Як вибрати місце в літаку

Подорожувати з максимальним комфортом можна і за мінімальні гроші.
Традиційно до комфортним відносять місця в перших рядах салону
По-перше, перед вами більше немає крісел. Зате вільного простору дуже багато, в якому ви можете без праці розміститися.Пропоную онлайн жд билеты

По-друге, як правило, їжу, напої і пресу починають роздавати з передньої частини салону. Голодними у літаку ви в будь-якому разі не залишитеся, а вибір буде великим.

По-третє, при подорожі з дітьми ви без праці зможете розмістити колиску чи коляску. До речі, місця в перших рядах салону найчастіше дістаються пасажирам з дітьми. Так що попрацювати або подрімати в тиші в передній частині салону навряд чи вдасться.

З точки зору простору привабливими виглядають місця у аварійних виходів. Однак спинки крісел тут часто не опускаються, що відчутно при тривалих перельотах. До того ж правила безпеки польотів пропонують саджати на ці місця міцних рослих чоловіків, які зможуть в аварійній ситуації відкрити люки і допомогти екіпажу евакуювати пасажирів. Звичайно, ризик виникнення такої ситуації мінімальний, але все-таки заздалегідь оцініть свої сили — «рятувати світ» не так просто, як це представлено в бойовиках.

Також існує негласне думка, що найбільш безпечні місця знаходяться в хвостовій частині. Пояснюється це тим, що переважна кількість аварій доводиться на зліт або посадку. У першому випадку літак може зачепитися за землю хвостом, але в разі розлому він залишиться на землі. А при аварії на етапі посадки паливо, що горить по інерції може потрапити в передні відсіки.

Більш високий рівень безпеки є, мабуть, єдиною перевагою місць в хвостовій частині. Тут сильніше відчувається вібрація, накопичуються великі черги в туалет, та і стюардеси в цю частину літака добираються з вже спорожнілими візками, по дорозі роздавши всі подушки і пледи.

Як же отримати бажане місце? При покупці обов’язково поцікавтеся у касира, чи є можливість купити квиток на цей рейс з фіксованим місцем. За цю послугу найчастіше доводиться доплатити. Але зростаюча популярність цього сервісу свідчить про його затребуваності серед пасажирів.

Поки ж у більшості авіакомпаній все-таки продають квитки без певного місця в салоні. У цьому випадку можна приїхати на реєстрацію заздалегідь, щоб мати можливість вибирати місце в літаку, або скористатися онлайн-реєстрацією. В останньому разі на сайті аеропорту/авіакомпанії або в спеціальних кіосках ви з легкістю зможете вибрати зручне місце на схемі місць в літаку і уникнути черг в аеропорту. Але цей спосіб має свої обмеження: ви повинні подорожувати без дітей, тварин і з мінімальним багажем.

Бувалі мандрівники радять вибирати менш популярні авіарейси. Найбільш завантаженими вважаються ранкові та вечірні рейси в п’ятницю і неділю. Відповідно, в будній день ви можете опинитися в напівпорожньому салоні, в якому ви зможете пересісти на незайняті ряди. Вже і на двох місцях можна поспати в своє задоволення.

Для тих, хто любить дивитися зверху з вікна ілюмінатора, незайвим буде знати, що місця в салоні позначаються і російськими і латинськими літерами. Тому краще вибирати однозначні позначення, наприклад, А (місце біля вікна), З (місце біля проходу).

Що стосується сонця, то при русі літака зі сходу на захід, воно буде світити з лівого боку (з заходу на схід — з правого), а при русі з півночі на південь зранку буде з лівого боку, а ввечері — з правого.

Ну і звичайно, посміхайтеся частіше! Посміхайтеся представникам авіакомпанії і співробітникам аеропорту, посміхайтеся пасажирам, які подорожують разом з вами.