Представлена дорожня карта процесорів alder lake-p і alder lake-m

Згідно з’явилася в мережі дорожній карті, партнери компанії intel мають намір почати виробництво ноутбуків на базі процесорів alder lake-p до початку листопада. У дорожній карті вказані дві серії мобільних чіпів 12-го покоління: alder lake-p і alder lake-m, перша з яких являє собою більш потужну версію з рівнем потужності від 12 до 45 вт, а друга – від 7 до 15 вт.

Виробники ноутбуків можуть почати виробництво своїх пристроїв з процесорами alder lake-p на 45-му тижні, який розпочнеться 8 листопада. При цьому серія alder lake – м буде запущена у виробництво 17 січня.

Дорожня карта підтверджує, що моделі alder lake-p матимуть до 14 ядер, графіку xe з 96 виконавчими модулями, а також підтримку thunderbolt 4 і wifi 6e. Що ще більш цікаво, для даної серії вказана підтримка пам’яті ddr5 або lpddr5 і інтерфейсу pcie gen5, при цьому взагалі не згадується поточне покоління пам’яті ddr4.

Серія alder lake-m буде пропонувати до 10 ядер з максимальною кількістю графічних виконавчих модулів. На відміну від серії p, alder lake-m буде підтримувати або lpddr4x, або lpddr5. Крім того, також буде лише підтримка інтерфейсу pci gen4 для систем зберігання і, можливо, дискретної графіки.