Сша закріпили титул світового лідера в майнінг біткоіни

Сша стали головною в світі країною для майнер біткоіни, вперше в історії обійшовши китай. Зміна лідера була передбачуваною після того, як в кнр заборонили майнінг і взагалі всі операції з криптовалютами. Проте опублікований звіт кембриджського університету зробив цей статус офіційним.

Джерело: pexels.com

За даними кембриджського центру альтернативних фінансів, в липні на сша довелося 35,4% хешрейта біткоіни — під цим терміном розуміється сумарна обчислювальна потужність майнер. І це на 428% більше, ніж у вересні 2020 року. На китай у вересні минулого року припадало 67 % світового ринку. Однак після введення суворої політики пекіна щодо криптовалют в цілому лідер просто не міг не змінитися, і майнер почали масово залишати китай, продовжуючи свою діяльність в країнах з найменшою ціною за енергоресурси.

Сша дійсно вигідні для майнер, які шукають новий будинок. У штатах вашингтон і нью-йорк дуже розвинена гідроенергетика, тому тут присутність великих майнінгових суб’єктів також велике. Крім того, майнер звертаються до виробників атомної енергії. У техасі ціни на енергоносії є одними з найнижчих у світі, і це ключовий критерій для майнер, у яких оплата енергоресурсів є практично єдиним джерелом витрат. Споживачі також укладають угоди з нафтовидобувниками, використовуючи природний газ, який в іншому випадку викидався б в атмосферу.

У штаті активно розвивається галузь відновлюваних джерел енергії — станом на 2019 рік до 20% електрики тут вироблялося від вітряних установок. У техасі діє енергосистема з оптовими розцінками, які змінюються в реальному часі. Споживач має можливість швидко змінювати постачальника, а політична влада в штаті категорично виступає за кріптовалютную індустрію.

Джерело: pexels.com

Вихід сша у світові лідери – це не спонтанна удача, а результат багаторічної підготовки. До того, як майнінг біткоіни в промислових масштабах почав розвиватися в америці, деякі компанії по всій країні зробили ставку на те, що при наявності відповідної інфраструктури можна буде залучити гравців з інших країн. Коли в кінці 2017 року курс біткоіни різко впав, профільні компанії вирішили скористатися цією можливістю і зайнялися організацією інфраструктурних проектів. В результаті велика частина майнінгового обладнання, виробленого з травня по грудень 2020 року, була спрямована в сша і канаду.

Альтернативою сша є казахстан, на який припадає 18,1% світового кріптомайнінга. Однак деякі експерти впевнені, що країна не зможе утримати свої позиції. Сюди стали переміщатися китайські майнер після заборони в кнр, перевозячи застаріле обладнання. Однак у міру того, як воно буде доопрацьовувати свій термін, майнінгові компанії будуть його оновлювати і переносити діяльність на захід. Цьому посприяють додаткові податки для майнер, які будуть введені в казахстані в 2022 році.