Використання різних шаблонів для розділів сайту

Дорогі друзі,

продовжуємо публікацію серії корисних порад, які полегшують розуміння деякий дій і особливостей скрипта. Останнім часом до нас часто надходять запитання з проханням зробити модифікацію скрипта, щоб можна було використовувати різні шаблони для різних розділів сайту. Наприклад головна сторінка з новинами повинна мати одну структуру верстки, а наприклад сторінка зворотного зв’язку зовсім іншу. При цьому мотивуючи нам що змінювати шаблони можна в адмінпанелі лише для категорій новин сайту. Але насправді все це можна реалізувати стандартними засобами, про що й піде ця невелика стаття.

Отже перше, що нам необхідно звернутися до документації скрипта, яка говорить що шаблон main.tpl підтримує наступні теги:

[aviable=розділ] текст [/aviable], який виводить текст укладений у теги якщо проглядається зазначений розділ сайту

також у цього тега є протилежність

[not-aviable=розділ] текст [/not-aviable], який виводить текст укладений у теги якщо проглядається будь-розділ крім зазначеного

Візьмемо за основу приклад завдання: зробити так, щоб сайт використовував одне оформлення шаблону, а зворотній зв’язок на сайті використовувала інший. Виходячи з цього нам необхідно відкрити шаблон main.tpl і вказати слеующее:

[aviable=feedback] тут весь текст шаблону, який буде показуватися при перегляді зворотного зв’язку [/aviable]
[not-aviable=feedback] тут весь текст шаблону, який буде показуватися скрізь крім зворотного зв’язку [/not-aviable]

Але у цього є один великий мінус, ваш основний файл шаблону main.tpl буде занадто великого розміру, т. к. по суті буде містити два різних оформлення, і тут ми знову звертаємося до документації та скрипта і дізнаємося про існування прекрасного тега: {include file=”my_block.tpl”}, який підключає вказаний файл my_block.tpl в шаблон.

Виходячи з усього вище викладеного фінальна реалізація виглядає наступним чином:

Зміст main.tpl:
[aviable=feedback] {include file=”feedback_main.tpl”} [/aviable]
[not-aviable=feedback] {include file=”all_main.tpl”} [/not-aviable]

У файлі шаблону feedback_main.tpl ми робимо оформлення зворотного зв’язку, а у файлі all_main.tpl ми робимо оформлення всього сайту. Ось власне і все, легко і достатньо просто реалізувати, не потрібно проводити ніяких модифікацій скрипта. Також ви можете оформити оформлення будь-якого розділу, можете комбінувати кілька розділів і т. д. Частіше і уважніше прочитывайте документацію до скрипту, там досить багато корисного можна підкреслити для себе.

З повагою,

SoftNews Media Group
72