаліптичного майбутнього та використання вогнепальної та футуристичного зброї.

Sword Art Online Fatal Bullet оружие

Катсцени, маса персонажів і діалогів – все це є в грі, правда якщо ви незнайомі з першоджерелом, то кавайні персонажі будуть швидше дратувати своєю балаканиною. Мабуть, розробники заточували гру строго під фанатів і якщо ви до них не належите, то чекайте, що на вашу голову звалиться тонна незрозумілою інфи, а мотивація багатьох персонажів буде викликати питання.

Окей, з сюжетом не склалося, але, як показує практика на прикладі недавньої Monster Hunter World, невдалий сценарій не робить проект поганим, якщо в нього просто цікаво грати. До речі, приклад з останнім MH не випадковий, адже гра Sword Art Online Fatal Bullet за своєю геймплейної концепції дуже схожа: це екшен гринделка, де всі квести зводяться до вбивства мобів, щоб потім поліпшити персонажа і взяти ще один квест на вбивство мобів.

Sword Art Online Fatal Bullet игровой процесс

Ось тільки для того, щоб почати вбивати мобів і гринд нові шмотки, необхідно перетерпіти невдалий вступ гри, де мінімум дії, гравців вчать азам нехитрого геймплея і знайомлять з десятком няшных персонажів. Подібний підхід може сподобатися тільки затятим шанувальникам SAO, які будуть у захваті від можливості поспілкуватися з улюбленими по ранобэ героями.

Отмучавшись у вступі довжиною в півтори години, ви потрапляєте в постапокаліптичний світ, взяти на озброєння стандартну вогнестрільну гармату і починаєте хрестовий похід проти місцевих вражіння. Стрілянина, до речі, досить непогана, а пройти Sword Art Online Fatal Bullet без чітів зможе навіть гравець, який ніколи не грав у екшени – скажемо спасибі режиму утримання цілі противника. Присутня велика кількість зброї, варіативна прокачування – всі елементи якісної гриндилки, які начебто повинні змушувати постійно повертатися в гру, але не в цей раз.

Sword Art Online Fatal Bullet автомат калашникова

Прокачування практично ні на що не впливає, однакову зброю, а місцеві моби мають примітивним інтелектом і всього однієї анімацією атаки. Інтерес представляють тільки інші гравці, керовані комп’ютером, ось вони діють злагоджено і атакують суперздатності. Якщо вже хвалити гру, так це за непогану графіку на движку UE4. Sword Art Online Fatal Bullet на пк і сучасних консолях радує гарними текстурами, барвистими ефектами і хорошою фізикою тканини.

Так що в підсумку?

Sword Art Online Fatal Bullet – гра, яку з усією совістю можу порекомендувати тільки шанувальникам оригінальної серії ранобэ і справжнім фанатам гринда. Пару непоганих вечорів з Fatal Bullet можна провести, але ми все ж рекомендуємо звернути увагу на більш якісні хіти минулої зими – і , огляди на які ви можете прочитати на нашому сайті.

Джерело: http://catalog-security.com.ua/