«скіф» — перший російський мобільний процесор світового рівня

Науково-виробничий центр «електронні обчислювально-інформаційні системи» (нвц «елвіс») оголосив про старт масового виробництва нового мобільного процесора «скіф». В першу чергу він призначений для використання в планшетах і вже переданий для тестування розробникам пз і виробникам техніки.

“скіф «(для глобального ринку — scythian) входить в лінійку»мультикор”. Це arm-чіп, виконаний по 28-нм техпроцесу. До його складу входять чотири ядра cortex-a53, що працюють на частоті 1,8 ггц, але виробник планує розгін до 2,0 ггц. Вбудований gpu здатний обробляти зображення формату 4k/60 fps, має сумісність з кодеками hevc/h. 264 і підтримує навігаційні системи глонасс/gps/beidou / galileo.

Вказується, що» скіф « — це вже четверте покоління мобільних процесорів»елвіса”. Однак в компанії його називають першим російським малопотребляющим процесором для мобільних пристроїв і першим вітчизняним мобільним процесором світового класу. Тестові плати, надані партнерам, працюють під управлінням операційної системи alt linux з встановленим пакетом вітчизняного офісного пз «мій офіс».

Передбачається, що передсерійні планшети на базі нового чіпа з’являться до травня-червня наступного року. Правда, про вихід на масовий ринок мови поки не йде. Як очікується, на основі чіпа будуть створені планшетні комп’ютери для шкіл, лікарень та інших держустанов. За словами розробників, такі планшети зможуть конкурувати з існуючими на ринку аналогами від великих виробників.